Školy pouze vychovávají poslušné dělníky. Zákaz mobilů na Vsetínsku je toho důkazem
NICOL JACHANOVÁ
České školství dlouhodobě upadá a plodí neúspěšné lidi bez znalostí. Co s tím uděláme? No jasně, za to můžou mobily, tak je zakážeme. Ach jo.
Moderní doba si žádá moderní přístupy, a to v každé oblasti, zejména však školství. To ale stále zůstává zaseklé v časech Marie Terezie a namísto toho, aby v dnešní hybridní době plodilo kriticky smýšlející budovatelskou generaci, snaží se dlouhodobě talenty zadupávat a žáci si namísto znalostí odnášejí psychické problémy.
Není ale divu, že tomu tak je. Základní a střední školství se namísto vzdělávání snaží studenty vychovávat k tomu být poslušným občanem, na nic se neptat a slepě poslouchat autoritu. Samozřejmě, respekt a pokora je třeba, ovšem základní morálka není synonymem pro rozumové otroctví. Český a celkově západní systémy sice zdaleka nejsou tak striktní jako například v Japonsku nebo africké Keni, ovšem o efektivitě se zdaleka hovořit nedá.
Efektivní práce? Ne díky. Buzerace je jednodušší
Příkladem výše zmíněných tvrzení budiž právě odevzdávání mobilů ve školách, které bylo nyní zavedeno na Vsetínsku. Mimochodem, o nařízení se zasloužil primárně tamní starosta, kterým je Jiří Čunek z KDU-ČSL, tedy člověk, který v roce 2018 v rozhovoru pro Zlínský deník prohlásil, že gayové a lesby nemají nárok na ochranu od státu. Ale to jen tak na okraj, aby bylo jasné, z čí hlavy tento nesmysl pochází.
Každopádně hned první týden dostali konzervativci brojící za „šťastné“ děti, o jejichž životě ovšem nemají ani páru, facku od reality. Školy, které už dávno předtím nějakou formu zákazu používání telefonů ve školním řádu měly a obešlo se to i bez ponižování a narušování soukromí studentů, neobdržely uskladňovací boxy, které starosta slíbil a pro jednu školu, započítáme-li i bezpečnostní zámky, padlo 323 tisíc korun z veřejného rozpočtu.
Některé školy to tedy, dle článku iDNES, vyřešily následovně. Žáci odevzdají mobil do krabice (moje ajťácké srdce se zhroutilo, když to zacházení s elektronikou vidělo), učitel si odškrtne, že žák odevzdal (Jako vážně?) a pak se o mobily stará asistent pedagoga. (Jako vážně? Podruhé.) Z článku jsem se nedočetla, zda tento asistent vykonává i jinou funkci, avšak dle onoho videa to vypadá, že si škola najímá z veřejného rozpočtu osobu na to, aby zavřela krabici, odnesla ji a za pár hodin zase přinesla.
Inkluze naruby
Jestliže je to ale s tou asistentkou pedagoga tak, jak si myslím, pak se jedná o absolutní plýtvání a pohrdání touto profesí. Asistenti pedagoga slouží primárně k tomu, aby pomáhali žákům, kteří jsou nějakým způsobem znevýhodnění, nejčastěji zdravotně. Dle výzkumu Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy provedeném ve školním roce 2023/2024, až 40 % dotázaných ředitelů škol považuje současný stav počtu asistenčních pracovníků za nedostatečný. Jejich výpovědi nadále dokazují, že je třeba reforma financování asistenční práce, neboť nedostatečné ohodnocení by mohlo vést k poklesu počtu asistentů, což by byl pro znevýhodněné žáky problém.
Inkluze je celkově výzvou, která mohla vést k rovnosti založené na individualitě, ovšem namísto toho selhala na celé čáře. Ze své zkušenosti mohu říci, že je uplatňován pravý opak, tedy srovnání do latě a vyčlenění. Proč? Protože je to prostě jednodušší. Mnoho učitelů totiž nevnímá svou práci jako poslání, ale nucené zlo. Žáci jsou pro ně „fracci,“ kteří je obírají o čas. (Tohle nám jedna učitelka dokonce do očí řekla.) Takže nedejbože, když se objeví žák, co vyžaduje něco speciálního. Vím o mnoho lidech s individuálním výukovým plánem, který nebyl dodržován a namísto toho jim pedagogové házeli klacky pod nohy, aby je zkrátka donutili přejít na jinou školu. A stejné je to s těmi mobily. Než se s nimi naučit pracovat, to je raději zakázat. Pak si ještě učitelé natáčí, jak žáci poslušně odevzdávají telefony do krabice, protože vědí, že sami by svůj telefon nedali z ruky. Čím víc „buzerace,“ tím větší mají pocit moci, která jim kompenzuje vnitřní selhání.
Problémy, které je třeba (jednoduše) řešit
Žáci se zdravotním znevýhodněním dost často mobil potřebují. Příkladem jsou třeba diabetici, kteří si skrze aplikaci v telefonu mohou měřit glykémii. Jak se budou takové situace řešit v Čunkově úžasném světě? Takovému dítěti sebrat mobil nemůžete, jenomže když to neuděláte, docílíte toho, že se stane předmětem šikany. Ostatní děti totiž nechápou, jaké je to žít s onemocněním, zato vnímají ony „výhody,“ které žák díky svému zdravotnímu stavu má. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti.
