10.3.2023
Kategorie: Politika

Inaugurační projev prezidenta Pavla byl zklamáním …

Sdílejte článek:

ANNA NASOVÁ

Byl to hodně povrchní pel mel, plný frází a klišé. A také zavádějících tvrzení, například o našem ” úspěšném předsednictví Rady EU “. Lehce se dotkl i zrušení valorizace důchodů. Konkrétní pochopitelně nebyl, ale naznačil, že vládní názor bude respektovat ( jeho škoda ).


Konkrétní byl jen ve vztahu k Ukrajině.

Tedy žádná zmínka o Českém duchu, hrdé historii, kultuře i ekonomické prosperitě, která nám byla vlastní a na kterou bychom měli navázat.

Nic, nic, nula.

Snad bych jen doplnila, že určitě nového prezidenta potěšily třepotající se ukrajinské vlajky na zpola zaplněném III. nádvoří Pražského hradu.

Tady, velmi lidsky, z balkonu informoval o svém vztahu k ztohoven, červeným trenýrkám a standardě ČR. Tím se opravdu velmi přiblížil uvažování určité skupiny obyvatel a jen podtrhl operetní scénář celé letošní prezidentské inaugurace.

Škoda, že nově zvolený a inaugurovaný prezident nemohl k soše T.G.M. ( o kterém v jeho projevu nepadlo ani slovo ) odjet na koni … tak příště. Celé to divadlo položilo pevný základní kámen ke kultu osobnosti.

To je přesně to o co jsme si koledovali a co si zasloužíme.

 

Anna Nasová

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,90 out of 5)
Loading...
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)