29.1.2022
Kategorie: Kultura a tipy

Praktické příslušenství, které se vám bude hodit pro výstavbu terasy

Sdílejte článek:

Venkovní terasa je místem, které je perfektní pro trávení volného času, a to především za pěkného počasí. Může být prostorem, kde se budete setkávat s rodinnými příslušníky, přáteli či třeba kolegy z práce. Aby měla stavba dobré parametry, je rozhodně na místě zvolit kvalitní materiály a pomůcky, jež rovněž přispějí k jednodušší realizaci.

Zdaleka nejoblíbenější jsou klasické dřevěné terasy. V jejich případě je totiž samotná výstavba poměrně rychlou záležitostí. Zatímco u terasy, v níž převažuje kámen a zdivo, musíte počítat s tím, že bude postavená klidně až za několik týdnů, dřevěnou terasu můžete mít hotovou během pár dní. Hlavně tehdy, když použijete moderní příslušenství.

Pokud jde o dřevo, volte pro konstrukci skutečně kvalitní dřevěné hranoly a kulatiny, ideálně ze sibiřského modřínu, potažmo například skandinávských borovic a smrků. Tyto dřeviny jsou totiž vysoce odolné a nevadí jim ani extrémní podmínky a zvýšená vlhkost.

Rektifikační terče a granulátové podložky

K velmi praktickým pomůckám se při realizaci terasy řadí rektifikační terče. S jejich pomocí totiž dorovnáte případné sklony pozemku, takže je pak terasa zcela rovná. Tyto terče pod dřevěnou terasu lze použít v celém jejím rozsahu, případně jen v některých částech. Alternativu pak představují granulátové podložky.

Distanční podložky

Velmi efektivní jsou rovněž distanční podložky. Díky nim se mezi jednotlivými kusy dřeva nebude kumulovat přebytečná vlhkost, takže pak terasa vydrží v původním stavu a bez nutnosti rekonstrukce klidně desítky let.

Spojovací vruty

Pro spojení jednotlivých konstrukčních prvků je na místě použít zejména vhodné nerezové vruty. U nich oceníte snadnou montáž, hlavně však jejich výdrž. Prkna a hranoly k sobě budou dokonale připevněné, takže zajistí potřebnou stabilitu celé terasy.

K nákupu dřevěných hranolů a prken, potažmo i všech výše zmíněných pomůcek, se stačí podívat do e-shopu Gardina.cz. V něm najdete špičkové produkty za rozumné ceny, díky nimž vás stavba nové venkovní terasy nevyjde zbytečně draho.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...