16.10.2023
Kategorie: Společnost

Šokující odhalení o dezinformátorech!

Sdílejte článek:

DANIEL VAVRA

Nevládka PRAGUE SECURITY STUDIES INSTITUTE financovaná cizími vládami má tu drzost obviňovat jiné z dezinformací a zkoumat financování webů, které “zpochybňují dopady změny klimatu”, kritizují ČT nebo LGBTQ lobby. A iDnes to pomáhá šířit bez toho, aby stejným metrem posoudil ji samotnou.

Nejnovější studie od nevládní neziskovky placené vládou zjistila, že webové stránky informující jinak než mainstream, jsou financované! Jakože nejsou zadarmo! A neuvěříte jak!

Představte si to, ale připravte se na strašlivý šok – z reklamy, příspěvků předplatitelů a … TOHLE JE FAKT NEJVÍC ŠOKUJÍCÍ!!!! Z PRODEJE TRIČEK!

Třeba takový dezinformátor a největší hrozba pro demokracii Franta Kubásek si takhle přišel na 56 tisíc korun! No chápete to! PADESÁT ŠEST TISÍC! To nevím jestli demokracie rozchodí! Franta se doslova koupe v penězích! Ty dezinformace, to je byznys, jak se píše v článku!

Franta to tedy vybral ne za den, ani týden, ani měsíc, ale za celou dobu co to dělá. Takže spíš to je tak no rohliky s paštikou, než na Rolls Royce, ale je to velkej byznys! Záviďte! (a radši nepátrejte po tom, kolik si vydělá měsíčně novinář z ČT a autorka studie, která to vypátrala).

A správně konspiračně to má ten darebák na transparentním účtu, takže investigativním výzkumnicím dalo strašnou práci to zjistit! Jen díky mravenčí píli a penězům z grantů ovšem zvládly rokliknout link na internetu a vypátraly to.

A nebo takové Zdravé fórum! Ti si dovolili kritizovat vládní protiústavní opatření a ještě mají tu drzost vyplácet si za to peníze a nežít z podpory! Podvodníci! Kriminálníci!

Už se tedy nedočteme, které konkrétně dezinformace Franta ani Zdravé fórum šířili, ono by to totiž u soudu nemuselo dopadnout úplně dobře jim to dokazovat. Ono by se mohlo ukázat, že leccos z toho byla vlastně pravda…

A díky komu, že jsme se dozvěděli tohle šokující odhalení? Matěj Nejedlý, velký specialista na dezinformace z Idnesu, vystudovaný tělocvikář a sportovní manager to sepsal podle zprávy slovutného institutu Prague Security Studies Institute! Určitě jste o nich už slyšeli! Neslyšeli? No to se divím.

Mezi poradci z roku 2020 najdeme prince Hassana, Michala Žantovského, Madeleine Albrigtovou, Karla Schwarzenberga a jistého Petra Koláře. To není ten zpěvák z Arakainu, to je ten pán, co je nejlepší kamarád našeho pana prezidenta pracující úplně náhodou pro americkou lobbistickou a advokátní kancelář Squire Patton Boggs, která lobuje třeba za dostavbu Temelína, ale on na to nemá žádný vliv!

V textu nechyběl samozřejmě i “expert na deziformace” Roman Máca, bývalý “analytik” Evropských hodnot, jež publikuje i na nejvíc seriózních Manipulátorech.cz, kteří teda si občas zalžou, ale vede je další expert, tentokrát “operátor chemické výroby” s učňákem Jan Cemper.

Zajímavé také je, že zpráva neuvádí v příjmech dezinformátorů žádné dary od Putina, což jsem měl z médií dojem, že jsou miliardy ročně. A tady nic. Jak je to možné?

 Když už byla řeč o penězích, bylo by zajímavé podívat se na ten Pražský institut bezpečnostních studií. Odkud mají peníze oni? Z reklamy? Od drobných dárců jako Franta? Mají transparentní účet? Ale kdepak! Nejsou hloupí! Tenhle velevážený institut vede bývalý víceprezident Chase Manhattan bank Roger Robinson, mimo jiné i bývalý osobní asistent Davida Rockefellera (to si fakt napsal do životopisu). Institut je pražský asi proto, že managing director je jistá Jana Robinson. Tuším tady nějaký rodinný byznys, nebo jen shoda jmen?

Institut má spoustu členů správní rady, project managerů, koordinátorů a vedoucích pracovníků z celého světa. Mám tedy takový pocit, že 56 tisíc z Patreonu a prodeje triček, by jim na to asi nestačilo.