Šikana mě de facto provázela na třech školách od první třídy do maturity a víceméně zůstávala bez povšimnutí, případně se celá vina svedla na mě, anebo byl tento stav ze strany učitelů vyloženě podporován. A jsme zpět u selhávající inkluze a reálných problémů, které ale nikdo nehodlá řešit, protože neví jak. Ono by totiž bylo potřeba zapojit trochu rozumu a emocí, což je moc složité. Takže proč se raději neorientovat na řešení zbytečností, co školství jen přitíží.
Dalším takovým případem kromě mobilů může být i novela, která umožňuje školám zrušit rozdělené WC. Rozbor onoho opatření by vydal na další článek, avšak zatímco se česká společnost hádá o rovnosti pro smyšlená pohlaví, jsou lidé, kteří by své vlastní přizpůsobené toalety uvítali. A to vozíčkáři. ČT24 ve své reportáži v roce 2021 uvedla, že pouze 40 % škol v ČR je bezbariérových. Peníze na přestavbu škol, aby byly pro tělesně postižené dostupné, ale spíše shání nadace, než-li stát. Na co ho tedy máme? Odpovězte si sami.
Selhávající školství je totiž především vinou centrálního řízení a mrháním veřejného rozpočtu. To se ukázalo například i při příchodu ukrajinských uprchlíků v roce 2022, které stát v rámci „integrace“ nacpal do normálních škol mezi české žáky. Opět to zkrátka bylo nejjednodušší řešení a už nikoho nezajímalo, že si s učiteli ani spolužáky nerozumí. Řešením by samozřejmě bylo otevřít jim vlastní školy, to ale mohl být problém z důvodu nedostatku kvalifikovaných ukrajinsky mluvících pedagogů, nicméně stačilo zajistit přípravnou třídu s intenzivní výukou češtiny. Takhle to funguje v mnoha zemích, například hlásíte-li se jako cizinec na univerzitu v Turecku, musíte prokázat znalosti jazyka studia (angličtina, turečtina, příp. němčina) na minimální úrovni B2, obvykle je ale vyžadována rovnou C1. Pokud v testech neuspějete, čeká vás automaticky roční dorovnávací jazykový kurz. Pomáhat lidem je ale pro náš stát náročné, takže raději nechal školský systém bojovat s jazykovou bariérou a peníze vynaložil na zbraně. Jak prosté.
Nač znalosti, hlavně, aby si žáci odnesli trauma
Kdybych měla popsat vše, co jsem během školní docházky zažila, byli bychom tu opravdu dlouho. Možná o tom ale někdy později něco sepíšu, abych tenhle článek doplnila reálnými situacemi. Na závěr tedy asi řeknu jen to, že spíše než-li znalosti, ve mně zanechala nespočet traumat a pocit, že se skutečně vzdělávám, přišel až na vysoké škole.
Konečně mě totiž někdo vedl k tomu přemýšlet a ne jen tupě poslouchat a biflovat se nesmysly nazpaměť. Vysoké školy totiž „vychovávají“ manažery a vědce, zatímco nižší stupeň vzdělávání má, jak už jsem řekla, primárně za účel připravit poslušné pracující občany. Proto zde chybí výuka kritického myšlení, finanční gramotnosti nebo třeba právě ona práce s moderní technikou. Zamyslete se: Když nabyde žák podezření, že učitel říká nesmysl, co udělá? Předkládaná fakta si ověří na internetu a s učitelem začne diskuzi. Jakmile se ale k mobilu dostane až po vyučování, už na nějaké „googlení“ zapomene. Zkrátka uvěří tomu, co učitel říká a jako dospělý uvěří hned prvnímu zdroji, který mu informaci předloží.
Stejně, jako jsou dnes dehonestovány mobily, byly v minulosti dehonestovány knihy. Samozřejmě kým jiným než „misomusy,“ kteří nečetli. Proč ale mobily namísto zákazu používání rovnou sbírat? Inu, jedině tak si učitel vynutí stoprocentní poslušnost a kult autority bude o to silnější. Znám případ firmy, kde telefony před začátkem pracovní doby odevzdávají na vrátnici dospělí zaměstnanci. A také společnost, co vyvěšuje na tabuli v červených číslech jména lidí, kteří nesplnili 100 % povinností, protože šli v pracovní době například k lékaři. Říkala jsem si, jak je možné, že si to pracovníci nechají líbit, ale zkrátka není divu. Jsou k tomu vedeni odmalička školským systémem, jenž se (ač možná v případě pedagogů nevědomky) snaží zadupávat individualitu, talent a zejména pak samotné vzdělání.
Učíme se totiž, že je třeba se řídit pravidly, i když jsou nesmyslná, plnit úkoly a přijímat hodnocení. Na tento narativ jsme pak zvyklí celý život a vsadím se, že mnoho lidí by na povel zaměstnavatele nebo vládního úředníka klidně vyskočilo z okna.
Nicméně kriticky smýšlející člověk je nepřítelem každého systému. A kriticky smýšlející (pracující) lid představuje doslova katastrofu.
- Čtyři týdny poté - 10.10.2024
- Rozpočty pod palbou. Národní rozpočtová rada „cupuje“ rozpočet na příští rok - 10.10.2024
- Šokující srovnání nových platů českých politiků s politiky země EU - 10.10.2024
Zkuste si stoupnout před třídu a zaujmout žáky natolik, aby se místo sledování her případně i porna na mobilu pod lavicí (to podle věku) opravdu něčemu naučili a abyste nemusela neustále pobíhat třídou a kontrolovat, co to tam pod tou lavicí vlastně provádějí.
