27.11.2023
Kategorie: Politika

Premiér Fiala utekl před odbory do kravína

Sdílejte článek:

LADISLAV HENEK

Ano, je to tak. V době největšího odborářského protestu proti neschopnosti vlády za mnoho let, premiér Fiala, známější v naší zemi jako „Profesor Nutella“, namísto dialogu utekl do kravína. Ani velcí literáti by asi nevymysleli lepší komentář ke schopnostem Petra Fialy a jeho vlády, než jakým je tento symbolický čin.

Úprk do kravína má ještě další rovinu. Jedná se o návštěvu družstva Pooslaví Nová Ves, tedy kravína, kterému šéfuje Lukáš Jurečka, bratr vicepremiéra Mariana Jurečky… Priority vlády snad už Profesor Nutella nemohl vyjádřit jasněji.

Nejlepší propagátor opozice

Dokázal znovu, že na to, aby byl před lidmi znemožněn, nepotřebuje opozici ani jiné oponenty. Dělá to sám, dobrovolně a nutno uznat, že pilně a dosahuje v tomto oboru skvělých výsledků.

Všechny opoziční strany mohou propustit své drahé „píármeny“, protože nejlepším propagandistou a reklamním guru pro opozici je předseda vlády. Navíc opozice za jeho proopoziční dřinu nemusí platit ani korunu.

Jen my všichni platíme za ideologickou zabedněnost a neschopnost vlády stamiliardy. Kvůli spravedlnosti je nicméně nutné přiznat, že nejen sám premiér, ale také jednotliví ministři vynakládají velké úsilí, aby denně přispívali k tragickému obrazu fialového kabinetu.

Nejde o Nutellu, ale o demokracii

Bylo by to k popukání směšné, kdyby to nebylo tak nehorázně drahé pro celou společnost. A kdyby to nebylo především tak nebezpečné. Protože vedle finančních problémů, do kterých se dostala podstatná část společnosti kvůli neschopnosti Fialova kabinetu, jsou nejhoršími jeho počiny nepokryté útoky na svobodu, zejména svobodu slova a celou demokracii. Tu se vláda snaží znevěrohodnit v očích voličů tím, co dělá dnes a denně, a stejně tak tím, co plánuje.

Největším rizikem je, že pokud klesne důvěra lidí v demokracii pod jistou nepojmenovatelnou hranici, pak se teprve začnou dít divoké věci. Možná i Profesor Nutella bude tou divočinou probuzen a se svými soudruhy se bude nesmírně divit, kdože ten maglajz asi způsobil.

Třeba jim dojde, že tentokrát to už asi nehodí na tradiční viníky všeho zla – Trumpa, Putina, Babiše, Okamuru, Orbána a Fica (dnes také odbory). Jestliže si poté uvědomí, že to kromě nich už dávno všichni lidé vědí, třeba pak uprchnou někam dál než do moravského kravína.

 

Deník TO

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)