17.6.2024
Kategorie: Společnost

Realita jako iluze

Sdílejte článek:

KP

Když jsem v dubnovém článku (též zde) psal o tom, že dění kolem nás začíná připomínat virtuální realitu, netušil jsem, jak rychle aktuální události předběhnou mé obavy: Jaképak “konspirace”, my už v takovém světě přece dávno žijeme!

Média dokázala v posledních týdnech ochočit myšlení lidí tak snadno, až přestali vnímat, co se kolem nich děje.

Nehnou s nimi

 • nevyjasněné okolnosti střelby v Praze,
 • záhadná úmrtí osob okolo premiéra Fialy,
 • fantasmagorické plány letů na Měsíc s Čechoafričanem na palubě,
 • zázračně uzdravený slovenský premiér po pětinásobném průstřelu,
 • ani Putinovi agenti zapalující vozy MHD v Praze;

Češi jdou k volbám a zase zvolí ty, kteří jim lžou a vedou je do války a otroctví. Jak jinak to lze chápat, než že podstatné části společnosti byla vymazána paměť a žije v úplně jiné dimenzi?

Nejprve si nechejte režimem po celá desetiletí vyprávět cosi o svobodné volbě a otevřené politické soutěži s nezávislými kandidáty, a pak si naplno užijte manipulace režimních médií s neskrývaným lhaním a odváděním pozornosti. Hlásní troubové mainstreamu se neustále vysmívají teoriím o konspiracích, ale jak jinak nazvat to, co se zde v předchozích týdnech dělo, než jako konspirační operace s dosazením vybraných vyvolených?

Doslova odnikud byl kýmsi vytažen jakýsi Turek a všemi médii byl jednohlasně pasován za černého koně (nebo vola?) voleb do EP. Byl zván do televizních diskusí s členy parlamentních stran, v denním tisku vycházely na titulních stranách nadšené články, že je hvězdou eurovoleb, nabízí lidem skvělá řešení jejich problémů a může mít velký úspěch. To víte, že ho bude mít, když to média lidem dnem i nocí tlučou do hlav.

Celostátní deník Právo dokonce minulou středu psal o Turkovi v článku na titulní straně!

Proč údajně levicový deník propaguje jakéhosi člověka bez jakékoliv politické zkušenosti, který se doslova odnikud zjevil na kandidátce neparlamentní strany?

Proč denní tisk nepřinesl jediný podobný profil nebo rozhovor s kandidáty jiných stran? Nikdo z ostatních nedostal ani nepatrný díl prostoru jako on.

Práce médií je už léta tak trapně průhledná, že každý vidí, o co šlo v “operaci Turek”: zrežírovaná akce tradičních aktérů v pozadí s cílem protlačit svou loutku, kterou si potom budou lehce vodit.
 I samotnému Turkovi to musí být jasné, když mu v předstihu vypočetli všechny jeho hříchy z minulosti, které na něj vytáhli (a spousta věcí ještě časem přibude) a postupně mu je budou předhazovat ad nauseam. Tím mu dali jasně najevo, že si nebude moci vyskakovat a zajistí si tím jeho poslušnost. Jak jednoduché, stále stejný scénář, jak instalovat nové loutky a navenek je prezentovat jako čerstvé a nadějné kádry!

A tak místo toho, aby si lidé uvědomili tvrdou realitu vlastních životů, kterou už několik let pociťují na vlastní kůži, nechají se strhnout hraným “soubojem” politiků vládnoucí strany s kandidátem falešné alternativy, jenž okamžitě po skončení voleb přislíbí spolupráci právě vládní státostraně.

Vše, co se tady dělo za posledních 5 let, od covidového teroru, ničení lidských osudů i životů, rouškové a vakcinační komedie, nevídaného zadlužování a dotačního eldoráda, střídaného ukronacistickým hajlováním, štvaním do války a stejným rozhazováním peněz na vyzbrojování nejzkorumpovanějšího státu východní Evropy s tvrdým dopadem na životní úroveň vlastních obyvatel – to je vše zapomenuto: teď se občane rozhodni, zda ti více vyhovoval teror a ožebračování za covidu, nebo za ukronacismu.

