4.7.2023
Kategorie: Multikulturní soužití

Migrace jako alibi

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Viděla jsem elegantní postarší Francouzku, jak klečí a prosí policajty, aby nezasahovali proti vzbouřeným migrantům. Jistě měla pocit morální převahy nad těmi, kteří chtějí problémy řešit. Stejně jako matky, které odsuzují každého, kdo svému dítěti vlepí pohlavek, a samy nechají své děti růst jako dříví v lese.

Tyhle hloupé postoje, které jsou charakteristické povrchností a falešnou morálkou, dávají jejich nositelům prchavé pocity nadřazenosti a morální převahy. Přesně to charakterizuje “lepšolidi”, “dobrosery” a těžce zmanipulované hlupáky. Jak vážky nad hladinou přelétají z jedné strany na druhou a nasedají na témata, která jsou nesena hlavním proudem. Bez toho, že by zjišťovali sílu a směr proudu a vůbec je nezajímá, kdo tomu mohutnému proudu veřejného mínění reguluje břehy a směry. Zrychlená doba s dominancí sociálních sítí tomu napomáhá. Módní postoje, které jsou cool, vznikají rychle a jak rychle vznikají, ještě rychleji zanikají. Kdo nemá prst na tepu doby, může ztratit orientaci. Skutečné hodnoty, skutečné vědění a nezpochybnitelné souvislosti se ocitají na okraji, nikoho nezajímají. Jen zdržují.

Migrace se “dobroserům” hodí a hodí se i těm, kteří potřebují udržet lidi v nevědomosti a daleko od sebezáchovných instinktů. Migrace se tak dá krásně ilustrovat chudobou a bídou, suchem a vyprahlou zemí. Člověka, který se neptá, to vždy dojme a je připraven otevřít peněženku a sám se uvrhnout do chudoby, aby nepřišel o svou morální nadřazenost a nevyřadil se tak z “lepší” společnosti.

Zmanipulovaný občan se neptá, proč ti lidé utíkají ze svých zemí a co je láká do nejistoty. Neptá se proč jsou jejich země původu zdevastované a proč se tam nedá žít, kdo zavinil ty tristní stavy. Neptá se, proč se sem hrnou davy mladých mužů a co tu budou dělat bez žen. Neptá se, kdo organizuje jejich “nábor” a nalodění a jestli za to náhodou nemusí ti nalodění platit a kde na to vzali. Neptá se, jak funguje integrace migrantů a jestli tam náhodou něco neskřípe. Neptá se, jestli na to všechno máme a budeme mít, když ty “integrované” učíme jen žít z dávek.

Ti, kdo se ptají a používají mozek, protože si nepotřebují vylepšovat kádrový profil falešnou solidaritou, vidí jen jedno velké zlo a utrpení. Migranti, kteří přesídlili už dříve, se neintegrovali. Evropa je rozmazlila okázalou tolerantností, nenutila je přizpůsobit se novému životu v nových zemích a sebrala jim možnost žít plnohodnotně jen sami za sebe. Média je jen využívala k tomu, aby na nich ukazovala nehumánní dezoláty a xenofoby a snižovala jejich vliv ve společnosti. A tak migranti jako špatně vychovávané děti poznávají, že chybějící hranice a pravidla jim život ulehčují jen krátkodobě. Migrantům vzala možnost slušně žít, integrovat se a získat nové kořeny a nové sounáležitosti s okolím. Jejich obrovská frustrace tak není nijak vysvětlována a zbývá jim jen zlo a násilí.

Kdo to ve skutečnosti s migranty myslí dobře? Určitě ne ten, který jim otevírá dveře bez vědomí souvislostí a nechá je žít ve zmatku, s vyrvanými kořeny, bez možnosti zapustit nové. Promigrační aktivisti, politici a novináři už dnes vidí, že to asi opravdu nepůjde. Ale jejich tupost jim velí nepřiznat chybu, protože nenávidí lidi chytré, zkušené, pevné a jisté. Vedle nich totiž ztrácí svou morální převahu. A tak je věčnému boji mezi hlupáky a chytrými obětována celá Evropa a především tu jako rukojmí slouží nešťastní migranti. Mají zlomit vaz politikům, kteří neplují s proudem a chtějí řešit problémy s rozmyslem a rozvahou. Protože, když takoví politici zvítězí, skončí nezasloužená morální převaha povrchních hlupáků. Skončí možnost lehké manipulace nevědoucích občanů, skončí nadvláda amorálních podnikavců.

Otázka je, jestli se toho dožijeme…

 

blogosvet.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
55 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)