15.5.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Informace pro čtenáře PP

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ

Vážení čtenáři PP, jak jistě víte byli jsme nuceni přestěhovat náš deník na silný samostatný server. Po protizákonném a protiústavním zastavení našeho webu po cenzorském zásahu vlády Petra Fialy na doméně .cz a přesunu na doménu .net, to bylo již druhé stěhování v krátké době. Důvodem jsou tentokráte nekončící velmi silné DDOS útoky na náš web. Někomu prostě ležíme hodně v žaludku a moc by si přál náš definitivní konec.

Po tomto druhém přesunu nás sice již nemusíte znovu hledat, neboť webová adresa zůstala stejná, ale ani tento se neobešel bez mnoha technických problémů. Přesunout našeho devítiletého obra není totiž vůbec jednoduché, ale hlavně není poté jednoduché vše znovu doladit. Takže došlo dokonce k několikadennímu výpadku PP. Bohužel však ani v této chvíli není vše úplně dokonalé. Musíme se vám čtenářům omluvit, neboť PP nejede k naší úplné spokojenosti a není úplně dokonale uživatelsky přívětivý. Stále pracujeme na “útrobách” naší databáze, která musí být pročištěna a doladěna, ale také dnes a denně čelíme stále novým a novým DDOS útokům. Tyto se nám sice už daří, díky lepšímu nastavení serveru a sofistikovanějšímu zabezpečení odrážet, ale přesto se na chodu webu projevují.

A to ponejvíce občasným zpomalených chodem stránek. Ojediněle pak krátkodobou chybou 502-504. Věřte však, že to neustále řešíme a vylepšujeme, a že snad brzy bude vše v naprostém pořádku. Byli bychom moc rádi, kdybyste nám do diskuse pod článkem napsali jaké máte poslení dny s chodem PP zkušenost vy. Chodí vám dobře? Máte s načítáním obsahu nějaké problémy? Jede vám PP pomalu? Napište nám, prosím.

Za jak dlouho se vám PP po prvním kliku načte?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...

Nicméně udělali jsme pro zlepšení výkonu a lepší chod PP i do budoucnosti velmi mnoho. Přechod na nadupaný (byť drahý) samostatný server by se měl po odladění všech neduhů projevit velmi pozitivně. Až přestanou také bavit naše hatery nekonečné DDOS útoky na nás, měli bychom být technicky jeden z nejlépe šlapajících webu na domácí scéně. My se budeme samozřejmě snažit, aby takový byl i obsahově.

Ještě bychom tady chtěli upozornit na jeden z problémů, který snad bude do zítra vyřešen. Museli jsme naši ochranu před útoky dosti předimenzovat, aby web nepadal. Co padlo za oběť, byla naše mailová schránka [email protected]. Pokud jste nám od středy posílali nějakou poštu … nedošla a zatím nedojde. Prosíme proto využít náhradní mail: [email protected] a poslat popřípadě znovu. Děkujeme za pochopení.

Závěrem bych chtěl na tomto místě poděkovat všem našim donátorům, kteří nám finančně přispívají na chod webu. Zodpovědně říkám, že bez nich by už Pravý prostor tady nebyl. Jednak nás přesun a IT úkony s tím spojené, či boj proti DDOS útokům stojí opravdu hodně peněz, ale vaše dary nám dávají i psychickou sílu, že někomu stojíme za to, aby nás podpořil. Opravdu jsme nebyli nikdy blíže definitivnímu konci než právě teď. Ekonomicky i psychicky. Takže ještě jednou moc děkuji a slibuji, že budeme bojovat dál.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (42 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
56 komentářů