13.9.2023
Kategorie: Společnost

Buďme u toho

Sdílejte článek:

VIDÁK

Sledujete situaci v hentej naší – vaší EU? Už vám majnstrýmová média řekla, jak dopadl pád vlády v Lotyšsku? Kurňa, už je to nějakou dobu, ale když si dáte takové heslo do vyhledávače, tak vám to vyhodí nějaké staré volby. O současném dění se mlčí, mlčí, mlčí. Víte proč? Ono to tam nedopadlo zrovna dle líbodémo představ… Nebudu to teď víc rozebírat, oni tam stále ještě jednají, ale na Litterate se brzy objeví fundovaný článek od Martina Kunšteka, ze kterého se dozvíte všechny podrobnosti.

A víte něco o tom, jak vypadá předvolební situace v Holandsku? Tamní líbodémo vláda chtěla farmářům vybít krávy, ti si založili stranu a volební průzkumy jim věští takový úspěch, že sám strážce klimatu Timmermans opustil své teplé místečko v Bruseli a šel kandidovat jako hlavní lídr za svoje Socialisty, v naději, že právě jeho neomarxistická osobnost zachrání grýndýlové preference… I toto téma na Littterate Martin Kunštek zpracuje…

Víte, jak vypadá situace v Rakousku? A nebo v Polsku? Tam také budou mít brzy volby. A také to tam pro líbodémo nevypadá nijak zvlášť dobře.

O tom, že se v Německu snaží ti praví demokraté zrušit AfD, to k nám proniklo… Ale už méně k nám pronikly hlasy saského premiéra, který se staví proti sankcím na Rusko a požaduje opravit Nordstrým. Proč to najednou říká? On prohlédl? Zjistil, že Putin je kámoš? Ne, on prostě zjistil, že jestli nezačne alespoň trochu říkat to, co říká AfD, tak po volbách dopremiéruje.

Ještě tak trochu tušíme, co se děje na Slovensku, protože strašení Ficem se dostalo i do našich pravdomluvných médií, ale jinak je ticho po pěšině. Přitom do voleb tam mají zhruba čtrnáct dní. Když Slováci volili Čaputovou, tak ještě nevyhrála, ale už jí byla plná Česká televize.

A víte proč? Protože kdyby Česká televize začala referovat o tom, jak se mění politické klima všude okolo nás, tak by nám na demonstraci už zřejmě nestačila Letná. Ono se to liberálům sype úplně všude. Prostě to přehnali. S bojem za klima, s emisemi, s grýndýlem, s hubením dobytka, s cenzurou… a hlavně s válkou, kterou… nevyhráváme. Samozřejmě se ta válka na Ukrajině bude jinak jevit Lotyšům či Polákům a jinak neutrálním Rakušanům nebo Němcům a ještě jinak Holanďanům, jejichž LNG terminály jedou na 200%. Ale pokud válku prohráváme, prohráváme ji v Polsku, Lotyšsku i Holandsku a je to znát.

Jasně, konzument našich pravdomluvných médií, ten je v klidu. Svět je v pořádku, Ukrajina slavně vítězí, už pronikla minovými poli a odteď už žene mužiky zpátky za Ural. Petr Fiala je nejlepší premiér, který snižuje náš státní dluh a ti, co nadávají, to jsou prostě je nenažraní a žijí si nad poměry. Obzvlášť samoživitelky a důchodci si žijí nad poměry…

Ale kdyby Česká televize informovala o tom, jak vypadá situace všude kolem nás, tak už byla Pětikolka dávno na smetišti dějin. Takhle dává Blyštivému Péťovi ještě chvíli času…

Proč to všechno píšu…

Jestliže se to sype všude kolem, sesype se to i tady. Stejně jako v roce 89. Jeden den tu vládla Strana s velkým S, jeden den jsme patřili na východ, nemohlo to být jinak a nešlo, aby se na tom něco změnilo. Měli jsme spoustu mezinárodních úmluv se Sovětským svazem, byli jsme spojenci v rámci Varšavské smlouvy, nic z toho se nedalo vypovědět…. a pak jsme se ráno probudili a nic z toho neplatilo. Všechny ty smlouvy byly cár papíru. Jak jsem nedávno psal, lidské rozhodnutí se dá jiným lidským rozhodnutím změnit. A je úplně jedno, že jsou to smlouvy, které měly platit na věčné časy.

