10.1.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Řecko jmenovalo novou náměstkyni ministra, která migranty označila za neozbrojenou invazi

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Řecká vláda jmenovala nového ministra vnitra a novou náměstkyni ministra pro integraci uprchlíků, kdy oba prý zastávají postoje proti masové migraci.

Řecký ministerský předseda Kyriakos Mitsotakis jmenoval tento týden dva funkcionáře, kdy se novým ministrem vnitra stal Makis Voridis, bývalý ministr zemědělství.

Voridis v minulosti kritizoval ilegální migranty připlouvající na řecké ostrovy v Egejském moři, o kterých říkal, že mnozí z nich nejsou legitimní žadatelé o azyl a že Syřané jsou mezi nimi menšinou, hlásí Infomigrants.

SvoultepsiMezitím byla vládou učena jako náměstkyně pro integraci uprchlíků Sofia Voultepsi. Ta během debaty v řecké televizi roku 2014 ilegální migranty nazvala „neozbrojenou invazí.“

Tito nově jmenovaní přichází poté, co Řecko roku 2020 zažilo značný pokles migrace hlavně v důsledku lockdownů a omezení cestování uvaleného po vypuknutí čínského koronaviru na jaře.

Vláda také proti ilegální migraci udeřila a obviňovali ji, že v Egejském moři se dopouští operace „odhánění“. Řecká vláda však tvrzení, že by prováděla odhánění, oficiálně popřela.

Řecko také provedlo zákroky proti pro-migračním neziskovkám a obvinilo přes 30 pracovníků neziskovek, mezi nimiž byli mnozí cizinci, z pomoci ilegální migraci a ze spolupráce s pašeráky lidí, aby migrantům pomohli vyhnout se v Egejském moři pohraničním hlídkám.

Minulý měsíc byly neziskovky opět obviněny ze vzedmutí přívalu afrických migrantů, zvláště Somálců, kdy ministr migrace Notis Mitarakis konstatoval: „Neziskovky platí za cestovní náklady a za vydání víza do Turecka s letem do Istanbulu. Pak jsou migranti převezeni na turecké pobřeží, kde jim pašeráci migrantů, opět za podpory neziskovek, pomohou s ilegálním vstupem do Evropské unie.“

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (24 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...