8.12.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

České vysoké školy jako předvoj demontáže naší státnosti?

Sdílejte článek:

ZDENĚK LANZ

Zdá se, že v poslední době si nejrůznější instituce, včetně centrálních orgánů státní správy, s dodržování zákona č. 352/2001 Sb. o užívání státních symbolů České republiky a o změně některých zákonů příliš hlavu nelámou.

Za socialismu – komunismu visívaly na veřejných budovách povinně vlajky pouze o státních svátcích či „významných“ výročích. Bývaly dvě, československá a ta druhá, rudá, se žlutým srpem a kladivem. Dnes, po 33. letech znovunabytí svobody a po 30. letech budování samostatné České republiky, visí na některých budovách opět vlajky dvě. Již několik měsíců.

Jedna je stejná, jako kdysi, jen s tím rozdílem, že nyní patří ke státním symbolům České republiky. Druhá je modrožlutá.

Sice si nepamatuju, že by u nás v roce 1999, v době bezprecedentních leteckých útoků NATO v čele s USA na území Svazové republiky Jugoslávie, visely vlajky této země, ale budiž.

Co však absolutně nechápu je, že fakulta vysoké školy, která má ve svém názvu slovo „České …….“ hned na prvním místě, má zapotřebí českou vlajku sundat a nahradit ji jakousi modrou se žlutými hvězdami. Že by se za vlajku České republiky styděla?

V každém případě je to šílené!

Poznámka:

Fotografie ze září a prosince letošního roku jsou nedílnou součástí této úvahy.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
32 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)