24.2.2024
Kategorie: Společnost

Staneme se světovými outsidery?

Sdílejte článek:

NIKOLA BORNOVÁ

Dnes přináším jen malou, ilustrační ukázku toho, jak se naše země rychle proměňuje v trapáckého vyvrhele celého světa. Jak se stáváme takovým malým polo-fašistickým vředem na povrchu planety Země, který už je ostatním jen pro smích…tedy pokud si nás náhodou všimnou.

Díky fašizaci a debilizaci politiků a médií se totiž stáváme nejen zemí se zkrachovalou ekonomikou, s obřími dluhy, s fetujícími dětmi s depresemi, s bující korupcí, s rozpadajícím se právním řádem a s cenzurou už skoro jak za císaře-pána, ale hlavně se měníme ve světového outsidera, který uraženě stojí v koutku, vztekle dupe nožičkou, ale nikdo si ho nevšímá.

Tou zajímavostí, která hezky ukazuje jak u nás (ne)fungují velká média, je právě probíhající a fascinující sportovní mega-soutěž “Games of the Future“, která probíhá v ruském městě Kazaň (ta je velká přibližně jako Praha). GotF je novátorské spojení fyzických a digitálních sportů, které nazvali “Phytigal games” (spojení slov “physical” a “digital”). Sportovci tam tedy soupeří třeba v soutěži, kde proti sobě týmy nejprve hrají v digitálním hokeji a pak se utkají na skutečném ledě. To samé s fotbalem a basketbalem – nejprve proti sobě soutěží v digitální hře pomocí gamepadů a pak hurá na reálné hřiště s hokejkami, pukem a míčem! Proběhne tam i boj týmů ve hře Counter-strike 2 a pak fyzický laser-tag v aréně. Jsou tam i souboje malých pásových robotů (to mě docela zajímá) nebo závody v létání s drony a podobně.

Více najdete na https://en.gofuture.games/disciplines/ – je to fakt něco hodně neortodoxního a originálního a sportovci tam musí mít vytrénované nejen tělo, ale i hlavu a jemnou motoriku. Tahle digitálně-sportovní show se koná od 21. února do 3. března a účastní se jí 2 000 sportovců ve 21 disciplínách. Rozhodně nejde o nějakou lokální blbůstku, jde opravdu o moderní mega-show.

Divácky to vypadá docela plné a soutěží tam asi 100 zemí. Ale pozor, mezi soutěžícími nejsou jen týmy z Asie, Afriky a Jižní Ameriky, je tam i Austrálie, USA, NZ a spousta zemí z EU a Evropy! Tady se můžete podívat na video z úvodní ceremonie, kde prochází modelky v kostýmech v národních barvách, zatímco jim z publika tleskají prezidenti mnoha účastnících se zemí.

V soutěži Games of the Future tedy soutěží i týmy z:

 • Belgie
 • Bulharsko
 • Velká Británie
 • Maďarsko
 • Německo
 • Dánsko
 • Itálie
 • Kypr
 • Rumunsko
 • Slovensko
 • Slovinsko
 • Finsko
 • Francie
 • Chorvatsko
 • Moldavsko (!!)
 • Lotyšsko (!!!)
 • Česká republika (!!!!!!)

Slovenské barvy na Games of the Future

A co na tuhle soutěž říká Česká Fašistická Republika, kde se stala etnická nenávist oficiální státní politikou? Tak tady se o té fascinující události raději ani nemluví… Nebo vy jste o téhle originální mezinárodní soutěži, která má rozpočet desítky miliónů dolarů, cokoli slyšeli? Asi ne, že? Já si jí taky všimla až teď, úplnou náhodou (a to jsem herní vývojářka).

Předpokládám, že naše sportovce, kteří se tam odvážili jet soutěžit, nebude při návratu vítat nadšený dav fanoušků. Spíše na ně bude čekat Vít Cenzuršan se svýma klukama, aby jim hned na letišti předali předvolání k výslechu. Seznam Zprávy s ČT případně rozjedou nějakou hezkou špinící kampaň o dezolátech a proruských švábech a Čupr z Rohlíku možná vykřikne něco o tom, že těm dezolátům zruší účty ve svém rozvážkovém obchodě (kde se jako každý správný lepší člověk chová k Ukrajincům jak k levným otrokům z Afriky). Pozadu doufám nezůstane ani náš intelektuální gigant Hašek – tedy první člověk na světě, který má místo mozku hokejový puk.

Takže tímto příspěvkem na tuhle soutěž aspoň upozorňuju, ať se o ní dozvíte alespoň z jednoho malého a zapadlého blogísku. Mimochodem, také vám přijde, že se naše země mění v prapodivnou ubožáckou žumpu? Nebudu nějak vychvalovat dobu před rokem 1989, ale v té době nás aspoň znala většina světa, a to v pozitivním smyslu – v Indii nadšeně jezdili na našich motorkách, půlka světa jezdila v našich tramvajích, v Africe nás nadšeně vítali jako stavitele a zdravotníky, měli jsme ve vesmíru prvního kosmonauta z jiné země než USA nebo SSSR…

Když si na nás ale někdo náhodou vzpomene dneska, tak je to možná jen v tom smyslu, že patříme k těm maličkým, ňafajícím, zuřivým ratlíkům, co podporují fašisty a vojenské intervence po celé planetě. Tedy něco jako Lotyšsko, Litva nebo Moldavsko, které zřejmě neumí 95% obyvatel planety ani ukázat na mapě. Nic víc. Měníme se v totální trapáky a outsidery, co stojí někde v koutě a s nikým se nebaví, aby se na nás náhodou nezlobili pedofilové v Bruseli nebo ve Washingtonu.

Na konec ještě připomínám, že v září 2024 se bude v Moskvě a Jekatěrinburgu konat “2024 World Friendship Games – takové řekněme ruské olympijské hry, když je teď Olympiáda zpolitizovaná a zfašizovaná jak za Hitlera a Rusové tam nemůžou normálně soutěžit. K tomu připomínám, že dokonce i při letních olympijských hrách v Berlíně v roce 1936, když už Německo držel pevně ve svých rukách Hitler se svými věrnými nácky, tak tam nechali soutěžit všechny, kdo měli zájem – včetně židovských a černošských sportovců. Ten rok stoupnul počet účastníků Olympiády z 37 na 49 a neúčastnili se jich spíš ti, kdo sami nechtěli, ne naopak. V té době například Československo uvažovalo o tom, že by hry bojkotovalo, protože tehdy bylo PROTI nacismu. Dnes by se tam pravděpodobně celá vládní smečka připlazila po břiše a nadšeně olizovala Hitlerovy boty…

A pro idioty – tímto článkem nikoho a nic nepodporuji, nikomu nestraním a tak dále. Celé je to jen povzdech nad tím, v co se naše krásná země mění a do jakého bahna a idiocie se propadáme. (Ano, vím že psát takový dodatek je vlastně zbytečné – lidé s mozkem umí číst a chápou, co píšu. A ten zmagořený zbytek naopak nepochopí nikdy nic, takže když někdo řekne „Rusko“ bez krvavé pěny u držky a bez výkřiků o nutnosti spravedlivé genocidy, tak je pro ně automaticky nějaký šváb nebo co…).

 

bornova.pub

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (51 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)