Možná ani nejde o to, vychovat z nich poslušné dělníky, ale spíš nevychovávat z nich práskače, kteří číhají na každé učitelovo slovíčko, aby ho mohli buď zesměšnit, nebo napráskat. (Příklad pí učitelky Bednářové je varující).
“Příklad pí učitelky Bednářové je varující” – spíš pí než učitelky… 🫢
pokud vím drahá jolano tak soud jí dal za pravdu že by děti měli myslet a né jenom čumět což se u vás říci nedá a že ten její výrok byl vytržen z kontextu a idiotští aktivisté a novináři z toho udělali problém a jí vyhodily z práce je dosti vážná věc
“pokud vím drahá jolano tak soud jí dal za pravdu že by děti měli myslet a né jenom čumět…” – to sis zase něco vymyslel nebo přimyslel
Milá zlatá, ta zkratka slova “paní” je tvořena prvním a posledním písmenem a používá se v korespondenci běžně. Pokud Vám snad tato zkratka evokuje nějaké jiné představy, pak to svědčí jen o jediném – totiž že jste jen vulgární odpad společnosti, který si chodí svou frustraci vybíjet tam, kde to lze činit do jisté míry anonymně. Soudím, že lepšího výsledku byste dosáhla pravidelnými návštěvami nějakého dobrého psychologa, ale na to asi nebudete mít dost peněz…
Samozřejmě, že cílem je rozvrátit jakýmkoli způsobem školský systém, stejně tak jako zdravotní – už zase ryjí a dokonce odbory a zm.d Kubek-to je hajzl největší, aby lékaři vypověděli přesčasové hodiny a tím rozvrátit zdravotní systém, protože chtějí způsobit nedostupnost péče, aby mohli vyhlásit neudržitelnost zdravotnictví a nutnost privatizace zdravotnictví ala USA – plať a plať, a když nemáš chcípni, nebo si vezmi na léčbu hypotéku. Pasák usaizralondýn jim šlape na krk, už se třesou na naše vybavené nemocnice. Čecháček bude odsouzen ke chcípnutí, ani nohu vám do sádry nedají, když nezaplatíte na dřevo.
Tohle je problém daný tím, že v těch USA jsou, pochopitelně, nemocnice pro chudé, kde se za většinu úkonů neplatí, protože to platí sponzoři. A mají tam zpravidla lepší úroveň péče než v EU.
A byl jste v nějaké té nemocnici, Nebo to máte jen z doslechu?
Žádné nemocnice pro chudé tam nejsou, ony už nejsou ani pro bohaté! Chudí spí v krabicích a chcípají na chodnících a ve škarpách. To chcete jistě i u nás, že?
Ošetření v USA dostane každý. Ovšem je rozdil v době a kvalitě. Ti, tere vidite na ulicich, jsou jen produkty toho systému, na nejake ošetření kašlou. Chtějí jen tu svojí drogu pro útěk z reality. Bude jich jen přibývat.
Joo, to už dávno není pravda. Víme od příbuzných, kteří se vrátili z emigrace.
Ale houby. To si chtějí hrát na soustrast. Ti z Čech, kteri se neuchytili na Americkem kontinentu, jsou většinou vadni. Ještě jsem neviděl emigranta z Čech, ktery by se měl špatně. Diky tomu si pořád vážím školství, kterým jsem prošel za komoušu.
Je fakt že celý medikalni systém na severoamerickém kontinentu zápacha, ale pokud potrebujete základní ošetření, dostanete ho. Ovšem ze zkušeností vim že v zemich tkz.třetího světa je to nekdy na větší úrovni. A take velké procento Amiku se jezdi léčit do ciziny.
No, ti příbuzní se měli v Americe moc dobře. Profesor na univerzitě spoustu let, ale táhlo je to domů. Tak se vrátili a dnes tu má svoji ordinaci. Ale dnešní Amerika je prý už úplně někde jinde, než např. před 15 lety. Prý: americký sen je mrtvý.
A co je táhlo domů? Já teď v Americe žijí, takže o lékařství tam ledacos vim. Lékařský systém sice tady zápacha, ale ošetři každého, léčí jen ty, kdo na to mají. Ovšem i ti, kdo na to mají se léčí, ve velkém procentu v cizině.
Málo asistentů?
Si děláte prdel???
Neměli jste rušit Zvláštní školy pro debily. Tam stačil jeden učitel na dvacet debilů, kteří se stejně naučí stěží počítat do sta, číst a psát. Prostě debilové.
Seberte parchantům mobily a do týdne z nich máte třesoucí se a slintající trosky. Ve škole bez kamaráda gůgla jsou to naprostí idioti.
Dvacet ne. Kromě jiného se zvláštní školy vyznačovaly i omezeným počtem žáků, aby se jim mohl speciálně vyškolený pedagog věnovat podle jejich individuálních potřeb. A ty děti se doopravdy něčemu naučily, protože učivo pro ně bylo přizpůsobeno, zatímco v normální třídě se takový žák pochopitelně “nechytá”. Představa, že když je někdo lehce retardovaný, je jeho umístění do školy pro podobné jedince diskriminační a lépe mu bude ve třídě s třiceti dětmi, kde učivu přestane rozumět hned na začátku, mohla vzniknout jen v hlavě jedince silně retardovaného, jinak si to vysvětlit neumím. Nebo je opravdu cílem zvýšit podíl negramotných jedinců mezi obyvatelstvem, protože i v tomto chceme USA dohnat a ještě lépe předehnat?
