28.4.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Chcete si koupit dalekohled? Zohledněte tyto parametry

Sdílejte článek:

Dalekohledy se používají v podstatě po staletí, a to nejen při práci, ale i při volnočasových aktivitách. Pokud tedy potřebujete přiblížit vzdálené objekty, dalekohled je ideální volbou. Představuje nenahraditelnou součást výbavy myslivců, námořníků, ale i diváků na sportovních utkáních a běžných turistů. V následujících řádcích vám prozradíme, jak postupovat při výběru takového dalekohledu.

Spousta lidí se domnívá, že dalekohledy se zoomem jsou to nejlepší, co současný trh nabízí, ovšem opak je pravdou. U takového dalekohledu vás nepotěší menší zorný úhel a nižší světelnost. Stejně tak byste se neměli řídit pravidlem, že čím je zvětšení větší, tím je dalekohled lepší. U takových modelů je zase horší kvalita obrazu.

Jaké druhy dalekohledů existují?

První dalekohled spatřil světlo světa před více než 400 lety. Pokud se podíváte na aktuální nabídku, najdete hned čtyři různé varianty. První možností jsou prismatické dalekohledy s konvexními čočkami, dále se setkáte s dalekohledy, které mají buď Porro Prism konstrukci, nebo Roof Prism konstrukci. Poslední skupinu tvoří dalekohledy s konstrukcí G. Galilea. Jak už samotný název napovídá, koncept tohoto nástroje použil už Galileo Galilei v 17. století, přičemž taková konstrukce se používá u divadelních kukátek.

Jaké parametry při výběru zohlednit?

V podstatě nezáleží na tom, jestli budete vybírat puškohledy, nebo dalekohledy, je potřeba zohlednit stejné parametry, a to zvětšení, zorný úhel, průměr objektivů, výstupní pupilu a světelnost.

Jestliže hledáte specialistu na puškohledy a dalekohledy, vsaďte na značku Fomei, která v této oblasti dokonale vyniká. Fomei je ryze česká společnost, jež vznikla v roce 1990. Produkty uvedené značky zakoupíte třeba v internetovém obchodě KentaurZbrane.cz.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...