14.6.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Příčiny slabého výsledku SPD a Trikolory v eurovolbách

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

1. Za hlavní příčinu považuji to, že že mnoho příznivců SPD nepřišlo k volbám, protože je EU nezajímá a je nereformovatelná. To lze usoudit z následujícího grafu, který říká, že 300.000 voličů SPD z parlamentních voleb v roce 2021 nepřišlo nyní k eurovolbám.
Když uvážíme, že SPD a Trikolora získaly nyní dohromady jen 170.172 hlasů, je to docela hodně. V parlamentních volbách v roce 2021 získala samotná SPD 573.910 hlasů.

Tento graf byl vytvořen podle  statistické metody, která podle rozptylu počtu hlasů pro jednotlivé strany určuje nejpravděpodobnější strukturu voličských přesunů.

2. Volební kampaň byla slabá, besedy s voliči byly přesvědčováním přesvědčených, lepší byly petiční stánky. V Praze a SČ kraji ovšem neexistovaly nebo o nich nevíme. Tam jsme také měli nejhorší výsledky, 4,07 až 4,35 %.

3. Mnoho subjektů mělo podobný volební program a byli velmi aktivní – PRO, Stačilo! nebo Přísaha a Motoristé, tím pádem získali i část našich voličů z roku 2021.

4. Chybí především iniciativa řadových členů SPD, kteří nejsou ochotni dělat nic veřejně. Ani třeba chvíli sedět u petičních stánků. Ještě tak klábosit na sítích ve své bublině, to jim jde.

5. Ilegální migrace se nás zatím netýká, migrační pakt začne platit až za 2 roky a balkánskou trasu uzavřelo Maďarsko a Slovensko. Takže proč by lidé měli volit antimigrační hnutí, že. Hasiče přece také nevoláme, když nehoří….

6. Mnoho lidí válku v UA podporuje. Mají černobílé vidění a nechtějí nic slyšet o skutečných příčinách a důsledcích války. Ani o její eskalaci, která stále probíhá. Řeči o míru mají za službu Kremlu.
Ale my víme, že každý Japonec musí mít odpor k válce přímo v genech, protože minulá válka jim přinesla dvě atomové bomby, zacílené nikoli na vojenské nebo průmyslové objekty, ale na civilisty. Takže bomba v Nagasaki vybuchla poblíž velké nemocnice, která byla tím pádem srovnána se zemí i s jejími pacienty a personálem.

7. Nárůst voličů oproti minulým eurovolbám znamenal, že noví voliči chtěli volit nové subjekty a nikoli ty zavedené, když mají podobný program. Tedy většinou volili Motoristy a Filipa Turka nebo Stačilo!, to říkají i experti, kteří vytvořili tyto grafy.

8. Voliči Trikolory z r. 2021 volili nyní kupodivu Přísahu /30.000 hlasů/, ANO /20.000/, Stačilo! /5.000/, Spolu /5.000/, Ostatní /30.000/, ale jen 10.000 hlasů dali koalici SPD + Trikolora. Vyplývá to z následujícího grafu. Spojení s Trikolorou tedy nesplnilo očekávání.

Přesuny voličů jsou běžné u každého politického subjektu, ale aby příznivci nějaké strany jednoduše nevolili svou předsedkyni, která byla na volitelném místě, to je fakt divné. A kroužkováním ji přece mohli posunout výš. Podle zmíněné studie tedy přišlo k eurovolbám asi 100.000 voličů Trikolory, ale Zuzana Majerová získala jen 20.077 přednostních hlasů, to víme přesně.

Možná řeknete, že to je jen jakási hra s čísly, ale já tomu docela věřím, protože když jsem strávil asi tak 15 hodin u petičního stánku SPD + Trikolora, tak tam probíhaly různé diskuse, ale jen jeden muž mi tam řekl, že je voličem Trikolory a tak nás bude volit.

Řešení

Je třeba hledat nové lidi, kteří budou ochotni pro SPD něco dělat na veřejnosti. Nejlepší jsou petiční stánky, které lidem říkají, že tu jsme a že jsme ochotni pro ně pracovat. U nich také můžeme odpovídat na dotazy a námitky. A v každém městě by měla být místní organizace SPD.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)