Kdyby školy vychovávaly kvalifikované dělníky a řemeslníky, tak by to bylo ještě dobře. Jenže vychovávají spíše “ynteligenty”, kteří se předvádějí na obrazovce anebo na sociálních sítích, ale jinak jsou užiteční na dvě věci.
Konečně! Konečně jim berou mobily!
Škola na nejnižším stupni je určena k socializaci. Znalosti si dítě osvojí i jinak. Ale ve škole se dítě učí vycházet se světem kolem sebe tak, že není jeho středem:
– pravidelnost docházky je učí dochvilnosti, solidnosti a předvídatelnosti. Celý život bude dodržovat termíny. I v důchoďáku….
– výuka v kolektivu je učí zařadit se, najít si místo, obhájit ho a osvojit postupy, jak nebýt na nižších příčkách. Celý produktivní život to bude dělat, i kdyby se mu nechtělo.
– frontální výuka je naučí, že i s naprostým debilem vedoucím se dá žít (to bude potřebovat dlouho) a nesmyslné požadavky je naučí kázni, sebeuvědomění a vnitřní sveřeposti vůči autoritám /devítiletku jsem nenáviděl/
– dále získá přátele a naučí se žít i s lidmi, co je nemají rádi (to bude potřebovat celý život)
Proto je dobře, že jim berou mobily. Zabrání to šikaně a udávání učitelů, podvádění při testech a hlavně – rozšíří to komunikace mezi dětmi a tím i socializaci. Protože nebudou v každé volné chvíli zírat do mobilů.
Hurá, že už to konečně někoho napadlo.
.
P.S.: Proč si myslíte, že lidé všech kultur měli na ukončení dětství nějaké rituály, které byly zpravidla nepříjemné, bolestivé a vyžadovaly zatnutí zubů? Dnes máme základní školu. Pak už je to dobré. Po absolvování základních kasáren (školy) si ti, kteří nepříjemnou zkoušku dobře absolvovali, mohou sami dále rozvíjet na vyšších stupních. (devítiletku jsem nenáviděl, na střední se cítil dobře a na výšce prožil jedny z nejkásnějších let)
Vaše PS má podle mě jednoduché,snad i logické zdůvodnění,pane Vylíčil :¨
Do mateřinky vás prostě dali .
Na základku jste chodit musel,
Na střední jste se dostal.
A na vejšku jste prostě chtěl.
Naprosto souhlasím a podepisuji!
Při výkladu nemají být žáci ničím rozptylováni. Ani mobily.
Není pravda, že gayové a lesby nemají nárok na ochranu od státu. Mají mít přesně tu samou ochranu jako ostatní lidé. Nic víc a nic míň. Ať si paní Jachanová stoupne před třídu a zkusí učit. Myslím, že určitě změní názor.
další nositelka kritického myšlení.. když ti zakážou mobil, bude z tebe dělník…..
A co by jste chtěl od perličky ( kur domácí ), perlička má totiž menší mozeček než slepice, jen pro doplnění.
Opět jsem vysála penisy všem v redakci forum24
Tak hlavně aby ho někdo vysál tobě…
Tak já se tedy všem tady přiznávám:
Jsem Jolana Hovorková z Fórum 24, pod redakčním stolem v pracovní době žužlávám obřízek ožralému Šafrovi.
A také jsem známá jako ta Otylka, která tehdy při policejním obléhání Kliniky srala na střeše do komína.
Tak, a mám to za sebou, už se zde nemusím přetvařovat.
Vaše Jolana H.
Akorát že Hovorková je Johana.
Jolana je jen moje krycí jméno tady na PL. To by mi Šafr dal, kdybych se tady podepisovala Johana.
Vaše Jolana H.
zívačka, nuda
Kazdy, kdo byl na vojne v “CSLA”, si pamatuje, ze cim vetsi pitomec, tim mene problemu mel, a ti se sadistickymi sklony si na vojne libovali.
A ti totálně neschopní to tam hned
‘na furt” podepsali,
Ti aktívnější dnes posilují velitelský kádr AČR,
ti nejsnaživější dosáhli i met nejvyšších,
Asistent pedagogoga?
Čemu,že má asistovat?
K naprosté degradaci kantorského řemesla,možná ještědohlížet na názorovou čistotu vyučujícího.
Za mých žákovských časů měl učitel běžně na starosti
třicet žáků .
Různě nadaných, zručných a talentovaných.
Dětí v naprosté většíně rodinou vychovaných k uctívání jeho autority vědoucího a staršího člověka majícího za profesi rozšířit jejich vědomí a poznání.
Na ty co tyhle hodnoty odmítali uznávat, byly státem
podporoványuplatňovány veškeré sankce vedoucí k jejich nápravě.
Od pokárání,záhlavek až po vyloučení ze školy a
přeřazení do t,zvPolepšoven” včetně citelného potrestání jejich stvořitelů.
Bez rozdílu odstínu barvy pleti a národnosti.
Proto jedny z prvních zločinných reforem havlovské éry byly směrovány tak,aby školu,místo poznání a dalšího vědění,změnily na montovny zfanatizovaných, ,samostatně neschopných vlatní myšlenky, ,svým prznitelům neziskoFkovým operátorům
, oddaných robotů,
Už snad čtvrou generaci většiny našich potomků tento
mor zachvátil a nelítostně hubí.
Dědku plesnivej bláznivej žvatlavej, cos to zase spatlal?
