28.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

JAR pod černošskou vládou není žádným svobodným rájem harmonie a míru mezi etniky a národy

Sdílejte článek:

HERAKLEIOS STALKER

Vůdce Julius Malema, má popularitu, která dokazuje, že Jižní Afrika není žádným svobodným rájem harmonie a míru mezi etniky a národy…

 
Není, zářným příkladem „vyrovnání se s minulostí“, ale je zemí na pokraji etnické a nacionální občanské války proti místním menšinám, které tam žijí už sto, či dvě stě let. Julius Malema a jeho hnutí „Economic Freedom Fighters“, které by se dalo volně přeložit jako bojovníci za ekonomickou svobodu, představuje zlo triumfujícího jihoafrického rasismu…
 
Malema je bývalý člen Afrického národního kongresu, strany Nelsona Mandely. Byl čtyři roky vůdcem kongresové mládeže a od července 2013 vůdcem EFF. Malema sám pochází z pětimiliónového jihoafrického etnika Pediů a získal studium na Jihoafrické univerzitě, v oboru filozofie, komunikace a afrických jazyků. Vůdcem mládeže ANC se stal v dubnu 2008, kdy těsně porazil svého protikandidáta. V dalších volbách už žádného protikandidáta neměl, a absolutně dominoval kongresové mládeži. Jeho aktivistická kariéra je vskutku pestrá.
 
V roce 2009 rozpoutal kampaň na podporu hermafroditní jihoafrické sportovkyně Caster Semenyové, která byla zbavena zlaté medaile, protože byla zvýhodněna svými mužskými přednostmi nad sportovkyněmi. Malema vyhlásil, že „hermafroditismus“ mezi lidmi Pedi neexistuje, a že je to „zaváděno imperialisty“.
 
V dubnu 2010 se odjel učit do Zimbabwe, jak zakroutit krkem menšinami, setkal se s místními mládežnickými a stranickými vůdci, vyzval k následování zimbabwského příkladu řešení otázek menšin, tedy vyhánění a zabíjení. Toto „zimbabwské řešení“ vedlo k totálnímu ekonomickému kolapsu země.
 
Zároveň vyzval k znárodnění jihoafrického těžebního průmyslu a provedení pozemkové reformy v podobě masové krádeže soukromé půdy, zejména od búrských a afrikánských sedláků. A jako se odjel do Zimbabwe učit menšinám kroutit krkem, tak navštívil i Venezuelu, kde se učil znárodňovat.
 
Malema byl vyloučen z mládeže a Afrického národního kongresu v dubnu 2012 a hned začal se svými stoupenci formovat stranu EFF. Jacob Zuma, jihoafrický president, konstatoval, že EFF nepředstavuje žádnou hrozbu. Ve volbách 2014 EFF získala 6,3% a 25 poslanců. Malema není předsedou EFF. Předseda EFF neexistuje. Drží titul „Vrchního velitele“ EFF. Svou podporu buduje i na tom, že se staví do role bojovníka proti korupci, kterou v Jižní Africe ztělesňuje právě především president Zuma.
 
V srpnu 2018, v reakci na žádost presidenta Trumpa o vyšetřování vraždění a pronásledování búrských-afrikánských farmářů v Jižní Africe, Malema přešel i k antisemitismu, když vyhlásil, že v Pretorii jsou ultrapravicová komanda cvičená Židy, která vraždí černochy. Během června 2018 vcelku nepokrytě přiznal, že se podílí na zabíjení bělochů v Jižní Africe, když byl dotázán, zda organizuje gangy, které to provádí. Odpověděl: „Možná ano, možná ne.“
 
I jeho rasismus je dost notorický. Nejprve, když v březnu 2010 zpíval „střílejte Búry“. Na stranickém shromáždění v roce 2016 prohlásil: „EFF nevolá po vraždění bělochů. Aspoň prozatím.“ V roce 2018, ve stejném roce, kdy popíral zabíjení bělochů v Jižní Africe, Malema veřejně vyhlásil: „Podřízneme krk bělošství!“
 
Jeho partaj a on, ale neútočí jen proti bělochům. Útočí i proti početné indické menšině, která zůstala jako dělníci a jejich potomci z doby britského kolonialismu. Jihoafrického ministra indického původu Pravina Gordhana přirovnal k psovi. EFF označila protikorupční vyšetřovatele, kteří si posvítili i na jejich stranu a jejich „Vrchního velitele“ za „indické spiknutí“. EFF chce po likvidaci afrikánské menšiny v Jihoafrické republice začít i s likvidací a vyháněním miliónové indické menšiny. Tato strana a její „Vrchní velitel“ podle výsledků posílili z 6,3% na 10,3% v nedávných jihoafrických volbách.
 
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...