28.10.2022
Kategorie: Společnost

Prezident Václav Klaus u soudu porazil Ministerstvo zdravotnictví a covidismus

Sdílejte článek:

ZDENĚK KOUDELKA

Městský soud v Praze rozsudkem z 26. 10. 2022, 17 Ad 7/2021-47, vyhověl žalobě prezidenta Václava Klause, zastoupeného advokátem Zdeňkem Koudelkou, a zrušil pokutu hygieny a Ministerstva zdravotnictví za to, že při projevu 28. 10. 2020 neměl roušku.

Prezident Václav Klaus jako projev úcty ke státu v den hlavního státního svátku 28. 10. 2020 přednesl projev před budovou Obecního domu v Praze, tedy venku, aniž měl roušku, jejichž nošení nařídilo Ministerstvo zdravotnictví mimořádným opatřením. Za to dostal od pražské hygienické stanice pokutu 10 000 Kč, kterou v odvolacím řízení Ministerstvo zdravotnictví snížilo na 8 000 Kč. Šlo o nevídané potrestání bývalého prezidenta za projev při uctění státního svátku ze strany vládní moci. Když samotné opatření umožňovalo, aby bez roušky byli účastníci televizních debat uvnitř studia.

Hygienická stanice i Ministerstvo zdravotnictví uložily pokutu až poté, co bylo opatření Ministerstva zdravotnictví ukládající nošení roušek ve venkovním prostoru zrušeno pro nezákonnost z důvodu nepřezkoumatelnosti rozsudkem Městského soudu v Praze ze dne 13. 11. 2020, 18 A 59/2020-226.

Hygienická stanice i Ministerstvo zdravotnictví tak jednaly v rozporu se zákonem i v rozporu s rozhodnutím soudu. Je to další příklad zneužívání moci při vydávání a vymáhání různých zákazů a omezení lidí v době covidismu. Přitom samotná povinnost nošení roušek ve venkovním prostoru neměla na šíření covidu podstatný vliv a byla nerozumná, což bylo Ministerstvu zdravotnictví známo.

Václav Klaus se Ministerstvu zdravotnictví postavil nejen za sebe, ale i pro ochranu práv jiných lidí, kteří byli v době covidismu nezákonně postiženi, a pro obranu proti šikaně politických postojů. Věc se nyní vrací na pražskou hygienickou stanici, která rozhodne o vrácení nezákonně uložené pokuty. Ministerstvo zdravotnictví musí za nezákonné rozhodnutí zaplatit náklady soudního řízení. Stále však nikdo nenese odpovědnost za zneužívání moci Ministerstvem zdravotnictví a jim způsobené obrovské ekonomické škody.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)