Cos to zmatlal zas, ty vostudo? To je hrůůůůza, to je děs… To je hotovej mor…
Koukni se na ten svůj sajrajt po sobě, no jen se na to koukni, ty matlavej “spisovateli”, ty jedna vostudo.
Zrovna ty žvaň o úpadku školství, ty příšernej patlale na úrovni chovanců z Jedličkova ústavu. Jen se na to svoje “literární dílo” koukni, ty spisovateli.
franta, franta pprrdell má jako vrata.
Jsem dojat téměř k slzám můj ctiteli FRANTO !
Tolik chvály a uznání z klávesnice uznávaného znalce slohové a gramatické čistoty ,navíc z inovovaným origináním a bouřlivým uznáním je snad až přespříliž.
Slibuji ti že se,povzbuzen tvým nadšením ,že se vynasnažím plně se rozvinout,
DÍKY statečný propagátore a svědomitý zastánče mé tvorby,
Za odměnu ti časem pošlu diplóm z vlastnoručním podpisem.
Za tvých mladých let asistenti pedagoga nebyli a jeden učitel měl na starosti 30 žáků. Pak není divu, co z tebe vyrostlo a zestárlo za trotla.
Uznání potěší Joláně !
Tvoje spokojenost je smyslem mého počínání
Koukám další článek tupé odbornice na mobily. Co mají říkat Ti, kteří se učili v době kdy mobily nebyly. Já nepamatuji, že by měl někdo v mé třídě cukrovku proč?
Zákaz mobilů při vyučování minimálně na ZŠ považuji za nutnost !!!
Každý žák by měl sledovat učivo a neměl by být závislý na posílání zpráv místo taky zakázaného bavení při vyučování !
Autorka článku je mimo a mimo je i to, že inkluze vůbec byla prosazena do škol.
Naším vzorem by měla být možnost vyniknout jak nadaným pro profese přes VŠ, tak i pro DĚLNICKÉ PROFESE ! Obojí umrtvuje inkluze, která ničí ctižádostivé studenty a těm kteří nemají schopnosti stejně moc nepomůže. Je to řízená cesta do vzdělanostních pekel, za kterou může právě vnucování z EU.
Vysoká škola není zárukou inteligence jak lze dokladovat na Danuši Nerudové, Petru Fialovi a řadě dalších.
Skutečně příklad paní Bednářové dokazuje, jak stupidní nedemokratický režim se zavádí právě prostřednictvím politicky kovaných VŠ v naší vládě. Nic nepřinášejí pozitivního, ale berou svobodu, pravdu a peníze občanům.
Ale blbost. Mobily mají na svědomí roztěkanost dětí, které nevnímají učební látku, nepřemýšlejí, ale sledují pod lavicí videa a chatují. Evropská mládež má katastrofální propad v schopnosti soustředění i v úsidku. Proč by přemýšleli, když si to můžou vygooglit! Nicol Jachanová, tuhle husu si zapamatuji.
Záleží na to kdo, z jaké pozice a kdy posuzuje zda pravidlo má či nemá smysl.
A možná člověk stejné pravidlo posuzuje nějak když je mu 15, ale i jako už dospělý třeba třicátník, a jinak stejné pravidlo třeba v jeho šedesáti. To je v jeho jiném čase a v jiném čase obecně.
Pokud vysokoškolsky vzdělaná osoba, což evidentně autorka je, napíše, že
* kriticky smýšlející (pracující) lid představuje doslova katastrofu
* kriticky smýšlející člověk je nepřítelem každého systému,
pak by, aby byla vyloučena katastrofa, utlumeni nepřátelé,
bylo, podle autorky nezbytné zase ohradu, nejlépe z drátů ostnatých, pohraničníky hlídající ohradu s ostře nabitou zbraní a se psy, aby ovečky opět pod jedním pastýřem byly poslušné, nepřemýšlely a jen žvýkaly, nechaly se ostříhat, rodily malé ovečky, kakaly. Chráněny i nějakým NADbačou z Východu před vlkem.
Vlk řádí na Ukrajině, v cizí ohradě.
Ošklivý vlk? Nenasytný vlk?
Autorka článku je asi digitální zoombie.
Mobil v dětských rukou je spolehlivá cesta k vygumovanému mozku bez paměti a kognitivních schopností.
Většina ojroovcí už mozek pro jistotu ani nemají. Zbytečně by je zatěžoval.
Pokud mají mobil, nepotřebují mozek. S tim se setkávám i na pracovišti. Ovšem teď na ty mobilové zombie přišla krize. Mobily, kvůli nebezpečí zakazali. Mají smůlu, mozek mají stále zakrněný a projekt se prodražuje o miliardy. Mobil je dobrý pomocník, ale vlastní myšlení nenahradi. Musim přiznat ze teď zažívám snad největší satisfakcí v životě.
Ta kráva se musela naučit Pythagorovu větu!! Což jí zcela dehonestovalo a sebralo kus dětství…
Pythagorova věta říká – součet čtverců nad odvěsnami pravoúhlého trojúhelníku se rovná čtverci nad jeho přeponou. A já k tomu dodávám, že to platí nejen pro pravoúhlé trojúhelníky, ale pro jakékoliv trojúhelníky.
Nevěříte? Tak si na to udělejte důkaz, tak jako jste jej dělali na v 6.třídě ZDŠ na ty pravoúhlé. Pamatujete, ne?!