A věř nám, jinou možnost ani nemáš! Přece bys nepodporoval ty nezodpovědné antivaxery a pomatené proruské šmejdy, kteří tady pořvávají na náměstích? To rozhodně průměrný volič, vystrašený každodenním válečným bubnováním v médiích, rozhodně nechce, a tak to hodí mafii A, nebo mafii B.

Vypadá to, že je úplně zbytečné pořádat masové demonstrace a volat po demisi Fialovy vlády. Praha by si ji totiž okamžitě dosadila znovu! Její zazobaní rezidenti by samotného Fialu (i s Pekarovou a Rakušanem) zcela jistě donesli na svých ramenech za frenetického provolávání slávy zpátky do Strakovy akademie. Většina našich spoluobčanů je díky letům covidového teroru tak vycepovaná, ochočená a myšlenkově zotročená, že si je politici doslova vodí jako loutky na drátkách. Možná ani to vedení už není potřeba, protože ovce už pochodují na vlastní porážku disciplinovaně samy. Pozoruji i ve svém okolí, jak lidé masivně ztrácejí paměť a v záplavě záměrných dezinformací přestávají vnímat, co se kolem nich děje; nepamatují si, co bylo před týdnem, natož před 2-4 lety. Nehodlají ztrácet čas uvažováním, ověřováním zdrojů, nejsou ochotni utvořit si vlastní pohled na věc, ale potřebují naservírovat hotové pravdy. (Vidím to i na některých ohlasech na mé předchozí články, k nimž se snad ještě v brzké době vrátím.) A média, politici i některé dominantní osoby v jejich okolí jim ty hotové pravdy ochotně poskytnou.

Díky této celospolečenské masáži už potom nemají sílu ani snahu zajímat se, zda jim náhodou někdo nevěší bulíky na nos. Většinu z nich nepřesvědčí ani to, pokud jim nabídnete (aniž byste cokoliv vnucovali) vysvětlení příčin jejich bezútěšné situace. Nechtějí nic slyšet! Mnozí se doslova třesou hrůzou, že by se o svých životech mohli dovědět pravdu. Ostře odmítnou jakýkoliv náznak řešení, jenž by je mohl dostat na cestu ze zoufalé situace, v níž se nacházejí a cítí se dotčeni, když jim to někdo připomene. Přitom k pochopení by pomohlo i uvědomit si podstatu a příčiny své situace. Lidé jsou však odhodláni bránit své vlastní otroctví a nepřipustit si, že si s nimi celý život kdosi jen pohrává jako s loutkami na divadle. Tento stav dnešním mocným náramně vyhovuje.

A tak mohou rozehrávat další a další dějství nekonečného divadla dle scénáře:

 • vytvoříme problém (terorismus, covid, válka),
 • vyvoláme reakci (strach ze smrti, zadlužení,
 • pádu do bídy, ztráty živobytí, domova),
 • nabídneme řešení (vybombardování “teroristů” a genocidy obyvatel ve vzdálených zemích,
 • zavedení brutálních zdravotnických opatření, totální kontrola,
 • povinné vakcíny,
 • dodávky zbraní cizím armádám a financování jednoho agresora proti druhému agresorovi).


A tak pořád dokola, s pravidelným obměňováním hrozeb a cílů, aby lidem nedali vydechnout a nemohli si uvědomit souvislosti celé globální hry s jejich vlastními životy, v nichž jsou jediným terčem i cílem oni sami.

V těchto dnech se blíží k závěru vyšetřování podivného masakru na pražské fakultě z loňského prosince. Jde o tak tajné vyšetřování, že jako tradičně jeho fragmenty unikají do médií ke spřízněným novinářům. Nehodlám zatím komentovat vyjádření z článku od redaktorů SeznamZpráv, působících jako spojky tajných služeb, určitě si počkám na oficiální zprávu, neboť tyto zveřejněné závěry nemohou tlumočit skutečná zjištění o celé prosincové operaci. Tvrdit po půlročním vyšetřování, že jediným motivem pachatele bylo komusi se mstít, nelze brát ani jako vtip, jako spíš o snahu zahrát vše do autu.

