24.6.2023
Kategorie: Ekonomika

Asociální stát

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Asociální stát. Nic jiného to tu nezačíná být. A už si na to ani “naši” vládní šíbři nehrajou.
A tím asociální myslím to, že se tu hází klacky pod nohy těm, co pracují a státní moc se je jen začíná snažit podojit až na kost. Že střední třída pomalu končí a malých podnikatelů ubývá jako hub po dešti. Někteří končí za kasami marketů nebo na montážních linkách zahraničních firem. Někteří v předčasném důchodu, dokud ještě nějaký dostanou. Lidé přestávají mít z činorodé práce užitek a mladá generace se jen snaží přisát na stát, nebo jím hojně dotované různé politické neziskovky. Čím víc se snažíte, tím víc vám vezmou. To, co se povedlo téhle vládě, se od revoluce nepovedlo žádné.

Vezmou vám to, aby to mohli přerozdělit ne mezi potřebné, protože ti skutečně potřební jsou na tomto systému biti jako snad nikdy předtím. Důchodci přestávají mít na nájem a základní životní potřeby. Zdravotně postižení a pečující o ně přestávají mít na to samé a mnohdy už nemají ani na čím dál tím dražší léky. I kdyby ty léky byly. Přestáváme se starat o své slabé, abychom to rozdali cizím. Ne, tohle není sociální stát. To je konec státu jako takového. Protože stát je rodina. Měl by být. Stát je tu proto, aby se o své členy staral. Protože od toho si ho ti lidé bohatě platí.

Jenže tady začala bleskurychle vznikat třída samozvaných elit, které nic nevytvářejí, jen se snaží z toho státu těžit. Tisíce státních úředníků, vymýšlejících tisíce nesmyslů, jen aby prokázali svou důležitost a udrželi si svůj plat. Nesmyslů, kterými otravují život právě těm, kteří je živí. Těm, kteří ale už přestávají mít chuť a sílu to dál dělat. Jak je třeba možné, že se tu vyplácí miliony na sociálních dávkách lidem, kteří by pracovat mohli a zároveň se nám tvrdí, že tu potřebujeme levnou pracovní sílu, protože tu není nikdo, kdo by dělal nekvalifikovanou práci?

Proč si bereme miliardové půjčky na Ukrajinu bez jakékoliv kontroly, když našim maminkám prý musíme zvyšovat DPH na kojeneckou vodu? Jak je možné, že poslanci schválili drakonické pokuty těm, kteří by snad chtěli splatit své hypotéky předem, dokud ještě mají něco, co jim „nesežrala“ inflace? Komu tím prospějí? Jak je možné, že ti samí poslanci chtějí to, abyste nedostali své naspořené peníze, když jdete do důchodu, ale museli jste je čerpat po dobu deseti let? A ti samí vás do toho důchodu posílají víceméně na hranici smrti? Protože jediné, co je zajímá je jejich svět novodobých elit a už vůbec ne stát – rodina pro kterou by tu měli být?

Bez toho, abychom osekali všechny tyhle nesmyslné výdaje to ta střední třída neutáhne. A ani ti dělníci a těch horních deset tisíc to neutáhnou. Na ministerstvu financí sedí nekompetentní patlalové, kteří si jen tak spletou zisky ze speciální daně o 60 miliard a v Bruselu zapomenou dalších 50. Jak to, že tam pořád jsou, a vy přestáváte mít na jídlo, které máme široko daleko nejdražší? Fakt si Petr Fiala myslí, že tohle všechno je v pohodě a klidně rozjedeme další miliardy na podporu příkazů zelených cvoků z Bruselu? A přitom klidně smázne náš automobilový průmysl a každého, kdo obchoduje s Čínou? Možná, že myslí. Já si to nemyslím.

Já si myslím, že tohle musí skončit. Protože jinak postupně skončíme my všichni tady. Máme nejneoblíbenějšího premiéra na světě, kterým pohrdá v Bruselu už i rohožka, a on nám tu chce kázat o bruselské a evropské solidaritě a proto ničí všechno, co jsme tu za desítky let vybudovali? Ten člověk už dávno premiér být nemá. Začal pohrdat těmi, pro které tu má být, aby dostal pozlátko vládního speciálu a svého pilota. A s ním všichni ti, kteří sami nic nevytvářejí, mnohdy spíš škodí, zato klidně žijí z peněz těch, nad kterými ohrnují své nosy, a ještě si hrajou na morální majáky této šílené doby.

Jak říkám, takhle zvrácený systém, který jde proti všem tradičním hodnotám, na kterých byl tenhle stát vybudován, jsme tu snad ještě nikdy neměli. Jít s takovou intenzitou proti vlastním lidem, jak se to povedlo téhle vládě, se to od revoluce nepovedlo žádné.

 

Jana Marková

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x