15.4.2023
Kategorie: Společnost

Rajchl, Porsche a bída

Sdílejte článek:

RAPTOR

Poté co se nechali čeští důchodci okrást o 1000 korun měsíčně, přišli na řadu zaměstnanci, jejich mzdy také poklesly, díky inflaci reálně klidně o 10 procent, což je cca 4000 tisíc korun měsíčně…

Samozřejmě bída je relativní pojem, ale pokles reálného příjmu společně s růstem životních nákladů určitě k bídě směřuje. Pokles příjmu není jediným parametr, růst životních nákladů pociťujeme všichni, společně s tím prudce zrychluje zadlužování států a veřejných institucí. Ti samí, co dříve byli šokovali desítkami miliard korun, dnes nešokují jejich stovky miliard korun a ani hranice biliónu korun deficitu není nad jejich síly a přijde jim tak nějak vlastně nevyhnutelná. O vyrovnaném rozpočtu, který byl dříve hit, se dnes cudně mlčí. K zaplacení našich dluhů asi nikdy nedojde, ale budeme nuceni ke změnám, které dále povedou ke snižování životní úrovně, protože si už nemůže žít “nad poměry”.

Někdo to nazývá “žili jsme si nad poměry”, někdo to nazývá směřováním k bídě, fakticky se tak dovídáme, že za socialismu jsme si žili správně a “shnilý Západ” nad poměry a dnes, když konečně patříme na Západ, si máme žít jako za socialismu.

Když se ptáte, proč zrovna my, kteří jsme si nikdy nad poměry nikdy nežili, máme podporovat třeba migranty z Afriky, tak odpovědí Vám je, že jim závidíme iPhony a že jste intolerantní a že se jedná o naši závist.

Když, řeknete že chcete platy jako v Německu, které nám slibovali všichni politici, tak Vám řeknou, že to není možné a máte být rád za to co je.

Když máte dluhy tak jste “looser”, když máte Porshe, tak máte držet hubu. Novým heslem Západu je, že nebudeme nic mít, ale budeme šťastní a všechno budeme sdílet, dost mi to připomíná to komunistické, že každý bude mít to co potřebuje, všechno bude všech a osobní vlastnictví je přežitek.

Systém se nebojí spojení nikoho s nikým, systém se bojí spojení zdánlivě nespojitelného na základě společného zájmu, respektive naplnění různých představ různých lidí, jednotnou představou o potřebě změny.

Proč Sever porazil Jih? Protože Sever potřeboval dělníky a otroci chtěli “svobodu” nebo jim alespoň představa o svobodě “za pásem” místo “na poli” byla vnucena.

Představa, že někdo s Porsche nechce, to, co Vy, asi nebude mimo realitu, nicméně neznamená to rozhodně, že změna nepomůže Vám i jemu, takže na změně máte společný zájem, to je to, co Vás spojuje, ne to, že jste stejní nebo že chcete to samé, ale to, že změna pomůže Vám i jemu.

 

FB

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 votes, average: 4,05 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)