To, že se při srovnatelném masakru v Uherském Brodě v roce 2015 pachatel mstil svému okolí, jsme se dověděli ještě ten den odpoledne. U střelby na pražské fakultě bylo k tomuto zjištění potřeba půl roku utajeného vyšetřování za občasného vypouštění protichůdných a navzájem si odporujících informací! Vzorný student historie zkrátka měl trochu více štěstí a podařilo se mu neuvěřitelným způsobem oklamat bezpečnostní složky a unikat stovkám zasahujících policistů, a to nejen na fakultě, ale prý i o týden dříve v Klánovickém lese. Opravdu se těším na závěrečnou zprávu, kolik v ní bude nesrovnalostí a rozporů s fakty, které jsme se dovídali od prosince.

Ovšem půl roku stará fakta, to je v dnešní hektické době mediální tyranie cosi jako události z 19. století: co se stalo před půl rokem si mnozí ani nebudou pamatovat. A přesně na to oni spoléhají. Pro jistotu byla v těchto dnech ještě spuštěna zastírací operace se sabotážemi Putinových agentů v pražských garážích MHD. Ministr vnitra Rakušan dokonce ze soboty na neděli spustil policejní megaakci s posílením ozbrojených složek po celé republice, jejímž cílem prý byla prevence proti možným útokům na infrastrukturu.

Spíše to však připomínalo přípravu na vyhlášení stanného práva. Na kauze žhářských útoků je přitom zajímavé, že mainstream v jednom detailu dokonce poukazuje na jistou spojitost i se střelbou na fakultě, schválně jestli uhádnete jakou (nechám si to na příští článek, abych jistým lidem předem neprozrazoval, v čem jim celá verze nesedí).

Není to zvláštní, když se část mainstreamu dušuje, že u Kozáka šlo o “pouhou” masovou vraždu pomstychtivého jedince, který neměl žádného komplice, a druhá jim do toho nevědomky sype písek spekulacemi o možné spojitosti s aktuálními útoky pod vlivem cizích rozvědek
?

Ve věci žhářských útoků nám bylo, pochopitelně s odkazem na Vrbětice sděleno, že za vším stojí Rusko. Jelikož k Vrběticím máme “důkazy” podobného typu, jako ty současné, “logicky” z toho vyplývá, že jde už o druhý případ prokázaného zapojení Ruska do sabotážních operací u nás. Přesvědčuje nás o tom i hlásná trouba ČT24, kde lze zhlédnout bizarní rozhovor s poslancem ODS Krejzou (ČT24 12. 6. 2024 v čase 17:25 hod.), toho času zřejmě na dovolené v Jeruzalémě:

Otázka ze studia: “Zatím se pohybujeme na úrovni spekulací, že za žhářskými útoky stojí Rusko, pokud se to potvrdí, jaká by měla být reakce bezpečnostních orgánů státu?” Po pár vteřinách následuje další:

“Co podle vás Rusko těmito podobnými útoky může sledovat?”

VINA SE ZATÍM NEPROKÁZALA, POHYBUJEME SE NA ÚROVNÍ SPEKULACÍ, ALE… OBVINĚNÝ VYPOVĚZTE, JAK JSTE TU ZÁKEŘNOU VRAŽDU SPÁCHAL!

Stojí za zaznamenání, že pan poslanec odpovídá, zřejmě pod dojmem místa, kde si užívá poslaneckou dovolenou, že cílem ruských operací na našem území je odradit nás od podpory… Izraele! :) Ukrajina, nebo Izrael – a není to vlastně jedno? Naše kolonie je povinna podporovat toho, koho nám určí.

Ony se ty země, za něž jsme povinni položit své životy i státní rozpočty, střídají v tak rychlém tempu, že si to člověk někdy splete
.

Dokáže dnes ještě někdo rozlišit, co se to tady vlastně před našima očima odehrává? Absurdní divadlo? Kafka, nebo Orwell?

Nebo už “reálně” žijeme v masové halucinaci?
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,55 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)