29.7.2022
Kategorie: Multikulturní soužití

Pokud nebudeme chránit hranici, přijde k vám 100 000 migrantů

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

To řekl Viktor Orbán rakouskému kancléři Karlu Nehammerovi při státní návštěvě Vídně. Nacházíme se „ve velmi těžkých časech“ a on je jediným politikem v EU, který jasně vystupuje proti větší imigraci. To není otázka rasismu, to je otázka kultury.


Toto je úvod článku Johanny Tschavollové z dnešního Exxpressu.

Viktor Orbán na společné tiskové konferenci s kancléřem Karlem Nehammerem ve čtvrtek odpoledne našel jasná slova: „Nejdůležitější otázkou dneška je otázka migrace a bezpečnosti“. „Maďaři se vždy cítí ve Vídni jako doma a Rakušané se mohou cítit stejně v Budapešti“. Dodal však, že žijeme v „těžkých časech“, a on si klade otázku, „zda můžeme počítat s našimi rakouskými přáteli“. Stručně řečeno, odpověď byla kladná. „V příštích letech můžeme počítat i s Rakouskem.“

V komentáři ke kontroverzním prohlášením v Rumunsku, kvůli kterému byl propírán mainstreamem za rasismus, řekl: „Maďarsko dosáhlo fantastických výsledků v boji proti antisemitismu a rasismu.“ On je však „jediným politikem, který je otevřeně proti imigraci. Mám k této otázce velmi jasný postoj a také se vymezuji jako politik proti migraci. Nechci, aby v Maďarsku narůstala migrace. To je otázka kultury a naší civilizace. Vždy budeme chránit naše hranice.“ Problémem jsou podle něj ostatní země západního Balkánu. „Pokud nebudeme chránit hranice, přijde k vám 100 000,“ varoval. Vnější hranice musí být konečně lépe chráněny, zejména Srbsko je zde velmi pomalé a příliš spoléhá na Maďarsko.

Nehammer řekl, že je důležité, aby prezentoval svůj postoj k událostem kolem kontroverzních prohlášení Viktora Orbána v Rumunsku. „V Rakousku odmítáme jakoukoli formu rasismu a antisemitismu – Rakousko za to nese odpovědnost díky své historii“. Toto však prý bylo „vysvětleno ve veškerém přátelství a jasně“. Maďarsko je geostrategickým partnerem, pokud jde o bezpečnost. Počty žadatelů o azyl jsou podle Nehammera alarmující. 80 000 žádostí od Ukrajinců spolu s 31 000 žádostmi o azyl od Afghánců, Syřanů, Indů a dalších by rakouský systém velmi zatížilo. Vyjádřil také sebekritiku ohledně rakousko-maďarské spolupráci na společné hranici. „Oba vidíme, víme a cítíme, že to nestačí.“ Přijal Orbánův návrh nalézt řešení společně se Srbskem a dalšími zeměmi západního Balkánu a odstranit tlak na maďarské a srbské hranice.

Nehammer ohledně migrace ví, o čem mluví. Žádosti o azyl v Rakousku se ve srovnání s předchozím rokem již nyní ztrojnásobily – a to nejsou započítáni ukrajinští uprchlíci – a nezdá se, že by nová vlna uprchlíků, převážně mužů z Afghánistánu, Sýrie a Tuniska, utichala. Pokud zůstane počet příchozích stejně vysoký, bude letos v Rakousku dosaženo podobné úrovně jako v letech 2015 a 2016.

 

Ivan David

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,70 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)