4.2.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Rychetský a Generální stavy

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

 vylicilStarého psa novým kouskům nenaučíš. Zvláště, když ty jeho profláklé, vousaté a stokrát zopakované triky, ku podivu, pořád fungují. A tak i globalistické elity. Po staletí používají na  lidi stále stejný trik. Když se politická situace začíná měnit v jejich neprospěch, změní pravidla hry. Zpravidla překvapivě, během posledního kola zápasu, využívajíce přitom nějaké, předem připravené, právní finty.

Před 232 lety to ve Francii také nevypadalo pro globalisty 18. století dobře. Přišla neúroda. Kosmopolitní třída (šlechta a duchovenstvo) žijící z daní, čelila jak poklesu příjmů, tak i rozzuřeným poddaným (lokálním patriotům), vyžraným až na dřeň z předchozích dob. Lidem, které nouze semkla jako etnické Francouze proti nenáviděným, vládnoucím cizákům. Vypadalo to na revoltu.

Aby král dosáhl smíření stavů a pokoje v zemi, svolal tak zvané Generální stavy. Zástupce šlechty, duchovenstva a městského lidu. A protože nastolicovaní měšťané (francouzští patrioti) křičeli už předem, že půjde o podraz, a že je kosmopolité zase přehlasují, vyhlásil Ludvík XVI, že tak zvaný Třetí stav, tedy měšťanstvo, může mít tolik zástupců, kolik bude příslušníků obou dalších stavů (šlechty a duchovenstva) dohromady.

Jen jednu věc jaksi nezmínil. Že se bude hlasovat po stavech. Tedy – jeden stav, jeden hlas. Takže je kosmopolité (šlechta s příbuznými po celé Evropě a duchovenstvo s vedením v Římě), jako obvykle, zase občůrají a přehlasují. To jim vyhlásili až na sněmu… Jak to pak dopadlo, učí se dnes děti v dějepise.

Podobnou  fintu máme možnost vidět v těchto dnech u nás. Kosmopolité a globalisti pochopili, že normálním způsobem, volbami, se u nás k moci nedostanou. Že ani antibabiš, ani účelové koalice, ani cinknuté průzkumy, ba ani otevřená „tlačenka” médií nezaručují, že se lidé Berlína a Bruselu dostanou ke kormidlu. A tak musela nastoupit znovu ta vousatá finta. Změna pravidel. Samozřejmě, striktně podle zákona….

Lidé, kteří už už doufali, že neoblíbené, pro cizácké minipartaje, potácející se dlouhodobě na hranici 5%, konečně vypadnou ze Sněmovny a přestanou škodit, si jen protírají oči. „Oni” zas našli díru. A my jen zíráme, jak na ten vajgl, co nejde spláchnout a vždy znovu a znovu vyplave na hladinu….

Od následujících voleb může být Sněmovna klubkem mnoha malých, vzájemně se podrážejících zmijí a sestavení většiny (a tím akceschopné vlády) nesmírně těžké. Navíc hrozí, že k jejímu získání bude pravděpodobně třeba do koalice přibrat alespoň jednoho z těch pro-bruselských pidižvýků. Čímž by veškerá naděje na nějaký další protiunijní truc či kapric do budoucna padla…  Nemluvě o další, strašlivé možnosti „duhové” koalice Pirátů a vší té proti-české drobotiny. Moderních, proevropských spojenců, od  Antify až po katolíky, držené „ideově” pohromadě jen jedním jediným pojivem. Páníčkem v Berlíně či Bruselu.

Podíváme-li se kolem, po světě, vypadá to všude dost podobně. Liberální kosmopolité zkoušejí všemožné finty, jak se ještě chvíli udržet a jak zadupat a zahnat do kouta ty, jak oni říkají „deplorables”. Od Rakouských korespondenčně-presidentských voleb, přes nahrané diskreditace nepohodlných (Hofer), podivné žaloby (Salvini), až k presidentským volbám v USA…

Ale z historických paralel, jako třeba zmiňované finty na Generální stavy, plyne i jedno poučení. Nějakou dobu to podrazy a násilím držet jde. Ovšem zabráníte-li lidem, aby se mohli svobodně (a v míru) vyjadřovat ve volbách a zmanipulujete-li  jejich vůli můžete se jednoho rána nadít překvapení. Třeba řvoucího davu pod vašimi okny, který uprostřed náměstí vztyčuje guillotinu.

Tak daleko snad ještě nejsme. Ještě nám jedny volby zbývají. Možná náš poslední pokus.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (49 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...