25.3.2024
Kategorie: Společnost

Tož chceme táhnout na Rusa, tak se pojďme podívat, jak jsme NATOm

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Je neděle, a tak to (ne)budeme brát smrtelně vážně. Vsadíme na jistotu, a hupsneme na to rovnou od nejvyšších pozic. Ať jsme klidní a ten sváteční oběd nám chutná. Páč, kdo nás lépe ochrání, než: „S tužkou v ruce, s ohněm v srdci, uhání vpřed generál“. Že.


A že jich máme jak psů. Za posledních 25 let jsme si jich najmenovali 406 plnohodnotných kousků. No….plnohodnotných. Třeba v roce 2017 byla první naší genrálkou slavně jmenována Lenka Šmerdová za aktovní dlouholetý boj v oblasti personalistiky a slavně vítězící na válečnách pohlavních frontách jako poradkyně náčelníka generálního štábu AČR v oblasti náboru a genderu. Vykopla ji až námi za tento čin obdivovaná, jinak zcela neobdivovaná, Jana Černochová. Asi nemá ráda tmavovlásky a sukněmi a hodnostmi ověnčenou konkurenci vůbec.

Kolik nás tahle generálská sranda stojí? No není to úplně málo. Kdyby polovina z nich byla ještě aktivní a polovina dejme tomu už na výsluhách, je to bratru 756 milionů korun ročně. Ještě pár kousků, a máme tu pěkně vyhozenou miliardu. Abychom ovšem nebyli nespravedliví, nejen Armádou ČR je generál živ. Máme též generály v Policii ČR, u Hasičského sboru ČR, ve Vězeňské službě, u Celní správy, v Generální inspekci, v rozvědce i u kontrášů. No neber to za ty prachy. Ideálně před důchodem.

Takže zatímco třeba naše armáda je co se bojeschopných členů (ať jsme genderově cajk), ve stavu jako po několikaletém hladomoru, generálsky bobtná jako namočené fazole. Posuďte sami v roce 1998, kdy jsme ještě nějako skutečnou armádu měli, bylo potřena jmenovat 7 generálů. V letech 2022+2023, kdy už žádnou nemáme, jich bylo jmenováno 35. Jsme generálská velmoc! To totiž nemá ani náš nedostižný vládce a vzor „Jůesej“.

Pro srovnání a pousmání: USA 1 400 000 vojensky aktivních čehochcete, asi lidí, a celkový počet aktivních generálních důstojníků je omezen na 231 pro armádu, 62 pro námořní pěchotu, 198 pro letectvo a 162 pro námořnictvo.

Takže navrhuji, aby za nás vedli válku generálové. Ideálně osobně, když už je tak královsky platíme. Jako v Šíleně smutné princezně. To by asi rychle zazvonil zvonec, a účelovým jmenováním by byl konec.

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)