V roce 89 do těch změn mluvili ti, kteří byli na náměstí. Ti, kterým dav tleskal. Ti, kteří byli připraveni, kteří dostali zpravodajské školení, kteří dostali igelitky plné peněz a kartony cigaret… Ale nebyli tam jen Chartisti… Byli tam i kluci z Prognosťáku, kteří ještě o pár dní dřív říkali Lorencovi „šéfe.“ Byli tam i další, nečekaní a vlastně nezvaní. Například Miloš Zeman… Toho tam vlastně nikdo nechtěl… Ale on prostě byl v OF, protože ve správnou chvíli šel okolo a nakonec byl hybatelem naší politiky až do roku 2023.

Šimon Pánek má svého Člověka v tísni a dodnes hýbe politickými figurkami. O Kolářovic rodině ani nemá cenu mluvit. Marek Benda? Furt je tam. I KSČM ještě v roce 2021 byla parlamentní strana. TOPka je jen reinkarnace bývalé Unie svobody nebo ODA. Až s Okamurou a Babišem se do politiky dostali lidé, kteří nebyli spojeni s událostmi roku 89. Ale některým to vydrželo až doteď. Třicet čtyři let po revoluci… Tak moc bylo důležité být tenkrát ve správnou chvíli na správném místě.

Přijďte v sobotu na demonstraci. Zatleskejte těm, které byste si dovedli představit v čele země a vypískejte ty, které tam v žádném případě nechcete. Ono to začíná praskat v celé Evropě. Dřív nebo později to dojde i k nám. A kdo u toho bude, ten do toho pak bude dlouhá léta zasahovat. A ten, kdo zůstane doma, protože nic přece nemá cenu, ten se pak bude divit, že dějiny zase nevzaly v potaz jeho názor a místo aby se to dělalo podle něj, tak se to bude dělat podle Rajchla.

Protože ať chcete nebo nechcete, Rajchl a PRO si to odpracovali. Oni vědí, kdo tam na Václavák přijde a také vědí, kdo tam nepřijde. A když tam někdo nepřijde, tak nemá moc smysl artikulovat jeho názory. Když nepřidá na hromadu ani svůj jeden kámen, nemá smysl se ho ptát, jak by to chtěl mít v Kotlince uspořádané.

Hele, ona ta Česká televize obrátí pak v jeden den naráz. Večer budeme ještě pevnou součástí západních struktur a ráno nic z toho nebude platit… a ti stejní Řezníčkové a Moravcové budou říkat, že se národního vítězství nemohli dočkat a strašně trpěli pod kuratelou režimních ředitelů a budou se vyvracet z vlastizrádných smluv se včerejšími protektory.

Nemyslete si, že se nic nikam nehýbe. To jen tak vypadá. Když máte roztlačit vlak, tak on nebude hned v plné rychlosti. Setrvačnost neoblbnete… Všude se to hýbe… dokonce tak moc, že si toho všímají i papaláši z eurounijní stratosféry a vracejí se domů, ve snaze si zachránit zadek.

I ta válka na Ukrajině se hýbe… maršál Petrla to raději přestal komentovat. Jednoho dne se to provalí a budoucnost budou určovat ti, co u toho budou. Přijďte na demonstraci a buďte u toho. Pokud si počkáte, až to spadne, tak tam bude takový nával, že se na vás zcela jistě nedostane a předběhnou vás i Holubová s Klusem. Tohle oni umějí ze všeho nejlíp.

Chápu, proč na demonstraci nejdou voliči Babiše. Těm stačí jen počkat. Chápu, proč tam nejdou voliči SPD. Ti mají své jisté. Ale pokud to chcete jinak, než jak to chtějí Babiš či Okamura, tak byste tam jít měli. Je třeba sypat na největší hromadu a alespoň svým malým kouskem ovlivnit, jakou chceme budoucnost… Nevím, jestli to přijde teď, ale jednou to přijde, bude to jako obvykle nečekaná rychlovka, moc bude ležet na ulici a vezme ji ten, který u toho bude. Měli bychom u toho být… Ať víme, koho pak máme a nebo nemáme volit.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
42 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)