8.4.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Mám toho dost

Sdílejte článek:

VLASTIMIL ŽÁK

Víte, od mala, kdy jsem začal pobírat rozum, jsem dychtivě hltal úspěchy vědy a techniky. A bezmezně jsem věřil, že lidstvo míří k zářné budoucnosti. A že se nakonec i ty protichůdné názory obrousí. (Přece nikdo nemůže bejt tak blbej, aby si přál ve světě nějakej chaos a trable a dokonce i zničení vlastní země). (60. léta)


Přišla okupace ze strany nejlepších přátel. To byl šok a pro nás ve věku okolo 18 let to znamenalo utvoření zásadního názoru na zprofanovanou politiku. Svět se pak uklidnil. S postupem času jsem nabyl i vysokoškolského vzdělání (ještě za bolševika). Lákali mne např. s okamžitým přidělením bytu i do KSČ, naštěstí jsem odolal, nebylo to snadné. A pak i do armády s ještě s většími výhodami.

Jak šel čas a já nastoupil do práce (na ZŠ), tak jsem si nějak zvykl na “systém”, který tady za bolševika fungoval. Ano, i já jsem s kytarou “nadšeně” pěl se sborem děcek při různých výročích dělnické písně, ale jinak to byly při hodinách hudební výchovy trampské písničky.

V rámci možností jsme děckám říkali “tajné” informace a oni nám v těchto chvílích viseli na rtech.

To se radikálně změnilo v listopadu 1989, avšak mnoho lidí tuto změnu vůbec nepochopilo. Spousta bystrých a zvláště bezpáteřních lidí zjistila, že se tu otevřel těžební prostor srovnatelný s rokem 1849 v Kalifornii.

Proti tomu překotnému vývoji měl už na jaře 1990 drsné námitky Karel Kryl. I já, ve svatém nadšení, jsem ho nechápal. Dnes mu dávám plně za pravdu.

Abych se vrátil k titulku:

Čeho mám dost:

Pro vládu není na prvním místě Česká republika
Nerespektování názorů občanů, podpora válčení, nulová snaha o urovnání konfliktu
Prosazování jen jednoho pohledu na situaci ve světě
Zavádění pravidel Green Dealu, i když to vede ke kolapsu ekonomik
Velmi troufalé vyzývání vlády do války
V sociální oblasti nezájem na řešení problémů
Cenzura

Prostě: MÁM TOHO DOST

PS.: Jen mi je záhadou, proč tento stav České republiky většině obyvatel naší nádherné země nevadí. V co doufají? V zázrak?

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
23 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)