23.2.2024
Kategorie: Ekonomika

Dočasně výhodná likvidace zemědělců

Sdílejte článek:

DAVID DVOŘÁK

Pamatuji dobu začátkem 90. let, kdy mrkev v Supermarketech stála 3 koruny. V té době měli rodiče na chatě (V Goroliji) takovou malou zahrádku, kde pěstovali opravdu drobnosti, mj. mrkev. Jako správní odchovanci města se všechno pracně museli učit a moc se nedařilo, protože i zeměpisné umístění pěstování moc nepřálo – vše tam vyrostlo o hodně později než jinde v Česku a na Moravě, zkrátka drsná Gorolija. Taky si pamatuji výrok máti, která řekla: „ … tož na to bych se mohla vybodnout, když v supermarketu tu mrkev mám umytou a krásnou za 3 kačky. Tohle se prostě už neoplatí“. Potíž je, že dnes ta mrkev nestojí už 3,- Kč, ale 10x více.

Z té doby si taky pamatuji na situaci v Tescu, kde jsem stál před bedýnkou s pečivem a nevěřícně koukal na rohlíky „v akci“ za 10 haléřů. Mimo akci stály 20-25 haléřů. Potíž je, že dnes ty samé rohlíky stojí 12x více.

Taky si pamatuji na rozhovor s chlapem, který v Ostravě byl jako jeden z hlavních manažerů při vzniku 1. ostravského Kauflandu. Jeho vyprávění by bylo na samostatný článek, ale ve stručnosti: „… ti Němci ten Kaufland tady postavili za peníze svých dodavatelů. Oni do toho v podstatě nevrazili nic. Musím uznat, že to měli perfektně vymyšlené a hlavně zorganizované. Zkrátka měli své know-how. Vše bylo rozepsáno do nejmenšího detailu, každá činnost měla svůj termín a principem bylo, že první tržby od zákazníků inkasovali těsně před splatností prvních faktur od dodavatelů„. Nevím, jak je to dnes, ale tenkrát nějaká splatnost 6 měsíců byla v podstatě výhra. Všichni si pochvalovali. Němci – jak s námi vydrbali a dodavatelé, že konečně mají solventního odběratele … sice splatnost dlouhá, ale za to je to JISTOTA. Potíž je, že dnes už si dodavatelé spolupráci nepochvalují.

Bylo to v době, kdy jsme těm chrámům konzumu říkali „Supermarkety“ a nadšením hýkali, jak je fajn, že vše je na jednom místě, ohromná nabídka a ty ceny … navíc v AKCI!. Dnes jim říkáme posměšně „Hytlermartkety“, na ceny nadáváme kudy chodíme a všichni taky už ví, že v Tescu jsou šmejdy nejvyšší kvality. Ne nadarmo je zkratka: „ Hned jsou levné šunty jen v Tescu“ … na kvalitní produkt je třeba si připlatit a někdy i počkat. Když nástup supermarketů začal, tak tady ještě byly organizace jako SD Budoucnost – což byl v podstatě mezičlánek mezi dodavatelem-výrobcem a koncovým zákazníkem, do kterého mohly chodit nakupovat za „velkoobchodní ceny“ i malí prodejci. Tento mezičlánek globální hráči zlikvidovali a dnes malí prodejci nemají kam chodit nakupovat za „velkoobchodní ceny“ … samozřejmě, není to absolutní, existuje pár velkoskladů, kde maloprodejci nějaký sortiment nakupovat mohou. Zničení tohoto středního článku stojí za likvidací maloprodejen.

Někdo může namítnout, že vývoj nejde zastavit, že nestačí srovnávat násobky cen, ale je nutno zohlednit i nárůst platů. Ano, máte pravdu, ale je třeba taky srovnávat nějak komplexně – nestačí srovnat kolik stálo máslo v r. 1992 a dnes a k tomu průměrný plat v r. 1992 a dnes, ale je nutno srovnat jaksi opravdu vše. A to srovnání nevychází lichotivě a pokud tvrdíme, že dnes se máme nejlépe v historii, pak by mělo platit, že platy se zvedly např. 10x, ale ceny jenom5x … zkrátka, abychom měli věci levnější a tedy dostupnější. Ale tak tomu není.

