21.10.2022
Kategorie: Společnost

Naše vláda si znovu půjčí, aby mohla ty peníze poslat Ukrajině

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

V době, kdy náš státní dluh činí téměř 3 BILIONY korun, se naše vláda rozhodla nás zadlužit ještě o něco víc. O dalších 400 milionů EUR! Pro Ukrajinu.

Ale:

NE kvůli rostoucím cenám energií.
NE jako pomoc chudobou ohroženým domácnostem.
NE k navýšení důchodů.
NE na posílení zdravotnictví a personálu v něm.
NE na pomoc krachujícím firmám.
NE .

Na nic z toho ty peníze nepůjdou. Půjčíme si je, abychom mohli pomoci jedné z nejzkorumpovanějších zemí na planetě, kde se polovina všech finančních prostředků ztratí snad ještě dřív, než překročí její hranice.

400 milionů eur, které si vláda na základě změny rozpočtových pravidel projednala 19. října, budou použity výhradně na pomoc Ukrajině a jejím občanům. Doslovně: Cílem celé této naší půjčky od EU je prý pomoc lidem prchajícím před válkou na Ukrajině. O jakou konkrétní pomoc půjde, to se zatím neví, jak dlouho bude pro ty lidi na našem území trvat taky ne, ale nemáme se bát, nás ostatních se to prý netýká a ani ten rozpočet to nijak neovlivní. Takže máme jako obvykle souhlasně kývat a hloupě se neptat.

Nicméně státní dluh to samozřejmě ovlivní, to můžeme okecávat jak chceme. Klidně třeba i tím, že kdybychom místo toho prodali třeba státní dluhopisy, bylo by to stejné. Dluh je dluh, na kdyby Unie až jí to budeme platit, hrát nebude. 

Když si od někoho půjčím peníze, musím je taky obvykle nějak splatit. Buď finančně nebo nějakou protislužbou, ale musím. V době, kdy evidentně přestáváme mít na základní potřeby státu a jeho občanů to považuji za silně nerozumné. Máme tu největší inflaci v Evropě, přesto zvedáme vybraným státním zaměstnancům platy a půjčujeme si v řádu stovek milionů eur. 

To co tu zanechal Andrej Babiš vypadalo místo rozpočtu jako díra po granátu. To co tu ovšem hodlá zanechat navzdory všem proklamacím naše pětikoalí smečka, to se obávám nebude mít obdoby.

 

Jana Marková

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)