12.11.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Další divoké nápady Evropské unie

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

To, že Ukrajina již požádala o přijetí do Evropské unie, je určitě dobře známo. Ale mnozí si možná neuvědomují, co to bude znamenat pro ostatní členské země. Ve skutečnosti by se měly všecky ostatní státy proti něčemu takovému postavit teď, dokud je ještě čas a žádat trvalé zamítnutí této žádosti.

Protože něco takového všichni draze zaplatí.

Podle zásad EU, všechny členské státy jsou zodpovědny za dluhy každé jednotlivé členské země. Takže když se Ukrajina stane členem EU, celá unie bude přebírat jejich dluh a všechny členské státy ho budou muset společně splácet. A ukrajinský dluh je monstrózně veliký! Činí miliardy na miliardy euro, nebo dolarů, či jakékoliv jiné měny. A znovuvybudování Ukrajiny bude stát ještě víc, protože ukrajinská armáda se řádně přičinila, aby zničila co nejvíc, co mohla. Celá města jsou dnes sutiny, školy, nemocnice, bytové domy – všecko zničeno.

Je pravděpodobné, že to je ten skutečný důvod, proč se ukrajinský President Zelenský tolik domáhá členství v EU – aby jiní zaplatili za jeho nezodpovědné hýření. Během času bylo mnoho možností válku zastavit a domluvit se na mírových podmínkách. Rusové byli víc než ochotni jednat, ale ukrajinské vedení chtělo válčit až „do posledního Ukrajince.“ Asi proto, že jim na nich nezáleží, viz předešlý článek „Ukrajina má být přeměněna na zcela jiný stát.“

Evropská unie se vyjádřila, že přijetí Ukrajiny mezi členské státy bude trvat delší dobu, déle než rok, nebo dva. Komisař Oliver Varheliy řekl, že Ukrajina bude muset pro přijetí vykonat mnoho změn, neboť se na ni vztahují stejné podmínky, jako na každou jinou zemi.

Na to odpověděla Olga Stefanišina, ukrajinská Ministryně pro integraci, že „Ukrajina není stejná jako každá jiná země.“ Prý Ukrajina již mnoho z těchto podmínek splnila, ještě předtím, než byla přijata mezi kandidáty a prý v tomto směru postupuje velmi rychle.

Maria Zacharova, mluvčí ruského Ministerstva zahraničí se k tomu vyjádřila, že „vstup Ukrajiny do EU bude trvat tak dlouho, jako kolaps EU.“

Jedna z prvních podmínek pro vstup do EU je provést strukturální reformy v zemi, bojovat s korupcí a snížit vliv ukrajinských oligarchů.

Možná proto teď znárodňují?

Právě vyšla ven zpráva, že část majetků někdejšího podpůrce Zelenského, oligarchy Igora Kolomojskyho byla znárodněna ukrajinskou vládou. Ukrajinský regulační úřad nařídil znárodnění některých hlavních firem v zemi, což bylo odůvodněno válečnou situací.

Znárodněna má být ropu dobývající firma Ukrnafta a Ukrtatnafta, která je hlavní ukrajinskou rafinerií. Dále výrobce motorů do helikoptér, Motor Sich, výrobce aut AvtoKrAZ a výrobce elektrických produktů Zaporožtransformátor.

Prý je možné, že po válce budou tyto majetky vráceny právoplatným majitelům.

Kolomojský a jeho lidé byli šokováni, když se tyto novinky dověděli. Kolomojský podporoval Zelenského nejen v jeho teatrálně-komediální kariéře, kdy vysílal jeho programy na svých televizních stanicích. Už v r. 2019 prohlašoval, že by chtěl dostat Zelenského na presidenta země, i když zároveň popíral přátelské styky s ním. Lidem ale nic neuniklo a potají přezdívali Zelenskému „Kolomojského loutka.“

Firma Motor Sich se objevila v tisku asi před měsícem, kdy její původní majitel a dlouholetý vedoucí, Vjačeslav Boguslajev byl uvězněn kvůli údajnému prodeji součástek pro helikoptéry do Ruska. Ukrajinské vedení pak nabízelo Rusům výměnu Boguslajeva za ukrajinské zajatce.

Jenže se znárodněním Motor Sich to není jednoduché, protože Boguslajev prodal svůj podíl ve firmě v r. 2017 čínským podnikatelům, s čímž Kyjev nesouhlasil. Takže když Zelenský přikázal, aby firma byla znárodněna, má před sebou soudní potyčky s čínskými kupujícími.

EU pokračuje ve své ničivé činnosti

Vedoucí zahraniční politiky EU, Josep Borrell prohlásil, že Unie je příliš závislá na dovozu z Číny, což ji dělá zranitelnou. Čína je sice podle něho ekonomický partner, ale zároveň je to protivník a konkurent. Řekl, že Čína zásobuje Evropu 90% všech vzácných prvků, 90% magnesia a 80% slunečních panelů.