Do r. 1989 měl každý svého zubaře, děti až do konce středního vzdělání chodili 2x ročně k svému zubaři. Dnes oficiální statistika říká, že 1 milion lidí zubaře nemá. Tedy jednoznačné zhoršení. Do r., 1989 každé dítě mělo svého pediatra. Dnešní statistiky uvádějí, že 300.000 dětí pediatra nemá. Tedy jednoznačné zhoršení. Do r. 1989 byly k dispozici velmi levně základní léky, pravda špičkové léky ze Západu byly na sankčním seznamu a tedy nedostupné, ale dnes nejsou ani ty základní léky a všeobecně jsou léky drahé. Tedy pro většinu jednoznačné zhoršení. Do r. 1989 jsme měli velmi vysokou úroveň školství a výbornou úroveň absolventů škol. Dnes, po mnoha reformách se o vysoké úrovni nedá hovořit ani omylem. Tedy jednoznačné zhoršení. Do r. 1989 jsme byli jedna ze 6. zemí, která byla schopna dodávat celé investiční jaderné celky, dnes naprosté sci-fi. Tedy jednoznačné zhoršení. Do r. 1989 si byli manželé „Pepa soustružník a Máňa prodavačka“ schopni postavit svépomocí podsklepený RD a celoživotně se nezadlužit – dnes sci-fi, tedy opět jednoznačné zhoršení. Do r. 1989 se masivně stavěly „králíkárny“ a ty byty se pak ZADARMO přidělovaly. Dnes sci-fi, tedy jednoznačné zhoršení. Do r. 1989 se odcházleo do důchodu v 60 letech věku a ženy měly odpočet za každé narozené dítě 2 roky – tedy, žene se 3 dětmi, šla do důchodu v 54 letech věku. A dnes … škoda mluvit, hanba psát … Tedy opět jednoznačné zhoršení.

Ale uvedu i některé zlepšení – do r. 1989 jsme neznali bezdomovce, v tomto jsme se tedy „zlepšili“, dnes je máme. Narkomané nebyli v tak velkém počtu jako dnes – tedy opět „zlepšení“ stavu. Nezaměstnaní neexistovali, dnes jsou. Dokonce bych řekl, že jsme se zlepšili i v lokajství, česky „vlezdoprdelství“ – do r. 1989 jsme se skřípějícími zuby podporovali „směr SSSR“, což bylo vtipně vyjádřeno bonmotem „Se Sovětským svazem na věčné časy, ale ani o vteřinu déle“, dnes radostně, jako vzorní lokajové, sloužíme globalistické mafii v čele s USA s radostným úsměvem a proamerickou písní na rtech.

Faktem taky je, že máme na výběr jak z celoročně dostupného ovoce a zeleniny, tak z nepřeberného množství dříve nedostupných spotřebních zbytečností, hlavně elektroniky. V těch opravdu pro život důležitých položkách je na tom většina ale hůře.

Taková jsou dnes fakta.

Delší dobu tvrdím, že základem té globální moci jsou dvě věci – tiskařský lis na USD a média. Pravdou taky je, že za ty natištěné USD si ta média skoupili a nadále za bezcenné zelené papírky skupují reálné statky.

Dnes jsme ve fázi, kdy likvidují zemědělce – pomalu, ale jistě. Za správné se vydává, když na zdejší producenty uvalíme tisíce drobných povinností, čímž se zdražuje jejich produkt a pak s jásotem vítáme dovoz levnějšího zboží, které je levnější, protože producent nemusel dodržovat naše drahé standardy, bezpečnost, zdravotní nezávadnost a byrokracii. Tento přístup s dvojím metrem je prasárna do nebe volající, ale spotřebitel to vítá a národní zemědělce vidí jako zbytečné a drahé … jj moje máti (a další) viděla zahrádku jako zbytečnou, když mrkev stála 3 kačky a ještě UMYTÁ!! Jen připomenu, že dnes stojí těch kaček 30 a když budou mít globalisté pro sebe málo, tak nic jim nezabrání, aby stála ze dne na den 50 kaček.

Aktuální situace je tedy ve zkratce taková, že nám novodobá vrchnost močí na hlavu a tvrdí, že je to déšť. Takových 10% jejich slouhů jim ukazuje na koho močit více, na koho močit méně a to vše při vědomí, že na ně se močit nebude, protože oni jsou ti potřební pomocníci a mají z toho lokajství výhody. Z té skupiny na které močí pak dnes zhruba 10% si říká, že něco není v pořádku – to co na ně dopadá je totiž žluté jako moč a smrdí to jako moč a tedy začínají odvážně a čím dál hlasitěji na veřejnosti říkat, že vrchnost na všechny močí. Zbylí pomočení lidé si taky už říkají, že něco bude asi blbě, protože už začínají smrdět jako pomočení, ale „předseda přece říkal …“, že to je déšť a navíc i v tisku přece všichni píšou, že to je déšť … a přece by nám nelhali v tak velkém měřítku … takže není třeba věřit svým smyslům a uznat, že to je déšť. Ovšem, kdo se srovná s fakty a konečně uzná, že to co na něho padá seshora je moč, ten se dá na naší stranu. Jde to pomalu, ale na druhou stranu to je opět proces jednosměrný. Vrchnost to samozřejmě ví, proto ve školství vyrábí nové „naivní věřící“.

