1.12.2023
Kategorie: Politika

Petr Pavel na Hradě přijal syna George Sorose Alexandera

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Ten se prý označuje též za filantropa, stejně jako jeho otec, nicméně se prý hodlá ještě více věnovat politice. Je opět předsedou nadace Open Society Foundations (OSF), která pomáhá dělat takové ty různé barevné nevinné pochody různě po světě, který se z toho většinou už nevzpamatuje.

Osmatřicetiletý Alexander uvedl mimo jiné, že plánuje stejně jako jeho otec podporovat liberální aktivity. Hodlá tedy i nadále prostřednictvím rodinných peněz podporovat levicově orientované americké politické kandidáty a to evidentně nejen v Americe.

Byl by prý sice rád, kdyby peníze v politice nebyly, ale když už tam jsou, tak co může chudák Saša dělat, že. Nadace směřuje ročně asi 1,5 miliardy dolarů skupinám, které podporují například lidská práva ve světě a pomáhají budovat demokracii, uvedl WSJ. Takovou tu demokracii, kterou si teď zažívání třeba v Albánii, Iráku, Kosovu, od Majdanu na Ukrajině, u různých Člověků v tísni a teď už třeba i pomaličku polehoučku na Pražském hradě.

Samozřejmě to jistě nesouvisí ani s další řízenou migrací do Evropy, ani s odebráním práva veta malým státům Unie, a ani s žádnými dalšími podobnými věcmi.

Svůj majetek získal George Soros burzovními spekulacemi, kterými do úzkých dostal i zdánlivě neotřesitelnou britskou libru. A jen tak pro zajímavost, v rodném Maďarsku se Sorosovo jméno v posledních letech skloňuje v souvislosti s otázkou imigrace, kterou jeho nadace podle maďarského premiéra Viktora Orbána podporuje. Orbán vede proti Sorosovi tvrdou kampaň a líčí jej jako hlavního nepřítele maďarského státu, který řídí příliv migrantů. Nutno říci, že se mu to celkem daří.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
54 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)