Je toho mnohem víc, co Čína do Evropy dodává, ale to je opomíjeno, snad i záměrně. Jenže i kdyby chtěli Čínu jako hlavního dodavatele nahradit kýmkoliv jiným, tak to bude dělat stále dál ta stejná procenta, protože v Evropě prostě tyto věci nejsou a to není možno změnit. Výroba, jako na příklad výroba slunečních panelů by mohla být zavedeno, ale nepřátelské celo-evropské proti-obchodní zákony a skutečnost, že vlády mohou jedním rázem zakázat všecko podnikání (jak se už stalo) bere případným podnikatelům odvahu.

Je pravda, že na Čínu mohou být snadno uvaleny stejné sankce jako na Rusko a po pravdě, Amerika již nabádá vedení EU, aby omezili obchod s Čínou a aby „uplatňovali stejný přístup, na který spoléhali, když zaváděli sankce na Rusko.“ Takže provokatér Amerika, která nemůže nechat věci na pokoji, už zkouší rozešťárat Evropu s Čínou.

A když bude EU kupovat vzácné prvky, včetně magnesia a slunečních panelů z Bangladeše, nebo z Icelandu, tak je dřív anebo později budou znovu zkoušet proti sobě popudit a uvalovat na ně sankce? Skoro to tak vypadá.

Borrell se vyjádřil, že „Naše závislost na Číně pro přechod na zelenou strategii je v současné době vyšší, než naše závislost na fosilních palivech z Ruska.“

Jaká „zelená strategie?“ Jak dlouho bude ten nesmysl propagován? Žádná zelená strategie nemůže být docílena a docílena nebude. Nicola Tesla přišel s energií zadarmo, z vesmíru a tak jeho zápisky ukradli (Bushova rodina a možná i jiní) a schovali, aby to náhodou někdo nemohl využít. Kdykoliv kdo přišel s levnou a dostupnou energií, tak byl jeho výzkum zastaven, pokud on sám nebyl zavražděn, jako na příklad Aaron Salter v americkém městě Buffalo, který rozkládal vodu na pohon automobilu.

Globalisté ve skutečnosti milují drahý pohon aut a drahou elektrickou energii. Nikdy by se nevzdali benzinu a ropy, i když jimi naoko opovrhují, protože z nich mají úžasné příjmy.

Jejich význam slov „zelená energie“ se ještě ke všemu mění. Dříve to byla sluneční, větrná a vodní energie. Všecky velice drahé a náročné. Postupně vypustili větrnou energii, která stojí víc, než co vyprodukuje a je velice ničivá pro naše životní prostředí. Dnes už si nejsou jisti sluneční energií, která je rovněž ničivá pro naše životní prostředí, je také drahá a v zimě, když potřebujeme topit, tak slunce nesvítí.

A tak dnes je „zelená energie“ zpátky ta jaderná, k ní se přidává plyn a dokonce i uhlí! To uhlí, jehož kouř nás dříve štípal do očí a zabraňoval dýchání a který způsobuje chřipkové příznaky, to uhlí patří dnes mezi zelenou energii.

Dětinské názory dospělých lidí

Ve své demonstrativní nemoudrosti přikazuje dnes Evropská unie výrobcům aut, aby docílili snížení vyměšování CO2 do r. 2035 na nulu. Jinými slovy, chtějí všecky připravit o automobily, jinak to vysvětlitelné není. Jak by chtěli jezdit na benzin a na naftu s nulovými výpary CO2? To nám všem chtějí namontovat ještě dokonalejší katalyzátory a k nim lapače na CO2 a jiné splodiny?

A vůbec, jak si mohou dovolit rozhodnout, že do r. 2035 nebudou žádné škodlivé výpary, když absolutně nevědí, jak to docílit, nemají ponětí co to obnáší a nemají čím současná auta nahradit. Takže velikášsky rozhodují o něčem, o čem vůbec, ale vůbec nic nevědí.

Někdo by je asi měl kontrolovat, aby jejich rozhodnutí nebyla příliš bláznivá a přímo k smíchu. Původně měla být EU obchodní sdružení národů, takže jak to, že se dnes plete málem do všeho a říká nám co smíme a nesmíme? Copak na to nemáme svoji vlastní vládu? Na co pak potřebujeme vlády dvě a ještě třetí, ve formě WHO (Světová zdravotní organizace), která si taky zkouší diktovat své vesměs bláznivé požadavky.

Elektrická auta nejsou žádné řešení

Předně a hlavně, elektrická auta jsou poháněna fosilními palivy. Jak jinak by byla elektřina vyráběna, než spalováním, jadernou reakcí, nebo vodní silou, sluneční a větrné elektrárny nečítaje? Nevýhoda je, že doba, kterou potřebujeme k načerpání benzinu nebo nafty do auta, je mnohokrát kratší, než kdybychom nabíjeli baterie.

Baterie elektrických vozů závisí na kobaltu, lithiu a jiných, poměrně nedostupných materiálech. Velké množství jich je z Číny a kobalt je z Konga, v Africe, ke na jeho těžbě pracují lidé v neúnosných podmínkách a kde často jsou zaměstnány i děti. Až to začne být rozmazáváno, pak je buď budeme nutit toto napravit, což těžbu kobaltu podstatně prodraží. Anebo na ně uvrhneme sankce.

