3.12.2023
Kategorie: Společnost

Ladovská zima

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

V době, kdy začala zima, jejíž nástup byl po relativně nijakém létu a příjemném podzimu vcelku razantní, navzdory připraveným silničářům překvapivým, nám média ohlásila další drsné zdražení již tak v Evropě nejdražší elektrické energie. Zatímco energobaroni Křetínský a Tkáč díky vyjednávací i všeobecné neschopnosti vlády postoupili v žebříčku nejbohatších světových miliardářů o mnoho míst výše a ČEZ v ziscích výrazně zkomplikoval Škodovce vlastněné a na elektromobilitě prodělávajícím Volkswagenem pozici vedoucího tahouna zbytku průmyslu u nás, teď začnou bohatnout i správci cest a toku elektřiny. Což již zmíněnému průmyslu, respektive jeho troskám, vůbec nepomůže a národ to posune opět k větší a v rozvinuté Evropě nevídané chudobě.

Lhaní vlády tak pokračuje v přímém přenosu a důvodů k úsměvu ubývá. Zdražení elektřiny je povelem pro další a očekávejme navýšení cen všeho, co se tady prodává. A to přinese následný ekonomický pád životní úrovně našich občanů, jejich rodin a konec mnoha firem a soukromníků. Ještě před pár dny Fiala tvrdil, že změna bude v řádu jednotek procent, aby vzápětí i proliberální média hovořila o jejich mnoha desítkách. Opravdu můžeme o Pětikoalici konstatovat, že větší svině tu ještě nebyly. Víme, v novinařině by se podobné výrazy objevovat neměly, ale zkuste najít takovou terminologii, která by dokázala lépe vystihnout vládu těchto prounijních zmetků razících Green Deal v té nejdrsnější podobě.

Opusťme politiku. Republiku zasypal sníh. To se tak v prosinci stává, byť vzhledem k proklamovanému oteplování planety jde o jev velmi překvapivý. V metropoli obzvláště. Nabouraná auta na každém rohu, taxikář drtící svou Octavii asi na letních pneumatikách v kopci mezi Libní a Prosek a vystoupající po půlhodinovém maratónu přesně do poloviny svahu s tím, že zbytek ho asi budou muset klienti vytlačit, připomínali to, že zima ve městě je záludná. Rychlý průjezd kolem nešťastného drivera od taxislužby v pickupu s pohonem 4×4 musel trochu dráždit. Ani zimní gumy nejsou vždy výhrou, takže o něco dříve firemní fabie málem znesvětila vjezd na kbelské letiště dva dny před předáním hotové zakázky na jeho opravu. Těch pár milimetrů dělící řidiče od potupné katastrofy bylo skutečně zázračných a anděl strážný si zase jednou ošoupal rychlým kmitáním křídla. Pravda, stačilo dohustit přední pneumatiky a jízdní vlastnost se o něco zlepšily, nicméně vynálezce náhonu na přední nápravu by měl být následníkem Mistra Jana Husa v cestě na hořící hranici. Ani pozdější předání opět firemního mohutného náklaďáčku SSangyonga Musso Grand ve firmě něžně nazývaného jako Sasanka také neproběhlo v klidu.

Podceňovaný jihokorejský pracant je totiž pracovním nářadím se vším všudy. Vcelku dobré jízdní vlastnosti doplňuje vlastní život infotainmentu uvnitř. Motor údajně původem z Mercedesu je vynikající, převodovka z Chrysleru někdy váhavější, ovšem celkově to je uspokojivé. Ovšem ani to nezabránilo synovi projet nově instalovaným zákazem vjezdu, a to údajně po 40metrovém brždění. No, když sedíte na neřiditelných saních, kterým dopřáváte rychlejší skluz, nelze se divit. Naštěstí prokličkoval mezi překážkami a bez ztráty laku předal vozidlo kompletní. Vyděšený ale byl. Je evidentní, že oblíbené tři centimetry a u muzea čtyři nejsou pro Pražany jen výzvou, ale opravdovým dobrodružství. Městská džungle je totiž mnohem složitější než ježdění kdesi na horách, byť v metru sněhu. Do města to bílé svinstvo prostě nepatří, protože vytváří skutečně nepříjemné situace zajištěné řáděním Pirátů a jejich idiotsky zelenému architektonickému přestavování pražských komunikací. Tupci, tak vám pěkně děkujeme.

Máme tu víkend, poslední zdravé a nenachlazené děti vytáhnou boby a sáňky a na nějakou dobu si i v nížinách připomenou zimu, která patří do hor a kopců. Pár řidičů bude díky poškození nárazem bez aut, pojišťovny zapláčou. Buďte tedy opatrní, drifteři opatrně, a hlavně s respektem k ostatním. K vzteku je přeci jenom především ta naše vláda a celá zdegenerovaná EU. Ty by nejpozději s tajícím sněhem měly roztát také. Navždy.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)