24.2.2023
Kategorie: Politika

Rozpor mezi slovy a činy. Čemu věřit?

Sdílejte článek:

PZ

Naše vláda se už dostala do situace, kdy již sama neví, co dělá v praxi, a co říká občanům. Již nedovede rozeznat, kde lže vědomě a kde nevědomky říká pravdu.

.
To můžeme dokumentovat na základním dokumentu vlády, se kterým šla do voleb – Programovým prohlášením, kde slibovala, že nebude dělat žádné daňové změny, nebude snižovat důchody atd., atd. Nyní dělá pravý opak toho, co před volbami občanům slibovala, píše Ladislav Petráš v komentáři pro Prvnizpravy.cz.
.
V současnosti se všemožně snaží o prosazení snížení důchodů (a to v době, kdy enormně rostou ceny energií, potravin a dalších nezbytných komodit pro život občanů) a to dokonce v režimu „nouzového stavu“. Připravuje i další změny, které skokově budou snižovat životní úroveň občanů. To vše chce politicky legalizovat změnou svého Programového prohlášení, se kterým šla do voleb a kterým „oblbovala“ občany tak, že díky tomu vyhrála volby.
.
Takže na jedné straně občanům razantně snižuje životní úroveň a na straně druhé vydává obrovské částky na státní administrativu, neefektivní obchody na burze s naší vyrobenou elektrickou energií. Obecně řečeno, svojí neschopností řídit stát v oblasti ekonomické, politické, monetární, bezpečnostní a dalších, pomalu, ale jistě vede náš stát ke krachu.
.
A nejen ke krachu politickému a ekonomickému. Také ke krachu bezpečnostnímu. Dnes, náš premiér Fiala zveřejnil, co vše jsme dodali z armádních skladů naší armády a ze státních hmotných rezerv, na Ukrajinu. Premiér Fiala „Na Ukrajinu jsme dodali 89 tanků, 226 bojových a obrněných vozidel nebo 38 houfnic. Zhruba třetina této techniky pochází z armádních skladů, ze kterých bylo odesláno i šest protiletadlových systémů …,“. „Také jsme darovali například 33 salvových raketometů a Česko zorganizovalo dodávky více než 1,5 milionu kusů munice, z toho přes 60 tisíc raket,“ pokračoval Fiala.
Ještě před invazí země darovala Ukrajině dělostřeleckou munici. Ze skladů hmotných rezerv Česko poskytlo 900 metrů mostních konstrukcí. Vojenská pomoc podle premiéra byla v celkové hodnotě kolem 40 miliard korun. Ta vládní byla v rozsahu 10 miliard, zbraně za 30 miliard poslal obranný průmysl.
.

Když se na ta čísla podívám, tak mám dvě základní možnosti:

  1. Na Ukrajinu dodáváme šrot, který naše AČR nepotřebuje.
  2. Vyprázdnili jsme sklady AČR a tím jsme značně snížili její bojeschopnost.

V prvém případě, by se jednalo o nedůvěryhodné a podlé vystupování našeho premiéra, který vyvíjí, spolu s ministryní Černochovou velké aktivity směrem k podpoře Ukrajiny, a to za bombastického aplausu značné části našich masmédií. Ve druhém případě se jedná o vlastizradu. Vždyť sám premiér Fiala prohlásil (a s ním i další členové vlády), že „jsme ve válce“. Také na základě prohlášení NGŠ AČR generála Řehky, ale i ministryně obrany Černochové, můžeme reálně očekávat vyhrocení bezpečnostní situace tak, že naše republika bude přímým objektem válečného konfliktu. Otázka potom zní: jak se AČR a naše republika na tento konflikt připravuje, když titíž členové vlády, kteří veřejně prohlašují, že „jsme ve válce“ odzbrojují, nebo alespoň značně snižují připravenost naší armády k obraně ČR.

.
Na místě je otázka, co to máme za politiky, když jedno národu říkají a něco jiného dělají. A to v oblastech kde jde o bytí či nebytí naší státnosti, kde jde o životy našich občanů. Jsem toho názoru, že taková vláda ztrácí důvěryhodnost občanů. Ztrácí schopnost přesvědčit občany o tom, že je schopna a ochotna řídit stát ve prospěch občanů.
.
Osobně vidím jedinou možnost. Vypsat referendum o vyslovení nedůvěry vládě, která buď vědomě, nebo z neschopnosti vede naší republiku ke katastrofě.

.
prvnizpravy.cz
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)