22.10.2022
Kategorie: Společnost

Studenti bloumají po univerzitě a neví, kam si odskočit. Lidovci zato skáčou jako nadopovaní

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Studenti Masarykovy univerzity, tam kdysi rektoroval náš skvělý premiér, v petici upozornili, že mnozí z nich marně hledají místo, kde by se vyprázdnili. Prý na univerzitě chybí. A to není ani zdaleka všechno. Dva koaliční politici spláchli do ztracena 30 miliard dvěma větami. A v milosti boží se nalézající lidovci smilní s kapitalismem té nejhorší formy, v Brně se ruka zákona chystá božím služebníkům nandat klepeta za porušení sedmého přikázání z desatera, tedy nepokradeš, přesto potenciálního hříšníka korunují na post ministra pro močály.

Studenti Masarykovy univerzity už jsou natolik zmatení z vlastní existence, že netuší, které záchody mohou používat. A tak jich chtějí víc. Pro nebinární nebo nevyhraněné. Takové ty záchody napůl. Je to moderní. Chtějí to všichni na Západě, tak proč by se ty naše univerzitní ovce nepřidaly v bečení kolektivního šílenství. Všimněme si, že je pálí zrovna takové téma. Tělesné vylučování.

Na kolejích tak skončila veškerá sranda. Nyní se tam hrají velmistrovské šachy v odhalování toho, koho jakým zájmenem oslovovat, jak se dvořit, když na pokoji je zastoupeno v pěti bydlících osm různých pohlaví. Můžeme se těšit na budoucí výstupy takových univerzit. Odborníci na záchodky pro cupiosexuály, demisexuály a desítky dalších …sexuálů (výkladový slovník k nalezení na Daily Mail ZDE), začnou přibývat vysokoškolské práce na zadané téma. Jaký přínos pro lidstvo bude mít magistr, který si udělal titul na závěrečné práci o sexuálním chápání světa cupiosexuálů a jeho potřeb vylučování? Jistě hluboký.

Rozhodně hluboký zásek do české ekonomiky ovšem udělala Olga Richterová od Pirátů a ministr pracáků Marian Jurečka. Oba ve shodě tvrdili, že zvýšené zdanění bohatých se zavede zpětně, už od začátku roku 2022. Zpětné uplatňování nových zákonů je přitom plně proti pravidlům zavedené hry. Na to konto na burze okamžitě začaly padat akcie právě bohatých firem. Než se šlo na pražské burze k obědu, ztráty už se bily na třiceti miliardách. Co na tom, že ministr pro státní deficit Zbyněk Stanjura dementoval své dva předřečníky a ujistil společnost, že zpětně se danit nebude. Škoda už byla napáchána. Aktivistka Richterová začala zase na Twitteru chrlit své sociálně vydírací příspěvky plné emocí, Jurečka začal na zahlazení stop střílet od boku cifry, kolik lidovci lidem přilepšili na důchodech. A hlavně kolik přilepší. Nějaká odpovědnost dvou zmíněných? Bude se odstupovat? Právě svým amatérismem odstřelili 30 miliard, měla by z toho vyjít nějaká pěkná kariérní zkratka ze Sněmovny. Ne? No jo, tak nic. Jedeme dál. V pohodě.

Jako u Víta Rakušana, ministra pro zavádění cenzury a znovuoživování StB. Tam je to také všechno v pohodě. Neodstoupí, on si celou sérii průšvihů vlastní strany poctivě vyseděl a po babišovsku jen kničel – nikdy neodstoupím, nikdy.

No, jak se to řekne, jsou tady i tací, kteří než vůbec nastoupí, už by mohli odstoupit. V Brně se totiž urodilo. Tamní potenciální ministr pro mokřady Petr Hladík (za lidovce) se pomalu mění na potenciálního sprostého obviněného. Chudera se i přes svou lidoveckou morálku zapletl do kšeftování s městskými byty a, zatím jako svědek, vypovídá na policii. Z jeho angažmá na tunelování České republiky na pozici ministra, mohlo by se zdát, nic nebude. Ale to bychom nesměli žít v éře premiéra Fialy, která vykazuje daleko větší porci arogance moci, než tomu bylo u vlády předchozí. Hladík se stal nominantem na ministra. Chudák Bělobrádek, bývalý šéf lidovců, ten už dlouho nebyl u korýtka, včera se vyjádřil, že i on by mohl být v úzkém kruhu lidoveckých prominentů, kteří by se mohli vrátit ke korýtku. Nevrátí se, asi málo platil odpustky. Pánbu s ním a zlé pryč. To zas bude v kostele mrzení.

Ladislav Vrabel, svolavatel demonstrace z 3. září, se odkopal a stala se z něho otevřeně nastrčená figurka bůh ví koho. Začal, po vzoru Mikuláše „Havla“ Mináře, snít o tom, že je vyvolený a že jedině jeho vidění světa je hodno podpory lidstva. Jak já mám takové malé Napoleonky rád. Jednou se čirou náhodou ocitnou pod drobnohledem davů, už by brali do rukou sudlici a vzali to šturmem. Vrabel vedle opuštění NATO, EU, WHO volá po nepokojích hodných snad až označení puče. Tak tudy, tudy ne, soudruzi. Mlátit se, ano, myšlenkami, názory, ne sudlicemi. 28. října tedy na jeho demonstraci nechodit, do bordelu Fialovy neschopnosti hodit destrukční Vrabelův zápal, to už bychom to tady rovnou mohli zapálit.

Ale povedlo se mu to nádherně. Rozdrbal legitimní volání na vládu, že lidem je ouvej, zprivatizoval si odpor a chce vést republiku do náruče Ruska. Výborný tah. Skvělý. Tak doufejme, že náměstí bude mít prázdné. Ovšem dopad to má neblahý, důvěra je v tahu, jednota vyšuměla, Fiala bouchnul šampaňské. A ti, teří stáli na náměstí 3. září a volali po změnách ve vládní politice, byli zneužiti těmi, kdo volají po návratu do rudé náruče Ruska. Ach ouvej. No jo, když se do něčeho zaplete ideologie, to je pak nadělení. Účty to lidem nezaplatí. Ale to ani řvaní v ulicích. Holt, jak je českým zvykem, sehnout se a pokusit se to přežít. Jiná alternativa není. A nebude.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)