A taky že ne!

Slovutný institut je placen Ambasádou USA, Británie a Norska, Ministerstvem zahraničí ČR a NATO. Kromě toho tu máme spoustu “neziskovek” a NGO jako třeba vládou USA financované Drei Schwestern Foundation, nebo slovenský Globsec (který zdroje financování neuvádí), Evropský fond médií, National Endowment for Democracy…

Žádný transparentní účet nemají a jejich výroční zpráva za rok 2022 ani neuvádí kolik dostali peněz, ale v roce 2021 to bylo 5 milionů. Franta Kubásek a Zdravé fórum to zjevně dělají špatně.

Zajímalo by mě, jestli si pan a paní Robinsonovi z toho vyplácejí mzdy, když v jejich zprávě o dezinformátorech rozhořčeně poukazují na to, že Jan Tománek ze Zdravého fóra bere z příspěvků dárců plat. A taky by mě zajímalo, jestli je Honza zažaluje za pomluvu, protože si jistě o sobě nemyslí, že záměrně šíří dezinformace, jak o něm jejich zpráva opakovaně tvrdí.

Pak je tu ještě takový detail, že Jan Tománek bere plat z příspěvků dobrovolných dárců, zatímco lidé z PSSI berou platy z nedobrovolných příspěvků daňových poplatníků. Protože 80% jejich financování je buď od vlád, nebo jiných neziskovek financovaných z velké části také vládami.

Je naprosto neuvěřitelné, že někdo, kdo je obřím podílem přímo financovaný vládami, si dovolí o sobě tvrdit, že je non-governmental organization. Což má PSSI ve výroční zprávě. Ale to je u podobných organizací “dobrým” zvykem.

Od drobných dárců nemají prakticky nic a jen 14% peněz mají od dárců z byznysu. A tam je to také zajímavé.

Kromě českého KPMG najdeme totiž mezi dárci firmy jako Linquest, což je “lídr v oblasti kosmických technologií pro národní bezpečnost, který umožňuje obranné a zpravodajské mise”, IHI Aerospace, COMSPOC, kteří dodávají software pro operace ve vesmíru, nebo Advanced Satellite Systems Tec.

Tam pak už je jasné, proč má Pražský institut bezpečnostních studií Space Security Program! Ano, oni skutečně mají v Praze vesmírný bezpečnostní program. Pan Robinson asi správně vytušil kde jsou zdroje.

Kromě toho PSSI také spolupracuje s Univerzitou Karlovou a vzdělává studenty. A kdybyste chtěli vědět, jak se ti studenti vzdělávají a do čeho všechny ty peníze v tomle NGO byznysu jdou, tak tady je seznam studijních programů, které absolvovala autorka studie o dezinformacích – má stáž na fóru GLOBSEC, je absolventkou Letní školy diplomacie Stefana Osuského, Letní školy PSSI NATO, Akademie kybernetické bezpečnosti a programu Robinson Martin Security Scholars Program. Absolvovala také stipendium pro mír a bezpečnost pod záštitou OBSE a UNODA a Security Academy organizované Adapt Institute.

Kdopak tohle všechno asi platí? A ví o tom, že to platí? A chtěl by to platit, kdyby věděl, že to platí?

Výsledkem je, že slečna pracuje i za vaše peníze v PSSI a stvořila za to dvanáctistránkový blábol, poskládaný z veřejně dostupných zdrojů a vymyšlených spekulací, který bych sepsal rychleji než tenhle příspěvek. Mimochodem tam za dezinformační médium označuje i Rádio Universum a DFense. A taktéž doufám, že dostane šanci u soudu jejich zlotřilé dezinformační úmysly dokázat.

Jinými slovy – někdo, kdo je kompletně placen vládami a korporacemi a má na tom založený bezvadný byznys v řádech vyšších milionů korun ročně, placený z velké části od daňových poplatníků, vydává šarlatánské pseudoanalýzy, kde řeší to, že Franta Kubásek si vydělal 56 tisíc, který mu poslali lidi, co koukají na jeho videa na youtube.

To je proti této vládně korporátní hydře úzce propojené s politickou reprezentací a prolezlou vyžitými politiky, funkcionáři, lobbisty a miliardáři, naprostý amatérismus.

A na to se přilepí Máca, který zase blábolí svoje otřepané banální fráze a Idnes ho opakovaně vydává za experta. Novinář Nejedlý tam sepsal článků převzatých od PSSI už několik a Mácu tam má pravidelně.

FB

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x