24.2.2024
Kategorie: Humor

Jak se baví internet: Traktory k lepší dopravě v Praze

Sdílejte článek:

EMA

Některé skupiny občanů se nazývají menšinami, protože je jich většina ve výkonu trestu.

 

„Zlato, tak jsem se rozhodl, že už se s tebou nebudu hádat.“
„Jó, tak pán se rozhodl? A že by ses mě třeba zeptal?!!!“

Protestní blokáda českých zemědělců, od které se spousta českých zemědělců distancovala a která měla za úkol svrhnout vládu, zničit Evropskou unii, zašlapat do země Green deal a dát prostor pořadatelům demonstrace v médiích, slavila úspěch. Nebyl to ale úspěch, o který demonstranti usilovali. Díky monstrózní blokádě traktory se totiž v Praze zlepšila dopravní situace.

„Naposledy byla Praha průjezdnější za covidu,“ pochvaloval si řidič Aleš, který se ráno dostal do práce v rekordním čase. Řidič Aleš nebyl jediný, kdo si užíval nezvykle plynulý průjezd Prahou. Další a další řidiči z Prahy si na sociálních sítích pochvalují nezvykle klidný provoz.

„Přítomnost traktoristů byla ohlášena dopředu a lidé se podle toho zařídili. Kdo bezprostředně nikam nemusel autem, tak raději nikam nejel. Tím pádem se díky traktoristům provoz paradoxně zlepšil,“ prozradila Dagmar Vlasatá z dopravního oddělení Magistrátu hlavního města Prahy.

„Lidé si přítomnost traktorů na magistrále pochvalují. Rodiče s malými dětmi si traktory fotí a prohlížejí. Magistrála je sice průjezdná jen v jednom pruhu, ale těch aut je tak málo, že provoz nevázne. Ve zbylých částech Prahy se doprava rovněž uvolnila,“ usmíval se pražský primátor Bohuslav Svoboda.

„Aktuálně jednáme se zástupci demonstrujících traktoristů, že bychom si je pronajali na stálo. Jejich přítomnost pomáhá dopravě, tak proč to nevyužít. Peníze na to v rozpočtu máme,“ dodal Svoboda.

Tato skutečnost se však nelíbí organizátorům demonstrace, kteří se proti nabídce Svobody ohrazují.

„Taková lumpárna. My tady děláme protesty proto, abychom zablokovali dopravu a svrhli vládu, a ne abychom tu dopravu naopak zlepšili. Takhle nikoho nesvrhneme,“ bědoval předseda zemědělských odborů Bohumír Dufek.

„Já potřebuju nějak obhájit svoji zbytečnou existenci. Jestli se tahle demonstrace nepovede, lidé si začnou všímat, že zemědělské odbory v čele se mnou jsou úplně k hovnu. To si nemůžeme dovolit. Apeluju proto na všechny Pražany, aby okamžitě nastoupili do svých aut a ucpali město. Jinak budu za blbce,“ vyzýval Dufek Pražany, aby mu taky trochu pomohli.

Jestli Pražané jeho výzvu nevyslyší, Dufek vyhrožuje, že půjde dopravu zacpat osobně.

„Já si tam lehnu na silnici a bude. Klidně se k ní přilepím, když bude potřeba,“ začal se Dufek demonstrativně potírat lepidlem.

Zatímco se Dufek chystá přilepit k náhodné silnici, a svrhnout tak vládu a Evropskou unii, další z organizátorů Jandejsek zašel na centrálu hnutí Poslední generace, kde se sešel s vedením, aby s ním probral případnou spolupráci, anebo od nich alespoň získal know-how.

„Hnutí Poslední generace má neoddiskutovatelné úspěchy na poli blokování provozu. Toho je potřeba využít. Musíme se od nich učit. Prozatím naše blokáda toho moc nezablokovala, tak si rádi necháme poradit od mazáků,“ nastínil Jandejsek.

A pár tweetů od Dojnice:

  • Chudák Jirka. Určitě se těšil na titulky, jak se o víkendu stal vůdcem opozice a místo toho se píše, jak s Volfovou na sjezdu prožrali celou stranickou kasu.
  • Gemini od Googlu je tak pokrokový, že generuje obrázky typu indiánský papež a černoští Vikingové nebo nacisté. Se nám ta umělá inteligence hned na začátku nějak vymkla z rukou.
  • Byli jste někdy v Chebu na nádraží? Já dneska jo. Můžu vás ubezpečit, že pražský hlavák a blízké okolí by vám připadalo jako komfortní relaxační zóna.
  • Já náhodou se zemědělci souhlasím v tom, že ta byrokracie je už neúnosná. Mám třeba kus za Železným Brodem louku a tuhle mi napsali z obecního úřadu, ať si přijedu posekat ten plevel, nebo mi dají pokutu!
  • Tak za zrušený let z Marrakéše s Lufthansou mi právě na účtu přistálo odškodnění 400 euro plus další výdaje. Není nad to, když se v letecké dopravě něco posere!

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)