Ekonomika Archív

Manažerské etudy

20.6.2013
33 přečtení

JITKA GOTTEROVÁ 20 /06/2013 … aneb jak je důležité umět komunikovat a jednat s lidmi.  Kdysi jsem nastoupila k firmě, která investovala každoročně opravdu nemalé peníze do různých školení zaměstnanců, protože mají-li manažeři opravdu vytříbené chování a umí-li jaksepatří

Daňové otroctví

19.6.2013
32 přečtení

KAREL KŘÍŽ 19/06/2013 Česká republika má výdaje státního rozpočtu ve výši zhruba 1 bilión 200 miliard Kč. To jsou utracené peníze, které stát za rok vybere na různých daních, poplatcích, odvodech, pojištěních a můžete si ještě dosadit další názvy

Díky bohu za podnikatele

17.6.2013
32 přečtení

PŘIŠLO NÁM E-MAILEM 17/06/2013 Jsou to právě podnikatelé, kteří utváří společnost, ve které žijeme. Jsou to právě podnikatelé, kteří jsou nositeli pokroku. Jsou to právě podnikatelé, kteří náš svět posunují dopředu.

Chudák, co platí 75procentní daně

12.6.2013
19 přečtení

VÍT JEDLIČKA 12/06/2013 Česká průměrná hrubá mzda za první čtvrtletí tohoto roku je podle Českého statistického úřadu 24 061 Kč. Medián hrubých mezd, tedy nejobvyklejší mzda v ČR, byla 20 051 Kč. Na to, aby člověk mohl mít hrubou

Přestávám platit daně! Jdu dělat socku…

10.6.2013
6 přečtení

PŘIŠLO NÁM E-MAILEM 10/06/2013 Autor tohoto textu roky krmil státního otesánka. O co si řekl, to na daních dostal. Stejně tak i letos. Tentokrát ale zaplaceným daním nedopatřením chyběla průvodka. Papír, lejstro… Jak reaguje stát? Nijak. A pak ještě

Rusové lhali, Češi miliardové obchody nedostanou

8.6.2013
13 přečtení

JAN ZIEGLER 08/06/2013 Sliby se slibují, blázni se radují, praví staré moudré české přísloví. Ono slíbit se dá všechno, jenomže důležitější jsou skutky. Ruský Rosatom slibuje českým společnostem zakázky na atomových elektrárnách po celém světě, ovšem v Turecku a

Vy si žijete a oni chudáci nemají nic!

5.6.2013
5 přečtení

OD E.H. E-MAILEM 05/06/2013 Ze severních Čech znám již dlouho podnikatelskou manželskou dvojici, která vlastní a řídí středně velkou firmu. I přesto, že zakázky mají a výroba běží jen s běžnými problémy, dostali najednou chuť s podnikáním oba „seknout“.

Socialisticky nekouřit, socialisticky žít?

30.5.2013
7 přečtení

PŘIŠLO NÁM E-MAILEM 30/05/2013 Mediální úchylka srovnávat různé jednotlivosti v ČR s Evropou se s železnou pravidelností objevuje v České televizi, zejména, pokud jde o kouření. Jsme dost evropští? Běžíme ve stejném tempu? Nezaostáváme náhodou v budování socialismu?

Platové stropy v privátu, další socialistická šílenost

29.5.2013
9 přečtení

JAN ZIEGLER 29/05/2013 Sociálnědemokratický pohlavár Zdeněk Škromach přišel s mimořádně hloupým nápadem. Prý po vzoru Švýcarska, kde o tom má být referendum, by lid hlasoval o tom, aby vrcholoví manažéři v soukromých firmách měli omezené výdělky v závislosti na

Cena lidské práce jako příčina krize

25.5.2013
51 přečtení

IVO VAŠÍČEK 25/05/2013 Prominentní „odborníci“, kteří krizi nedokázali předpovědět, dnes „odborně“ předvídají její konec. Většina z nich však současnou situaci dosud nepochopila. Současná krize není běžnou recesí, která se střídá s konjunkturou. Je to systémová porucha, která se nevyřeší,

O jednom z mnoha těžkých komunistických ekonomických zločinů

25.5.2013
8 přečtení

JAN ZIEGLER 25/05/2013 Měnová reforma před šedesáti lety byla logickým vyvrcholením komunistického ekonomického diletantismu. Komunisté ukradli lidem miliardové majetky, odmítli platit dluhopisy, a přesto přivedli ekonomiku ke zhroucení. Jednou z příčin tohoto kolapsu bylo i zcela nesmyslné protěžování těžkého

Šedá ekonomika roste o 10%, jaké z toho plyne ponaučení?