Jen technická – ne, to zcela určitě neplatí pro jakékoli trojúhelníky. (A pro pravoúhlé jen v eukleidovské geometrii, btw)
když tam dáš správný koeficient tak to platí pro všechny trojúheníky včetně manželskýho 😉
Samozřejmě vím, že ne. Neporozuměl jste mi. Páč když se na konci ptám – Pamatujete si, ne?!, tak si samozřejmě nepamatujete. Páč tak se za totáče učila matematika – bez důkazů – říkal to nějaký Pythagoras. To bylo celé.
To se zase ozvalo nudných násilně a pohrůžkami a tresty si pozornost a vážnost vynucujícíh sebestředných “učitelů, učitelek” ….. já taky nejdu zejtra i kdyby nebyl kripl operovat slepé střevo s tím že já přece chci bejt váženej chirurg a basta a musí mě společnost umožnit toho chirurga dělat …. respekt vážnost si fakt ničím nevynutíte …. rozmazlené dětičky máte jako výsledek neustálého erárního řvaní máme málo otroci v soukromém sektoru makejte ve 3 pracích a plaťte daně a že nemáte na děti čas nás nezajímá však je odložte do škol a nevěnujte se jim …. a pak řvou málo peněz děcka drzí z mobilama blablabla .. co takhle se postavit nápadům jako je inkluze a spousty asistentů kdy se zcela efektivně zpomaluje celá tříde tímto způsobem a debilizuje společnost .. to jste drželi pusinky co učitelký .. každý hovadině … já mám hypotéku já musím držet hubu a krok .. jste se bez protestu podřídily jen jste si řekli o větší držhubný od zlodějského “státu” …. jojo .. mobil si každej vypnul … pamatuju na vysoké ….. u těch .. kteří dokázali mluvit normálně inteligentně nearogantně … k těm druhýmn se na přednášky ani nechodilo . nemělo to cenu takové sebestředné teoretiky bez špetky sebereflexe a praktického rozumu poslouchat . .stejně u zkoušek zkoušeli něco zcela jiného než přednášeli by si tak uspokojili sovjí touhu každého studenttta ponížit a drtit a strašit vyhazovem …. u takového by stejně každej normální člověk celou přednášku hrál něco na mobilu …. kdyby byly mobile když sem byl n základní nebo střední bylo by to stejné … jsou učitelé a ti co na to prostě nemají a nikdy se na takovou pozici neměli dostat .. stejně jako fízlové, prokurátoři soudci politici doktoři atd …… kde se postupně samozřejmě ččím víc se tam dostalo lemplů postupně v panice žeby moc kolegů začalo zkoumat proč v takovém oboru dělátolik lemplů a že se to musí změnit postuipně ty normální a dobré vytlačují a nebo jim znemožňují na tkové pozice se vůbec dostat všemožnou samoúčelnou byrokraciií která normálního schopného odradí …..
Normálně si pamatuju, že když b si někdo s něčím hrál v hodině tak mu to taky klidně zabavil učitel a doma se vo tom ani nepochlubil protože by dostal výchovnej pohlavek … halt nová doba děti si můžou dělat co chtějí a jenom zlodějskej prolhanej nacistickej státní parzit má co do jeho výchovy kecat a dávat tresty že … rodiž ať jemom patí daně a drží hubu a krok a dohlíží nad zákazama nesmyslnnýma …
Kdopak tohle podporuje .. jak tu bylo zmíněno justiční deviantní pedofilní ukájení se na lidech na paní, která u soudu neměla co pohledávat na rozdíl od těch deviatních fízlů a státních zástupců a soudců… no justiční mafie .. a sjem u toho .. frackové si tu hrajou na práco a vnucují nbám tyhle fantasmagorie a pak zavelí nějakej nácek zákaz mobilu děckám a k tomu kdovíkoliv hovadin … jako by nestačilo prosté .. mobil nechte v tašce a ať nezvoní nepípí nevybruje jinak dostante za rušení výuky poznámku a sekec doma …
dřív takovej lempol skončil ve zvláštní škole nebo rovnou v nějakém úpstavu pro nezvladatelné škodiče a provokvatéry.. dneska to je na fízlárnách soudech prokuratuřev politic a na úřadech … a ješt s ito dělá zvláštní vysoké a střední školy pro erární lemply .. .a dělá že to může kvalifikovaně řídit svět … a když se toho zeptáte kolik že to pane gryndýle je v té atmosféře toho CO2 procent .. tak prvně lapá po dechu cožeto je procento ..a potom plácne třeba 10, 5 , nebo nějaké jiné náhodně generovanou podle jeho nálady hloupost …
Nicol Jachanová je hlupačka, který by raději zakázala matematiku, fyziku a chemii.
P.S. Přesně takové bezcenné tupc* vyrábějí gymnázia…
V těch gymnáziích se osudně mýlíte,pane/paní kolego!
Gymnázia od svého vzniku do dnešních dnů byla
vždyky jen pouhé přípravny pro studium na VŠ
humanitního směru či státních ouředníků.
Ne jako dnes ,i toho současného zašívácko/ humanitármě příživnického semeniště cizopasníků šmejdů z prapodivnými obsahy a způsoby výuky,
Zde na stránkách webu PP jejich absolventy vzorně ,svědomitě a pečlivě reprezentuje nick “Jolana “
Z gymplu se chodí i na techniky (lepší průprava na toto studium než průmyslovka) i na biomedicínské obory.
Dokončil jsi někdy aspoň nějaký učňák, cenný tupče?
