27.5.2023
Kategorie: Politika

Díra na peníze

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Česká ekonomika je v rozkladu, vláda vytváří záchranné balíčky a čeští důchodci marně čekají na své peníze, někteří i několik měsíců. Utahujeme opasky, zvyšují nám daně a mnoho českých rodin se zadlužuje jen proto, aby doplatily vysoké částky za energie a plyn spotřebované v uplynulém období.

Nic z toho není, zdá se, Čechům natolik divné, aby se začali veřejně bouřit. Reptají doma, na sociálních sítích, pár jich pouští do světa silácká gesta, ale v podstatě se nic neděje. Vláda se podle toho chová. Dámy létají do USA pro instrukce, vládní letadlo je v daleko větší permanenci, než ta obsluhující charterový provoz o dovolených. Fiala ignoruje svou neoblíbenost a rozhazuje rukama, což prezentuje jako vysílání signálů. Média buď mlčí, nebo občas přinesou další šokující zprávu. Například o tom, že se Černochová rozhodla doplnit stavy o švédská obrněná vozidla za hromadu miliard, nebo že Pirátem Bartošem vedené ministerstvo rozjíždí výměnu rodných čísel, která budou nahrazena jakýmisi číselnými indikátory, což bude stát opět mnoho desítek miliard. Netušíme, komu to prospěje, jak moc lidem vadí, že se někdo jiný dozví z rodného čísla, kolik mu je, ale víme, že jsou to peníze, které chybí v důchodovém systému. Také se obáváme, že nově pořízená vojenská technika záhy skončí rozstřílená na Ukrajině a ani desetinásobně vyšší počet těchto předražených hraček obraněschopnosti České republiky nepomůže. Zato je vcelku jasné, že nasazení pár desítek železných pojízdných zátarasů může zajistit jistou převahu vládnoucí třídy v případném boji proto vlastním nespokojeným občanům.

Vláda vyhlašuje cosi o nutnosti šetřit. Přestože záchranný balíček, který je de facto jen zvýšením daní a odvodů našich občanů, ještě neprošel Sněmovnou, je vcelku jasné, že si ho Fiala díky arogantní většině svých poslanců protlačí. Opět za tichého remcání nespokojenců venku a opozice hrající divadlo uvnitř. Média budou maximálně konstatovat, nikoliv burcovat. Amatéři a ekonomičtí analfabeti vedoucí tento stát nijak šetřit nemíní. Kdyby totiž chtěli, úspory by našli mnohem snadněji. Zastavili by nákupy nepotřebné vojenské techniky, neposílali by ji na Ukrajinu včetně další finanční pomoci jak přímo tam, tak i tady věnované velkoryse miliónu přeběhlíků, zastavili by dotace nenažraného politického neziskového sektoru. V sociální sféře je třeba značně zjednodušit systém rozdělování desítek příspěvků pro kohokoliv, z čehož žije obrovské množství příživníků, aniž by se naopak potřebným dostávalo pomoci. Náš velkorysý systém rozhazuje tam, kde nemá, a naopak některým lidem nijak nepomáhá. Je složitý, nepřehledný a některým jeho zdatným znalcům umožňuje měsíčně vysát ze státu obrovské sumy umožňující nepracovat, přestože k tomu není důvod. Nyní se přidali statisíce Ukrajinců.

A pokračujme dále. Z ČT i ČRo by ekonomové ve vládě vytvořili soukromou akciovku bez nutnosti vybírat naprosto nesmyslné koncesionářské poplatky, což by ukázalo, jsou li tyto stanice konkurenceschopné, nebo jde li pouze o nenasytné molochy živící předražený managment a ideologicky provládně politicky prostitující redakce. Dále by vláda zapracovala na zkrocení ČEZu a přestala by se podílet na dotování německé energetické sítě. Čímž by vrátila konkurenceschopnost řadě českých firem a podniků. Zeštíhlením státu včetně počtu ministerstev, poslanců a senátorů o polovinu by získala více prostředků vzápětí investovaných do obnovení učňovského školství, snížením počtu nesmyslných středních a vysokých škol s humanitním zaměřením by vrátila na pracovní trh plno těch, kteří by dokázali pracovat manuálně. To je jen pár návrhů, jak vylepšit budoucnost této země, které však politici ignorují.

Ještě jednou se vraťme k Ukrajině, jejíž existence a naše zaslepenost stojí miliardy měsíčně. Nejzkorumpovanější díra na zemi se opět projevila. Válka je jen pračkou na peníze. Opět se to ukázalo při zjištění odklonu peněz určených na nákup vojenské techniky ukrajinskými firmami na soukromé zahraniční účty. Naši senioři živoří, ale pár desítek Ukrajinců si za to žije jako v ráji. Obrovská defraudace financí je na Ukrajině denním pořádkem, přičemž je vcelku jasné, že nějaká ta miliarda jakožto bakšiš zůstává za nehty našich politiků, obchodníků a lobbistů. Dopady na českou ekonomiku to jsou poté fatální. Pár set Čechů drsně vydělávajících miliardy či stovky miliónů na ukrajinské krizi zakrývají přesuny peněz, které budou v blízké budoucnosti státu chybět a pošlou ho do bankrotu. Jsme svědky nenasytnosti jednotlivců, kterou financuje zbytek národa. To vše pod taktovkou evropského liberalismu s přispěním vytváření předsudečné nenávisti k Rusku. Jednou se o této době bude učit jako o totálním rozvratu společnosti. A to ještě nemáme hotový účet za Green Deal a za nově nastupující tzv. Poslední generaci, která se přilepuje k silnicím a chce vrátit technologický vývoj do pravěku. Pokud všechny ty magory včetně vládních politiků nepozavíráme do blázinců, nečekejme, že se budeme mít lépe. Je třeba to konečně zastavit.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,84 out of 5)
Loading...
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)