13.2.2021
Kategorie: Ekonomika

Moskva: Jsme připraveni vztahy s EU zcela přerušit

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Prohlásil to ministr zahraničí Sergej Lavrov. Rusko má už dost neustálých obviňování, podezřívání a údajných důkazů o “zločinech” Putina vůči Navalnému a dalším provokatérům podobným jemu.

A také má už dost výhružek a hrozeb, které přicházejí z Bruselu a Berlína a vrcholí formou sankcí. EU již připravuje nové sankce v souvislosti s případem Navalnyj.

Vztahy mezi Moskvou a Berlínem se už léta zhoršovaly a v současnosti jsou doslova na bodu mrazu. Vladimír Putin v průběhu let několikrát podával Berlínu ruku na smíření. Kancléřka Merkel to ale vždy odmítla.

Ve čtvrtek oznámil ministr Lavrov během jednoho interview v Moskvě, že Rusko po všech těch pokusech o smíření, s konečnou platností ztratilo trpělivost a je připraveno tragikomickou epizodu s EU ukončit a udělat se ekonomicky na ní zcela nezávislé.

Lavrov přizvukuje, že Rusko je silné dostatečně na to, aby mohlo úspěšně existovat i bez EU.

Na druhé straně EU ztratí ekonomicky velmi mnoho, když Rusko uzavře své obrovské trhy pro Evropu a přenechá je zcela napospas USA a Číně. Pak to bude EU, která na to enormně doplatí.

Na to upozorňují už déle i průmyslové kruhy v Německu, Francii, Itálii, které několikrát bezúspěšně žádaly o ukončení nesmyslných sankcí vůči Rusku, které samozřejmě škodí velice i jim.

Evropští politici, kteří mají moc, to jen cynicky ignorovali.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...