Nicole, by mela vic bojovat pro použití mobilu ve školách. Nemyslici drůbež jen pomůže dětem, které jsou vychovavany mimo ten statni školní systém. Lidé si pořád neuvědomují že za svoje potomky jsou zodpovědni oni sami. V dnešní době neni problém aby děcko mělo aspoň to domaci studium. Sami jsme to udelali s naším děckem a lide kolem mne to z části provozuji také. Je velky rozdil v chování a znalosti děcek, ktere procházejí tkz. home study.
Otázka zcela jednoduchá zní:jsou ty dnešní děti tak hloupé, lidově blbé vinou neschopných učitelů, nebo z těch všudypřítomných sítí v čele se zmiňovanými telefony, na kterých visí jako netopýr v jeskyni.?
Pejsku, za své děti jsme zodpovědni my rodiči. Házet vinu na někoho jiného je směšné.
Přesně!
Dnešní děti jsou tak blbé, protože mají blbé rodiče.
Mikelo, jedno pozitivum, v pripade že přerostla mládež se dostane na svoje, začínají přemýšlet, proč jim mizí značné částky z výplatního šeku. Karma je svině.
Jo, karma…
Blbí rodiče, kteří vychovali blbé děti na stáří budou v prdeli.
rodiče = husákovy děti či vnuci , produkt konzumního socialismusu resp. snahy o něj
plus katalog Quelle
A to plati i pro ty ze západu? Nebo jste taky vůl, který je přesvědčený že to plati jen pro Čechy?
Dnešní děti nejsou blbé,pouze fest zblblé Pejsku,
Zblblé koncentrovanou cílenou zásluhou všech Vámi uvedených složek,navíc posílených mediálním agitačním hnojem,šířeným nasazenými dozírajícími neziskoFkovými “asisitenty pedagoga, ”
Doma pak ty goebelesovsko/chorošovské srač-ky
svědomitě zaplňují všechny pořady,soutěže a kvízy
počítačové herní konzole určené nejen dětem a mládeži,
Z ůstředním mottem: ”
Tatínek,maminka,dědeček, babička
sprostě a drze nám užíraj
od vlády chlebíčka.
Hnít tak musí jejich kosti
abychom od ní d o s t a l i chleba dosti !
Prasárnou mediálně prosazovanou už v časech
” šťastných devadesátých” už postbolševickými
liberálními demoGraty.
Jejich produkty zde na webu PP ,svědomitě a z plným osobním nasazení vzorně reprezentuje
střevo jménem “Joláně”
Biomedicínské obory řadím do p oborů humanitních ,
Pro techniky gymnazisty,byl jistě přínosem zvýšený důraz na matematiku a deskriptívu a rozšířená výuka cizích jazyků.
(to bylo za mých študentských let opovrhovaného průmyslováka. )
Frigo, kecáte. Já na přírodovědné větvi byl a výuka matematiky a fyziky byla pochybná a deskriptivy dokonce zoufalá. To bylo v půli sedmdesátých. A myslím, že na tom našem okresním gymplu byly stejné osnovy jako všude jinde. A výuka ruštiny byla tak zideologizovaná, že mi lezla krkem. Málem jsem kvůli tomu neudělal maturitu.
Já byla rovněž na přírodovědné větvi a výuka matematiky, fyziky, chemie i přírodovědy úroveň měla. A šla jsem stejně jako několik mých spolužáků na medicínu. Maturovali jsme 1974, matematika byla tehdy povinná. A ve třídě nás bylo 36.
Katango, úrověň měla, ovšem. Otázka zní – jakou? Já trvám na tom, že mizernou. V naší třídě bylo podle všeho dost mimořádně inteligentních jedinců (včetně mé maličkosti). Ale to, jak se prezentovali profesoři exaktních předmětů a jak prezentovali samotnou výukovou látku bylo občas zoufalé. Já na to velice brzy rezignoval, když jsem seznal, že není rozdílu v přístupu oproti ZDŠ.
Dnes je mi jasné, že nemohlo být. Nebylo to v plánu xyz. A teď si za xyz dosaďte kohokoliv od daného profesora až třeba po GP. Nebo třeba všechny a nespletete se!
Zvláštní. Řešil jsem teď nějakou chvíli šachové diagramy. A najednou mě ovanul ten duch studentských let z doby před 60 lety. A vlastně jsem ani necítil hořkost, kterou jsem tady ze sebe vyplavoval. Spíš nějaká vlahá nostalgie. Asi nebylo vše tak chmurné, jak to dle mých příspěvků vypadá.
Do paroma s tou jejich editací tady! Přidal jsem si 10 let života. No, mělo tam být – před 50 lety
Milá autorko-svazačko, mobily naprosto ruší pozornost dětí a studentů, “učí” je gůglit a ne myslet.
Pokud chcete vychovat ve školách tupce a idioty, dejte všem dětem a studentům mobily a tablety povinně do všech vyučovacích hodin a máte film Idiocracy v živém přenosu hned v této generaci.
tento článek za mne naprosté dno debility
…ostatně, o dost lepší dobrý dělník než debilní youtuber/ka nebo “influencer/ka” nebo tiktoker/ka ….
mobil je dobrý nástroj jen a jen pro toho, kdo se předtím naučil myslet a nasbíral do hlavy hodně znalostí
pro ostatní je to jen droga, výplach mozku, stejně jako televize – čuměním na teleivizi nikdo hloupý nezchytřel, zato spousta průměrných zkreténštěla
ad
Kdybych měla popsat vše, co jsem během školní docházky zažila, byli bychom tu opravdu dlouho. Možná o tom ale někdy později něco sepíšu, abych tenhle článek doplnila reálnými situacemi. Na závěr tedy asi řeknu jen to, že spíše než-li znalosti, ve mně zanechala nespočet traumat a pocit, že se skutečně vzdělávám, přišel až na vysoké škole.