Pondělní akce traktoristů nebyla marná. Chyba nebyla, že na Malostranském náměstí bylo málo zemědělců, chyby byla, že tam bylo málo ne-zemědělců. Chyba nebyla, že spořádaně stáli se svými traktory na krajích, chyba byla v tom, že ne-zemědělci jim tam nenosili kafe, svačinky nebo jim jinak VEŘEJNĚ a MASIVNĚ vyjadřovali podporu. To, že se zemědělci chovali spořádaně a hlavně mírumilovně zinkasují v budoucnu, stejně tak jako v budoucnu bude přítěží pro vrchnost fakt, jak se s pomocí extrémního počtu nasazených policistů, mediálních manipulátorů, lží a dalších podpásovek s protestem vypořádala. Z akce traktoristů může být malé zklamání, ale první základy byly položeny. Poprvé se stalo, že naše strana byla schopna nastolit v mediální prostoru téma – Green deal je „na stole“ a začíná se ukazovat kdo na které straně stojí. Vrchnost měla očividně strach, protože se ukázalo, že je tady síla, která se dokázala rychle zformovat, zorganizovat a hlavně byla to disciplinovaná síla. Ještě to není není rozhodující síla, ale základy byly položeny a formování začalo. Dnes taky už všichni ví, že vrchnost od Green dealu neodstoupí a pro udržení své moci jsou schopni kdejaké špinavosti. V tomhle byl tedy přínos akce zemědělců – určuje se „kdo s kým a za kolik“

Otázka zní co dělat dál. …

Tiskařský lis na USD nemáme a mít nebudeme, tedy kupovat si přízeň lidí nebudeme moci. Nemáme ani převahu v mediálním prostoru, přestože tady se situace zlepšuje. Čeká nás dlouhá systematická práce, žádná zkratka přes „hulákání pod okny Strakovky“ nebo s traktory v centru Pepíkova prostě neexistuje.

To hlavní co nám chybí je totiž společná vize. Vize, kdy se s vytyčenými cíli ztotožní většina národa. Tohle zatím není.

Nicméně tvrdím, že už dnes se na něčem takovém pracuje. Uvedu nejviditelnější skupiny, které pracují systematicky a v podstatě formují budoucí centra reálné moci … vzpomeňte na Prognostický ústav a jaké posty pak obsadili ti, kteří z Ústavu vyšli nebo se kolem něj „motali“. Takže, Drulák dává dohromady lidi ve spolku „Svatoplukovy pruty“, Hampl formuje vlastence kolem „Jungmannovy národní akademie“, R. Valenčík pak pěstuje svou VIZI pro ČR … uvedl jsem nejviditelnější a tvrdím, že tohle jsou zárodky budoucí reálné moci. Činí se i Skalický a další …

Vedle toho aktivně pracují i jiní a to na mediálním poli – TV Petr Bureš, ABJ Bobošíkové, Modrý jelen od P. Bureše, KTV a další. Tady tvrdím, že tohle jsou základní kameny budoucí NAŠÍ mediální mašinérie.

Ke každému z uvedených můžeme mít výhrady, ale jak se říká: není člověk ten, který by se zavděčil lidem všem. Lidi prostě jsou k dispozici jací jsou, jiní k dispozici nejsou. Můžeme taky po vzoru Židů čekat na Mesiáše, protože Ježíš nám bude málo …

Dále tvrdím, že pokud by Vidlák se svým Institutem venkova napřel síly např. k vyřešení odbytu zemědělců tak, aby s obešly supermarkety (nějaká forma e-shopu, informací kde, kdo a co nabízí a organizací tržišť) tak získá násobně větší reálnou moc než organizováním protestů. Jediná nevýhoda je, že výsledek nebude vidět hned. Je jasné, že „každý špendlík“ pod globální nehet se počítá, tedy i ty demonstrace, ale to co jsem napsal výše vede k trvalému oslabení moci globalistů a posílení naší reálné moci. Demonstrace jsou jednorázové záležitosti. Tady jako IT veřejně nabízím pomoc – nepotřebuje platit žádné servery, protože už je máme, nepotřebuje žádné speciálně vyvinuté aplikace, protože to co je zdarma legálně k dispozici bude dostačující … zkrátka stačí začít spolupracovat.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)