31.10.2023
Kategorie: Ze světa

Něco málo z Ukrajiny

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Zelja požaduje, aby armáda každý den postoupila o 500 metrů až jeden kilometr. Prý to zvedne morálku v národě a ve vojácích na frontě. Vrchní velitel Zálužný nesouhlasí a chtěl by jednotky zabetonovat na stávajících pozicích a přeskupit a připravit se na jaro. Zelenský však trvá na svém. Co mi to jen připomíná? On i ten Stalin na rozdíl od Hitlera respektoval rozhodnutí velitelů.

Ukrajina stojí před strašným rozhodnutím. V Radě se má hlasovat o podpoře Izraele a odsouzení Hamasu jako teroristické organizace. Izraelský velvyslanec v Kyjevě, aby podpořil schválení, prohlásil Ukrajinu nejvíce proizraelskou na světě. Co teď, když Ukrajina potřebuje země globálního Jihu? Potřebuje Turecko, kde Erdogan řekl, že Hamas je přítel a osvobozenecká armáda? To aby Zelenskému připravili šňůry kokainu od Kyjeva až po Lvov.

A do toho všeho v Rusku vznikla vojenský jednotka z ukrajinských válečných zajatců, což je problém pro Ukrajinu, protože tato jednotka má být v nejbližších dnech poslána na frontu. Po té co v Kyjevě a dalších městech Ukrajiny protestovali Ukrajinci proti vládě a požadovali informace o svých příbuzných na frontě, protože Kyjevská vláda odmítá zveřejňovat informace o padlých a zajatých vojácích, je to další rána do propagandy Kyjeva. Jasně, je to vítr do plachet pro ruskou propagandu. Jako bylo prohlášení Kyjeva o překonání třetí linie ruské obrany a přitom se nikdy nedostali za první. Rusové si ovšem počkali, až tohle zveřejní západní média. Učí se.

V ukrajinském parlamentu padl návrh, aby všichni bojeschopní muži, kteří odešli do zahraničí, platili Ukrajině měsíční kompenzaci za to že nebojují ve výši 24 tisíc ukrajinských hřiven. V zahraničí je dnes kolem dvou miliónu ukrajinských mužů v odvodovém věku. Nevím kolik je teď hřivna, ale měsíčně by to dělalo 48 000 000 000 hřiven. Dost na nové mercedesy, vilky na pobřeží Španělska. Byteček v Dubaji a ještě by zbylo na luxusní společnice. Pardón, Influencerky.

A nakonec? Na Ukrajině zveřejnili žebříček nejbohatších ukrajinských vojenských komisařů. Vede vojenský komisař Oděské oblasti Jevgenij Borisov se 188 milióny hřiven. Je to eso, druhý v pořadí má jen 47 miliónů.

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x