11.3.2024
Kategorie: Ze světa

Trump je mocný jako nikdy! Nejen Republikáni stojí za ním. Stal se také vůdcem obrovského celoamerického hnutí!

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Donald Trump je zpátky na politické scéně. A je na ní prezentován neobyčejně intenzivně a takříkajíc je „všudypřítomný“. Ve srovnání s Trumpem se Biden stal jen matným, téměř neviditelným stínem.

Poslední týdny byly demonstrací moci, kterou má Donald Trump nad Republikánskou stranou .

V primárkách dominoval, vyhrál Jižní Karolínu o 20 procentních bodů. Trump po volbách řekl, že nikdy neviděl republikánskou stranu tak sjednocenou.
Jeho dominance ale sahá daleko za hranice primárek. Začátkem února jeho námitka v Kongresu způsobila ztroskotání kompromisu, o kterém se dlouhé měsíce jednalo mezi Republikány a Demokraty.
Lídrka strany Ronna McDaniel musí uvolnit své místo – protože to žádal „dominátor“ Trump.

Republikánská strana je Trumpova strana. To není ale všechno.

Svým hnutím „Make America Great Again“ (MAGA) Trump ovládá nejen Republikány jako nikdo předtím, ale i více než polovinu Američanů, z nichž mnozí nemají mnoho společného s Republikány, ale jsou nadšenými přívrženci hnutí MAGA a proto dají hlas Trumpovi.

Přestože prohráli? volby v roce 2020 a midterms s Trumpem, Trumpovi jsou ve vedení strany, ve Sněmovně reprezentantů a nyní iv Senátu. Slabost ostatních Republikánů ukazuje Trumpovu sílu.

Na výročním setkání pravicových republikánských konzervativců CPAC se německý žurnalista zeptal jeho bývalého poradce Steva Bannona, jak by vysvětlil Trumpovo převzetí absolutní moci:

„Lidé v Německu musí pochopit a akceptovat: Jsme populistické, nacionalistické hnutí, a to takové, jako USA ještě nezažily. Už nejsme staří republikáni. Stali jsme se všichni trumpisté.“

Republikánská strana (GOP – zkratka pro „Grand Old Party“) se stala Trumpovou stranou, říká nezávislý politolog profesor Sidney Milkis.

Milkis studuje interakci mezi prezidenty USA a stranami již více než 40 let. Dokonce ale i on je šokován, jak moc Trump dominuje a právě on ho označil jako dominátora Republikánů ak tomu dodal:

„Amerika je posedlá Trumpem, je jím posedlá totálně. Jako by pro ni byl triumfátor.“

Ale jak k tomu došlo, k tomu, co jen málokdo čekal a Demokraté už vůbec ne?

Velmi mnozí si mysleli, že útok na Kapitol 6. ledna 2021 bude Trumpovým politickým koncem. A Demokraté na jeho politickém pohřbení pak i usilovně pracovali, a to různými metodami.

Byl již považován za „vyhnaného – za politického vyhnance“. Přesně na 22 dní. Potom se tehdejší vysoký Republikán Kevin McCarthy odvezl za Trumpem na Floridu a nechal se s ním vyfotit. Trump byl zpátky.

Republikánská základna chce jen Trumpa.

V pozadí vzestupu „vyhnance“ Trumpa bylo podle Milkise zřejmě uvědomění si, jak velká je Trumpova podpora v základně a že po 6. lednu neklesla, ale dokonce rychle rostla. Věřili mu vše co řekl a dnes je asi 70 procent Republikánů přesvědčeno, že Biden nevyhrál volby v roce 2020. Trump interpretuje svá četná obvinění jako důkaz, že je obětí pronásledování ze strany Demokratů, kteří se ho obávají v prezidentských volbách.

Republikánskou základnu dokonale přesvědčil, že za ně bojuje a že dobře ví, že mají pocit, že ztratili svou zemi a že jim ji jako prezident znovu navrátí.

roman-bednar.com

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)