19.3.2024
Kategorie: Ze světa

Netanjahu se ostře ohradil proti mezinárodnímu tlaku a trvá na tom, že Izrael dosáhne „totálního vítězství“ a zlikviduje Hamás

Sdílejte článek:

INN

Izraelský premiér se ptá mezinárodního společenství: „To jste tak rychle ztratili morální kompas?“.

„Budeme operovat v Rafáhu. Bude to trvat několik týdnů a stane se to,“ řekl izraelský premiér Benjamin Netanjahu během nedělního ranního zasedání vlády.

V úvodu svého vystoupení Netanjahu uvedl, že Stát Izrael od 7. října bojuje na dvou frontách: vojenské a diplomatické.

Po pěti měsících války v Gaze podle něj „není žádným tajemstvím, že se zvyšuje mezinárodní tlak“ na vyhlášení příměří a že na izraelskou armádu, vládu a dokonce i na jeho osobu jsou vrhána „falešná obvinění“.

Snahy podkopat jeho vedení a iniciovat nové volby, „zastaví válku a paralyzují zemi nejméně na šest měsíců“.

Netanjahu prohlásil jednoznačně: „Žádný mezinárodní tlak nám nezabrání v realizaci všech cílů války: Zlikvidovat Hamás, osvobodit všechny naše rukojmí a zajistit, aby Gaza již nikdy nepředstavovala hrozbu pro Izrael,“ řekl.

K dosažení „úplného vítězství“ ve válce Netanjahu prohlásil: „Budeme operovat v Rafáhu,“ protože to je jediný způsob, jak eliminovat hrozbu Hamásu a „osvobodit všechna naše rukojmí“.

Premiér potvrdil, že operační plány pro vpád do Rafáhu byly schváleny, včetně „kroků k evakuaci civilního obyvatelstva z bojových zón“, což označil za „nezbytnou fázi před vojenskou akcí“.

„Budeme operovat v Rafáhu. Bude to trvat několik týdnů a stane se to,“ řekl důrazně.

Připomněl mezinárodnímu společenství, že Hamás a jeho hlavní sponzor, íránský režim, představují největší nebezpečí pro Blízký východ a celý svět. Řečnicky se ptal „přátel“ Izraele, zda „neztratili svůj morální kompas“, a vyzval posluchače, aby si uvědomili, že Izrael vede spravedlivou válku.

„Odoláme jakémukoli tlaku a s Boží pomocí budeme společně pokračovat v boji až do úplného vítězství,“ uzavřel.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 4,09 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)