Na to, abychom všichni jezdili elektrickými auty by byla spotřeba elektrické energie tak obrovská, že by ji současná síť žádného státu na světě neutáhla. A když chtějí mít všecko „zelené,“ kde tu elektřinu vezmou? A jak drahá bude? Ty ceny půjdou pouze nahoru, spolu s vyšší spotřebou. Je spočítáno, že výrobci energie by museli přidat 5 800 dolarů (x25=Czk) ve vylepšení jejich produkce, na každé jednotlivé elektrické auto, na dalších 8 let.

Bezpečnostní problémy

Stalo se rovněž a není to tak ojedinělé, jak bychom si přáli, že při nabíjení baterií došlo ke zkratu, který způsobil výbuch a následný požár. Zrovna teď, nabíjení elektrického mopedu zapálilo v New Yorku bytový dům se 250 byty. Hasiči museli lidi evakuovat okny, ze žebříků a je těžké odhadnout, jestli celý dům neshoří. Velká část domů v Americe, včetně činžáků je dřevěná a takový dům shoří za pár minut. Jakmile jeho část prohoří skrz, tak se vnitřek promění na komín a pak to postupuje velice rychle.

Při posledních záplavách na Floridě bylo mnoho elektrických aut zaplaveno a pak došlo buď ke zkratování baterií, nebo k narušení rezem a auta vybuchovala, jedno po druhém.

Elektrické vozidlo má dojezd na jedno nabití od 300 km do 450 km. Z bezpečnostních důvodů není možno baterii nabíjet na plnou kapacitu. Když pak vezmeme situaci na Floridě, kde vzniklo náhlé ohrožení a bylo nutno okamžitě opustit místo bydliště, co by se stalo, kdyby všichni lidé naskákali do svých elektrických aut a vyjeli? Jak daleko by se dostali? Kde by všichni dohromady tato auta nabíjeli a jak dlouho by to trvalo?

Už se stalo, že policie potřebovala nutně dojet na místo nehody a došel jim náboj v bateriích, takže zůstali trčet někde na cestě.

Lithiové baterie jsou další problém. Tyto baterie vedou většinou po celé délce auta a skládají se z velkého množství jednotlivých buněk, z nichž každá má ochranné zapojení. Ale stačí aby jedné jediné buňce toto zabezpečení selhalo a výsledek je obrovský požár. Také vyčerpat baterii na nulu představuje velký problém. Baterie sice mají zajištění proti něčemu takovému, ale zajištění může selhat. Jednotlivé buňky pak začnou ve vší tichosti vytvářet kovové nárůstky, jejichž ostré konce snadno proděraví plastikovou izolaci, což způsobí přehřátí a auto se samo vznítí. Případů samovolného vznícení elektrického vozidla bylo už příliš mnoho, ale ne všecky jsou zveřejňovány.

I když budete stát přímo vedle vozidla a to bude signalizovat, že došlo k přehřátí, není vůbec nic, co byste mohli udělat, abyste tento proces zastavili. Když budete chtít odejet dál od domu, riskujete život, protože oheň přijde jako výbuch a celé vozidlo je rázem v plamenech.

Nemluvě o tom, že když dočista zavrhneme používání benzinu a ropy, ceny plastů vylétnou až ke stropu, protože tento je z ropy vyráběn. Ani elektrické auto neunikne podstatnému zvýšení cen, protože používá olej v převodovce, barva vozidla je olejová, izolace, materiál sedadel, všecky dráty, gumy na autě, to všecko je vyráběno z oleje. Se zvýšenými cenami surovin půjde nahoru také cena za elektrickou energii, takže se opět nikam nedostáváme.

Námět k přemýšlení

Čeho není možno si v poslední době nevšimnout je nárůst zeleně. Skoro se zdá, že stromy, keře, tráva a jiné rostliny rostou mnohem rychleji, než kdy dříve. Místa, která byla ještě před pár lety prázdná, holá, se dnes zelenají jako o závod.

Podívejte se na obrázky z minulých století, které ukazují horu Říp. Byla holá, jako koleno. Ani stromeček na ní nerostl a dnes jsou tam obrovské lesy, tráva a všecko zelené.

Samozřejmě, že nám globalisté lžou, protože CO2 není vůbec škodlivý, naopak, je velmi prospěšný pro rostliny a v současné době je ho na planetě Země nedostatek! Byly doby, už strašně dávno, kdy nebyla auta a CO2 bylo mnohokrát víc a vůbec nic to nezpůsobilo.

Oni globalisté se asi velmi špatně učili ve školách, takže nevědí, že rostliny nutně potřebují CO2 ke své prosperitě. Anebo si myslí, že my jsme tak hloupí, že tato základní fakta nevíme. Prostě – výsledek je, že nás klamou, totálně nám lžou, když tvrdí, že CO2 ničí naši planetu a všecko, co je na ní.

A tak by bylo zajímavé zjistit, jestli ten mocnější a mocnější růst rostlin není způsoben právě výfukovými plyny z automobilů a vší ostatní lidskou a zvířecí aktivitou. Co když je to všecko naopak, než je nám říkáno?

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)