22.1.2023
Kategorie: Společnost

Dobře zaplacený spánek mainstreamových novinářů

Sdílejte článek:

MARTIN HÁLA

Když Bůh tvořil Člověka, obdařil jej darem řeči. A člověk tento dar využil, aby mohl lépe zakrýt svoje myšlenky a záměry. Stejně tak člověk stvořil media, aby mohl lépe mlžit o tom, co je důležité a tajit to, co se doopravdy děje.

Jestliže toto platilo dříve, nyní, v době mediální, to platí nekonečněkrát více. Vytvořit o sobě správný obraz, je záležitost existenciální:

Píší o mně media – tedy jsem.

Ve druhém kole volby českého prezidenta proti sobě stojí dva.

První – bývalý kovaný komunista, nyní kovaný demokrat, proti němu druhý – prohnaný oportunista za socialismu, prohnaný oportunista i dnes.

Problém neleží vůbec v tom, kdo je lepší.

Házejte po mně třeba propagační odznáčky, problém není ani v tom, kdo vyhraje. A není ani ve společnosti, která je opět nesmiřitelně rozdělena na dva tábory, navzájem se považující za idioty.

Problém je v tom, že jsou všichni členové obou táborů – všechny kusy bez rozdílů – krmeni týdny a měsíce tímto vesmírně bezvýznamným soupeřením. Hltají stejná procenta, stejné chvástání, stejné urážky, stejná slova, stejné bezvýznamno a myslí si, že o něco jde.

Jinak řečeno: nejraději by se do krve porvali, přitom nevědí, že pijí stejné pivo a venku močí na stejnou zeď. Vcelku je ale klid, mají svoji hru.

Soudě podle českých medií (těch největších) se – kromě volby prezidenta a války na Ukrajině – za posledních několik měsíců ve sluneční soustavě nic nového nestalo. Uniklo jim např.:

o že WHO navrhla celosvětový pandemický plán, kterým se delegují výkonné pravomoci jednotlivých zemí právě na tuto (nevolenou a ne zcela spolehlivou) organizaci,

o   že český ministr zdravotnictví podepsal s WHO smlouvu o spolupráci,

o že se potvrdilo, že koronavirus neunikl z luskouna, ale z americko-čínské laboratoře, zabývající se nikoli vývojem vakcín, nýbrž viry samotnými,

o   že Bill Gates prohlásil, že čeká novou a katastrofickou virovou epidemii, která bude postihovat děti a mladé lidi,

o že Státní ústav pro kontrolu léčiv na základě dat nedoporučil aplikaci vakcíny proti Cov-19 dětem,

o že ministr zdravotnictví doporučení nerespektoval a vakcínu pro aplikaci dětem schválil,

o   že je celosvětově evidován nárůst vážných zdravotních komplikací (neurologické, srdeční, autoimunitní, poruchy srážlivosti aj.),

o že byla v mnoha zemích zjištěna zvýšená úmrtnost, která se nedá vysvětlit pandemií,

o   že někdo zpětně přepisuje (=falšuje) data v registru ÚZIS (Úřad zdravotních informací a statistiky), podle kterého byla přijímána Opatření během pandemie,

o že se česká vláda chystá předložit návrhy zákonů, které by umožňovaly trestat jednotlivce za názor, šíření nepravdivých informací nebo omylu, údajně z důvodu „výjimečné situace“.

o   že Ministerstvo vnitra spustilo na oficiálních stránkách sekci, kterou nazvalo „Koordinovaná komunikace“, což je nový název pro propagandu. 2 citace:

– Úkolem státu je posílit ve veřejném prostoru povědomí, že se Česká republika nachází v nové, zatím nepoznané válce.

–   Cílem koordinované komunikace je udržet ve veřejném prostoru sdělení, že hlavním viníkem současné krize je Vladimír Putin a jeho agresivní imperiální politika.

o že Evropská komise upravila a posílila znění evropského Kodexu zásad boje proti dezinformacím,

o   že česká vláda navrhuje změnu Ústavy, aby byla možná přítomnost cizího vojska na našem území, stejně jako přítomnost našeho vojska v cizí zemi, bez předchozího souhlasu Parlamentem, a to i z důvodu blíže neurčeného důvodu ochrany majetku, zdraví nebo ohrožení bezpečnosti ČR,

o že Evropská komise tlačí (úspěšně) na holandskou vládu, aby vybila svoje chovy vepřového a hovězího dobytka, údajně z ekologických důvodů,

o   že EK neúnosně zpřísňuje podmínky pro chov slepic u nás (údajně z důvodu přenosu ptačí chřipky),

o že EK uvažuje o omezení pěstování brambor u nás (údajně kvůli erozi půdy),

atd., atd., atd.

Možná jsem jen neměl to štěstí, zaslechnout nějakou z těchto informací v na mainstreamových kanálech, ale spánek novinářů zdá se býti hlubokým.

Dobře zaplacený spánek,  řekl bych.

 

blogosvet.cz

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)