19.5.2013
15 přečtení

OD: PETR HAMPL 19/05/2013 Růst stínové ekonomiky přináší naději statisícům lidí. V oficiální ekonomice pro ně totiž místa nebudou.Po měsících, kdy jedna katastrofická zpráva následuje za druhou, většina odvětví klesá a další tisíce lidí přicházejí o práci, se konečně

Peníze na stromech nerostou

16.5.2013
21 přečtení

IVO VAŠÍČEK 16/05/2013 Peníze nerostou na stromech, ani na účtech firem. Peníze emitují banky a není na tom nic divného, bylo to tak vždy a jinak to zatím není ani možně. Na trhu se peníze pouze přelévají. Aby se

Maso bez papíru poškodí Vaše zdraví!

11.5.2013
12 přečtení

PŘEVZATO – DAMIR ŠPOLJARIČ 11/05/2013 Včera jsem ale asi z důvodu chvilkové psychické slabosti přepnul televizi na TV Nova, kde zrovna běžely zprávy. Rozhořčená moderátorka líčila, že si někdo dovolil na farmářských trzích prodávat maso bez státní kontroly a

Kdo platí státní svátek?

9.5.2013
28 přečtení

OTO KADĚRKA 09/05/2013 Tak to máme skoro za sebou. Další státní svátek, kdy stát si mne ruce a zaměstnavatelé jsou celí nadšení, že mohli ze svých zisků bez práce dát svým ovečkám mzdu a pokud by snad po nich

Penzijní reforma zkrachovala, vysoké daně ale zůstávají …

29.4.2013
10 přečtení

STANISLAV JANSKÝ 29/04/2013 Dnes již můžeme s naprostou jistotou konstatovat, že tzv. vládní penzijní reforma zkrachovala. Není o ni totiž mezi lidmi žádný zájem. Nejlepším vysvědčením pro vládu je, že se do reformy nezapojila ani většina autorů reformy a politiků,

Jak vláda zabíjí podnikatele

20.4.2013
8 přečtení

REDAKCE PP 20/04/2013 Článek sice vychází ze slovenské reality, ale máme pocit, že je velmi aktuální i pro Českou republiku. Dotační mor je totiž stejně škodlivý na celém světě.   Slovenská vláda dává různým firmám „investiční pobídku“ v průměru

Komunistům nejde o komunismus, ale o parazitování na práci jiných

19.4.2013
31 přečtení

PŘEVZATO OD: JAKUB HÁJEK 19/04/2013 Neustále narážím na nářky levicových spoluobčanů, jak je to strašné v tom kapitalismu. Jak ten podnikatel-kapitalista zotročuje své zaměstnance. Nemohu s tím souhlasit. Zaměstnanec dobrovolně uzavírá pracovní smlouvu se zaměstnavatel a dobrovolně přistupuje na

Jak jsem se setkal se zákoníkem práce

15.4.2013
11 přečtení

OD ANDREJ FANDÁK 15/04/2013 Musím přiznat, že během mé krátké pracovní kariéry stál zákoník práce mimo mého zorného úhlu. Vždycky jsem se dokázal se svým zaměstnavatelem dohodnout bez toho, abychom se museli obracet na nestranného rozhodčího. V případě, že je nával

Jak pomoci českým podnikatelům?

12.4.2013
12 přečtení

KAREL KŘÍŽ 12/04/2013 “Tak soudruzi, nejlepší by bylo, kdybyzme je tak nějak nejdřív voškubali jako slepice, nechali je pomalu chcípat hlady, navalili na ně hromady lejster a každej den jim posílali nějakýho úředníka na kontrolu všech těch nesmyslů. Až