8.3.2023
Kategorie: Společnost

Charita jako obchod s emocemi

Sdílejte článek:

EVA HRINDOVÁ

Charita jako obchod s emocemi? Nejkrystaličtější důkaz úpadku západní společnosti hledejme v tom, jak funguje charita. Točí se v ní obrovské peníze a i zde najdeme mnoho pokrytectví a odporného mamonářství.

Každá celebrita, kterou vytvořila média prostřednictvím druhořadých telenovel, se naparuje a vedle svých placených spoluprací si vylepšuje morální profil na pomoci slabým. Vyzobávají si ty nejemotivnější příběhy lidí a pomáhají jim vybírat peníze.

Když dnes propadnete sítem zdravotnické nebo sociální péče, nezbývá vám nic jiného než žebrat o přízeň nadací a celebrit. A tak místo toho, aby se problémy řešily systémově, vybírají se peníze na kdeco. Souboj emocí funguje podle těch nejtvrdších pravidel. Nadace se snaží “urvat” co nejznámější celebritu, protože jinak se nedostanou do médií. O to málo peněz, které lidem zůstávají po zaplacení hypoték, nájmů, energií a potravin se bojuje tvrdě a nesmlouvavě.

Dokonce se žebrá i u dětí ve školách, bez vědomí rodičů. Přijde vám normální, aby se tahaly z dětí peníze přímo ve třídách, prostřednictvím líbivých obrázků s pejsky a kočičkami? Svět neziskovek, které vybírají peníze na charitu zhrubnul a přizpůsobil se pokroucenému mediálnímu světu. A za tím vším zaniká, jak zoufale nefunguje zdravotnictví, které je pupeční šňůrou neoddělitelně spjato s farmaceutickým průmyslem. Místo toho, aby bylo postaveno primárně na péči o zdraví jednotlivců. Zaniká to a není to vidět přes ten halas uměle vytvářených obrazů péče a podpory.

Nikdy jsem nepodporovala žádné projekty charity. Přesto se necítím být špatným člověkem. Protože někdo musí upozorňovat na to, že charita má být jen poslední záchranou pro jednotlivce, kteří propadnou i tím nejjemnějším sítem zdravotnické a sociální péče. Charita nemá suplovat státní systémy. Má být pomocí pro unikátní případy. Nemá být obrovskou záplatou děr, které vznikají nesmyslnou politikou státu.

Současná vláda nedělá nic, aby problémy jakéhokoliv rázu řešila systémově. Svou nezodpovědnou politikou háže vlastní občany přes palubu a toto žádná charita nemá sílu řešit. Místo posílání peněz na charitu, je radši dejte alternativním médiím a politickým uskupením, které mají odhodlání něco s tím odporným bordelem dělat!

 

evahrindova.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (32 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)