Konečně mě totiž někdo vedl k tomu přemýšlet a ne jen tupě poslouchat a biflovat se nesmysly nazpaměť.
————
Fuckt by mě zajímalo, jaká strašlivá traumata v soudružce autorce zanechala základní škola? Imho, každý normální člověk může hodně dlouho vyprávět o tom “co během školní docházky zažil/a”. Jen několik nenormálních jedinců, jako například autorka, pak z vyprávění o zážitcích v dětsví udělá litanii stížností a traumat.
A že ji konečně vysoká škola naučila přemýšlet, zatímco základka ji jen zahlcovala znalostmi (“biflováním”)
Milá zlatá, jestli jste nevystudovala VŠ genderová studia nebo jinou podobnou pseudo-školu, tak na to, abyste mohla myslet jste musela hodně znát. Ale vás spíše tipuji na VŠ NA žvanění o bílé nadřazenosti, mužském šovinismu, metooismu, strašlivém globálním oteplení, utlačovatelské patriarchální společnosti a pohlaví jako sociálním konstruktu. A na to fuckt člověk žádné znalosti nepotřebuje, stačí být dementní kretén a doktorát za diplomku “menstruace jako sociální konstrukt” nebo “genderové stereotypy v knize Brouk Pytlík” je jedna dvě.
Jakou “VŠ” autorka vystudovala?
Jéšiš, co tady řešíte? Dneska je matka ťastná, jaké má super dítě, a přitom to dítě ještě ve věku 3,5 let nosí v noci do postýlky plínky a totéž ve školce na odpolední spaní. Dítě není slabomyslné, pouze jeho matka pochytila, že výchova je fuj a dítě na vše musí přijít samo. Nočníčky jsou fujky a omezují svobodu dítěte. Dítě se může pochcávat třeba do sedmnácti – koupíme mu pampersky pro dospívající.
Ale blanko, přeci se nepochcává, je “spontánní” a “kreativní”
No dyť. Na pamperskách nemá obrázek králíčka nebo myšky, ale fotku Taylor Swift.
Co nacto rict Nicol? Ideologove a fanatici jako vy nikdy nepouzivaji kriticke mysleni (nemohou). Ani verici. Tertulianus vysvetluje, jak je (ne)mozne prestat myslet: ‘Verim, protoze je to absurdni’.
Vase ‘zprava’ neni uvazovani, ale smesice hysterickych nesmyslnych vykriku.
Mobily v hodinách nemají co dělat. Pokud kantor žáky šikanuje, pak je legální ho u toho nafilmovat i tak, ale tím to končí.
Naše školství bohužel není zaseklé v éře Marie Terezie, tam bylo za první republiky a kdo pamatuje někoho s prvorepublikovým vzděláním, ten dobře ví, že absolvent gymnázia byl obvykle schopen si vybavit fůru věcí i po osmdesátce a uvažovat nad nimi. Měl hlavu naučenou se učit a pamatovat si (to jsou ty mnohastránkové pasáže z Homéra v originále, tisíce básniček), uměl s nimi pracovat (znal dost na to, aby se mu to v hlavě propojovalo) a byl schopen si efektivně své vzdělání rozvíjet (němčina, franzouština, latina a klasická řečtina byly na gymnáziích standard).
Žádnej mobil na to nepotřebovali. A když dnes vidím jak zbytečný je pro většinu lidí google, protože neznají dost ani na to, aby věděli co nevědí a byly schopni se ho efektivně ptát, je problém zjevný. Mobil v kapse z pitomce chytrého neudělá a když se vybije, je pitomec v loji definitivně.
Když se podíváte do učebnice fyziky pro druhý stupeň ze šedesátých let, najdete tam poznatky, kterým dnes gympláci nerozumí, prostě na to nemají. Za bolševika upadalo humanitní školství (a od té doby se rozhodně nezvedlo), ale na výši bylo to technické. Od plyšáku padá i to technické, solidního řemeslníka je problém sehnat. Zato genderologů, kulturních antropologů a podobných specializací, kterých by republikapřirozeně uživila tak pět, máme přehršle. Oni taky nic moc neumí, ale dovedou sosat skrze neziskovky, to zas jo.
@Kraťas
❤️❤️❤️👍
Co je to za libtomrdí uhozený text?
Opravdu s autorkou článku nesouhlasím, ale má právo na svůj názor. Nebudu ji urážet, ani “nálepkovat”….
Správně. Taky s mnohým z toho, co říká nesouhlasím, ale když píše o vlastních nedobrých zkušenostech, proč se nad tím nezamyslet? A už vůbec jí nepodsouvat to, co vůbec nevyřkla, jak to udělali mnozí diskutující jen z pouhé podjatosti.
Na základku vzpomínají ve zlém především špatní žáci, kteří neprospívali, a nebyli ani nadaní, aby jim šlo učení samo, ani pilní a usilovní, aby se látku naučili. A nešel jim ani tělocvik nebo zpěv, kde by soutěžemi, závody a koncerty nahnali body. Prostě takové líné průměrné nezajímavé nuly.