23.12.2022
Kategorie: Společnost

Střet s českou justicí je na doživotí

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Příklad jednání české justice, která ukazuje obludnost naší spravedlnosti, soudí jako za krále Klacka. Jako smyslů zbavená dostat do klepet toho, kdo vlastně nic neudělal, jen pro to lpění na zákonech a doslovný výklad, který někdy tak nějak zapomíná na člověka samotného.

Letos v červnu na sebe tříletá holčička svrhla hrnec s horkou omáčkou, informují Novinky. Popáleniny na dvaceti procentech těla, pro rodinu tragédie. Nehoda, blbý osud. Bolest holčičky musela být příšerná, bolest rodiny o to větší. Letěl pro ni vrtulník záchranky, v nemocnici ji zachránili. Že by si rodina oddychla? Ale ani náhodou. Přišla totiž státní zástupkyně. Taková nějaká plechem otlučená dioda bez emocí a bez citu.

„Obžalovaný dceru ponechal v domě svých rodičů bez dostatečného dozoru,“ řekla státní zástupkyně Katarina Peková. Jaká byla situace v domě? V kuchyni byla babička, otec dívky pracoval na zahradě. Tedy naprosto běžná situace v každé normální rodině, která pro jednou, osud tomu asi chtěl, skončila tragédií. Holčička na sebe svrhla hrnec.

Jenže státní zástupkyně se asi nudila, chytala lelky, tak se „případu“ chopila. Snad aby byly nějaké bodíky za potrestané masové vrahy, které by státní zástupkyně ráda pochytala. Nabízel se obyčejný fotr obyčejné holčičky, kterým se stala horká omáčka. Státní zástupkyně si asi řekla – to budou snadné prémie. Ten hajzl bídná půjde sedět. Že to bude justiční omyl jako Brno? Ale to je úplně jedno. Že holčičce seberou tátu? Co je komu po tom. Že obžalování otce holčičky postrádá jakýkoliv smysl? Státní zástupkyně chce bodíky, všechno ostatní jde stranou. Budeme dělat spravedlnost, tu českou. Naštěstí se v rodině dohodli a odmítli vypovídat. Celá akce státní zástupkyně tak pošla na důkazní nouzi.

Ale nemusíme se bát, už loví v rybníčku českých obyvatel další rybu. Státní zástupkyně je hladová, chce bodíky. Ne tolik spravedlnost, bodíky, prémie, počet odsouzených rovná se totiž počtu pochval z vedení. Igor Stříž, to je ten komunistický prokurátor, u kterého se uskupení SPOLU před volbami zalykalo nenávistí a hlásilo, že hned po volbách půjde Stříž z úřadu, tak Igor Stříž, dosavadní nejvyšší zástupce, jistě podřízenou podrbe pod bradičkou a spočine na ní vlídným okem.

To je ukázka české justice, která si vyrábí případy a jedná jako fanatik. Má toho málo na práci? Ale kdeže.

Asi je lepší, že mi včera napsali z pošty, že naskladnili jeden balíček. Devítiletý harant si totiž napsal k Ježíšku o šest knížek. A já jsem doslova v naději, že mi ten habán začne číst. Což by mi udělalo nesmírnou radost. A jo, je mu devět a já ho pořád držím v zajetí toho, že přiletí Ježíšek. Sice mi o tom už pochybuje, ale takové to kouzlo Vánoc, to ho vždycky přemůže. Letos asi naposled. Proto si to užívám, co jen to jde. Jen se trochu bojím. Co když se při čtení řízne o papír? Nepůjdu pak dělat do kriminálu společnost Kramnému, dalšímu justičnímu omylu té naší spravedlnosti? Může se stát. Musím instruovat mou krásnou a moudrou paní, aby držela s rodinou a chlupatým nic neřekla.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
7 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)