5.4.2024
Kategorie: Politika

Co tomuto človíčkovi vadí?

Sdílejte článek:

HSP

Musím se přiznat, že začínám ztrácet trpělivost se vševědkem Fialem, reaguje generál Josef Viktorín (Republika) na opakovanou kritiku z úst českého premiéra na adresu slovenské zahraniční politiky. Jeho status přinášíme v plném znění.


Ano, s tím Fialem, který zastává post premiéra v sousední České republice. Jmenovaný angažovaný bruselský mluvčí a podporovatel všeho, co není české si umínil, nebo možná dříve dostal přímý pokyn, aby se pravidelně míchal do našich vnitřních záležitostí. Naše vláda, která vzešla ze svobodných a demokratických voleb, musí místo skutečného vládnutí svádět boj s progresivní louzou. Domácí a v případě Fialu i zahraniční.

Český premiér se opakovaně a řekněme si jasně, i velmi drze, vyjadřuje kriticky ke Slovensku a jeho zahraniční politice. Jako by někdo potřeboval jeho názor, jako by jiné země komentovaly ty druhé a jako by to bylo pravidlem v rodině Evropských národů. Asi mu zapomněli říci, že Slovensko už není pod vlivem ČR, ale je samostatným, hrdým a svrchovaným státem.

Co tomuto človíčkovi vadí? Je to jednoduché: autonomnost rozhodnutí a celkově samostatnost politiky vlády SR, která je po změně poměrů po parlamentních volbách viditelná. To se jednoznačně servilně smýšlejícím „politikům“ nelíbí.

Překáží mu i to, že Slovenská republika chce mír a klid zbraní. Tímto se Fiala jen demaskuje, jak omezený je jeho rádius vnímání a hlavně chápání mezinárodních vztahů a diplomacie. Dokonce tím dokazuje, že je jedním z nejnesprávnějších lidí na postu, který zastává. Ale vybrali si ho ve volbách Češi a tak to respektuji. Ale nerespektuji jeho opakované komentování našich slovenských pozic.

Nebo možná zde jde o něco ještě perfídnějšího – o zasahování z vnějšku do našich prezidentských voleb. Ne Rusko a Moskva, ale Fiala manipuluje naším domácím veřejným míněním. Přímo, otevřeně a bez studu… a bez kritického povšimnutí našich médií. Vždyť ale proč by také, že?

Pane český premiére Fialo: Když si myslíte, že děláte dobrou politiku, myslete si to. Je to vaše právo. Ale zároveň respektujte, že může existovat i jiný názor než ten, který jste si osvojili od válečných štváčů ze západu.

Každý mocipán věřící ve svou genialitu nakonec zjistí, že lidé se mu otočili zády. Historie je takových postav plná… U nás se například takový pán jmenuje Dzurinda, či Mikloš, ale koneckonců i Kiska nebo Heger. Děláte vše proto, abyste se zařadili do podobného seznamu, ale na české straně i Vy.

V zásadě mám však jednu obavu a to tu, že ta neustálá kritika není vlastně ani Vaše vlastní myšlenka, ale převzali jste ji jako poslušný učeň Bruselu, přímo od progresivní verchušky Evropské unie. Donedávna Polsko, nyní Slovensko a dlouhodobě i Maďarsko byly/jsou trnem v oku bruselské mašinérie. Protože nevyhovují jejich plánům. Nebo zjistili, že někteří politici dělají reálnou politiku s lidmi a pro lidi. Nejsou servilní přisluhovači, ale hledí na potřeby státu, který reprezentují.

My Slováci jsme si historicky prošli několika těžkými obdobími. Vždy jsme je ale ustáli a zvládli – a jsme tady. S vlastním státem. Proto pokud nemáte co říci k věci, k tématu vytváření vzájemně dobrých vztahů tak se raději prosím zdržte komentářů. Protože poplácání v Bruselu automaticky neznamená potlesk doma.

A zadání, které jste obdrželi – uměle vytvořit negativní energii ve vztazích mezi našimi dvěma státy se Vám nepodaří splnit. Oba národy máme totiž více rozumu než progresivní politici, pro které je cokoliv národního nezajímavé a opovrhují tím.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (37 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)