3.7.2023
Kategorie: Společnost

Jestli přežijeme tohle léto…

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Myslím, že nám současné události ve Francii celkem hezky ukazují, proč tam všichni tak moc potřebují, aby se o henty migranty v rámci povinné solidarity postaral někdo jiný. Mají tam poněkud problémy… Jejich hořlavé, výbušné a hlasité kulturní obohacení jaksi už překonalo jobovky z Ukrajiny a Zelenský má co dělat, aby připomněl evropským hodnotám, že za EU se bojuje u Kyjeva a nikoliv v Paříži.

Četli jste od Mariana Kechlibara jeho Krvavé levandule? Byl docela jasnozřivý… Pěkně popsal i způsoby, kterým se bude útočit na policejní stanice a obchody se zbraněmi a střelivem… i na starostovské vilky. Jen jedna věc je trochu jinak… zdá se, že ani imámové nemají svojí mládež pod kontrolou.

Všímáte si, jak moc se realita odlišuje od toho, co hlásají média a evropské hodnoty? Co myslíte, když to platí v Paříži a zřejmě i v Kyjevě, platí to i v Praze? Kolik je těch, o kterých Česká televize tvrdí, že jich je většina a přejí si přijímat uprchlíky, bojovat proti Rusovi, zadlužovat zemi ve jménu amerických zbraní, dělat na školách společné záchody a nechat dětem číst pohádky od ošklivého zmalovaného chlapa?

V Pardubicích proběhla další bitka mezi Romy a Ukrajinci… zase v tom byl nůž, ale asi bychom měli být rádi. V Paříži v podobných bitkách figurují už i RPGčka. Pavel Blažek do toho řekne, že pochod Romů, který chtěl upozornit na to, co se u nás děje, byl nelegální… protože nebyl dodržen shromažďovací zákon. Prý varuje, aby se situace nevyhrotila jako ve Francii. Don Pablo zase jednou trefil kozla… ano, Francie hoří, protože se nedodržoval zákon o shromažďování… vůbec ale vůbec to nesouvisí s dlouhodobou debilní migrační politikou a vůbec debilní politikou všeobecně.

Česká média už teď lomí rukama nad osekáváním pomoci uprchlíkům – především té části pomoci, kdy stát platí jejich ubytování v různých zařízeních. Vidlácky bych řekl, že evropské hodnoty fungují jen do výše státní kompenzace. Všichni o překot pomáhali, dokud to stát platil. Jakmile přestane, skončí prý až desítky tisíc lidí na ulici, bude z toho velký pohyb osob a policie už teď varuje, že to nebude zvládat, protože má spoustu práce s předvoláváním těch, kteří si dovolili na internetu napsat jiný názor, než má Rakušan.

Na Krétu navíc přiletělo americké letadlo, které je vybaveno zařízením na monitorování jaderného zamoření… Kaufland prý začne prodávat dozimetry… Můžeme se jen dohadovat, jestli manažeři prostě reagují na poptávku a nebo jestli vědí něco, co my ještě nevíme. Ostatně o tom, že Rusové si sami zničí záporožskou jadernou elektrárnu, o tom se mluví už několik měsíců a nikomu z našich uvědomělých eurosoudruhů na tom není nic divného. Ani atombába Drábová s tím nemá problém. Jen dezolátům (a mezinárodní agentuře pro atomovou energii) se to nějak nejeví.

Ukrajinská ofenzíva naproti tomu postupuje tak pomalu, že se o ní úplně přestalo mluvit… muslimská mládež v Paříži předvádí mnohem rychlejší postup. Dokonce i maršál Petrla přešel na komentování nepokojů ve Francii. Ukrajinští generálové stále častěji mluví o tom, jak velké oběti je stojí postup skrze ultrahustá minová pole, kde se nedá nikam stoupnout, nikudy projet a navíc Rusové nemají smysl pro fair play a odminované průchody zase na dálku zaminovávají. Každý den se tak stále jasněji ukazuje, že Rusové minulý rok nepředváděli mizerné vojenské výkony. V porovnání se současným ukrajinským protiútokem to byl docela impozantní postup. Já vím, že se to proukrajinským fandům nebude líbit, ale pokud před tím budou zavírat oči, zřejmě Ukrajině brzy dojdou muži v jatečném věku.

Možná proto se tak pilně připravujeme na obrannou spolupráci s USA. Tohle je totiž první smlouva na světě, kterou bylo nutné uzavřít za každou cenu, ale uzavřela se úplně zbytečně, protože sem přece nikdy američtí vojáci nepřijdou. Alespoň takhle zněla argumentace hnutí ANO. Smlouvu nutně potřebujeme, ale nemusíte se občané bát, nebudeme nikdy souhlasit se skutečným pozváním vojsk. Jsem zvědavý, jak budou vypadat za dva až tři měsíce předvolební průzkumy. Jestli je u nás vnímání reality pokřivené stejně jako ve zbytku západní Evropy, tak z toho ještě bude hodně politického mrzeníčka.

Za týden a kousek nám začíná summit NATO ve Vilniusu… Západní papaláši se tam sjedou a budou muset konstatovat, že ruský režim je stále pevný v kramflecích… Jak to řekl Orbán? Povstání, které se vyřeší za dvacet čtyři hodin, to fakt není známka ruské slabosti, ale ruské síly. Podívejte na Asada -v jednu chvíli přišel o víc jak půlku území a stejně stále vládne a je silný v kramflecích. Ukrajina nevítězí, jen plýtvá životy, západní vojenskou technikou a nekrytými dolary. Navíc Rusové v poslední době stále častěji střílejí rakety primárně na západní důstojníky v kramatorských pizzériích.

Ofenzíva na Donbase se nedaří, Francie hoří, Orbán říká, že on Maďarsko do války nezatáhne, radiační letadlo je v Evropě… Sakra, jestli přežijeme tohle léto, tak už přežijeme všechno…

A propo… neměl by nám teď někdy Stanjura říct, o kolik přeťápl schodek v červnu?

 

Vidlák

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (41 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)