4.9.2020
Kategorie: Společnost

To jsou paradoxy pane Vaněk

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Tak nám osvobodili Kočnera… To je ten údajný mafián, co si údajně objednal vraždu investigativního novináře Jána Kuciaka. Zařídila to jeho kámoška Zsuszová, najala si na to dva vrahouny, ti milého novináře odstřelili i s přítelkyní a pak kvůli tomu padla vláda, Fico se odporoučel z premiérského křesla, byly kvůli tomu velké demonstrace a vypadalo to na Slovensku na konec světa. 

 

Pak policie chytila ty vrahouny, jeden začal spolupracovat, pak si došli pro Kočnera a tu jeho Zsuszovou, stržili je do vazby, pak byl soud, trval dost dlouho, novináři to tam obléhali, každý detailík se propíral v tisku i tlači… o vině Kočnera nikdo nepochyboval a najednou pic ho… soud ho osvobodil.

Teď se budou všichni masově odvolávat, celé to pojede znova u vyššího soudu a bude se to táhnout a táhnout ještě mnoho let – asi tak jako soud s Rathem.

Každopádně… jak to teda je s tou mocí soudní? Je to pojistka demokracie a pojistka proti davu, který dopředu ví, kdo je vinen? A nebo je to zkorumpovaná instituce, kde jen stačilo poslat příslušný obnos na správná místa a tu nevinu si prostě koupit? Nevím. U soudu jsem nikdy nebyl a hodlám dodržovat Ježíšovské doporučení – dohodni se s protivníkem už na cestě k soudu, protože u soudu se spravedlnosti nedočkáš. 

V tomto konkrétním případě bych byl opatrný… 

Mně celá ta kauza od začátku vidlácky moc neštymovala. Podivoval jsem se nad tím, že tak mladý novinář, navíc pracující v redakci teprve krátce, dostává takovou důvěru, aby investigativně pracoval na slovenském velkomafiánovi. Navíc žádný třeskutý materiál o Kočnerovi nenapsal, ani se dodatečně nic nebezpečného proti Kočnerovi nenašlo.  A že je Kočner mafiánský hajzlík, který umí odklánět peníze a dělá v podezřelých byznysech, to o něm napsalo už tolik novinářů před Kuciakem, že by Kočner zkrachoval, kdyby je měl nechat všechny odstřelit.

Navíc hned po Kuciakově smrti se nějak moc rychle vědělo, že za všechno může Fico. Na demonstracích byly moc pěkné, kvalitně vyvedené transparenty tisknuté na velkých plotrech. Nějak moc rychle se všechno svolalo a tlak ulice byl ohromný. A když se nějaká mrtvola objeví tak nějak na zavolanou, nemívám z toho dobrý pocit. 

Nakonec stál celý případ na dvou vrahounech, kteří jsou důvěryhodní asi jako Goebelsovo zpravodajství ze Stalingradu.  Pak bylo pár mizerných odposlechů, které mohly znamenat cokoliv. A pak už byl opět jen tlak ulice a médií, kteří měli ve všem rovnou jasno u bez procesu. Diví se někdo, že soud rozhodl, jak rozhodl? Já tedy ne. Kromě velkých řečí prokurátorů, obhájců a jednoho spolupracujícího vraha nebylo nic dalšího. 

Aby nevznikla mýlka… já netvrdím, že je Kočner nevinný. Dokonce si myslím, že by svět žádnou velkou ztrátu neutrpěl, kdyby tenhle týpek skončil doživotně v base.  Ale vidlácky musím připustit, že celý případ stojí dost na vodě. Máme tu najaté vrahy, kteří pořádně nevědí, kdo je najal a za co, ale jeden z nich zpívá, protože se možná ještě podívá z basy ven.  Máme tu mafiána, který měl sice důvod Kuciaka zabít, ale měl stejný důvod pozabíjet půl Slovenska.  

Nemohu si pomoci, už to tu melduju delší dobu… začínám mít stále větší paranoidní pocit, že Vaškové si na ledě musejí za pány lámat nohy. Že naší Pravdě a Lásce teče stále více do bot a tak používá sice osvědčené, ale stále hůře fungující metody. Stále více mám pocit, že je nutné obětovat nějaké ty pěšáky, aby bylo možné vybuzovat emoce a aby bylo co ukazovat v televizi. 

Navalnyj, Kuciak, Skřípal, Němcov… Všichni bojovníci proti modernímu Zlu, ale všichni byli v podstatě neškodní a neschopní to Zlo jakkoliv ohrozit. Neměli reálně žádnou moc ani vliv. Jen ten v Západních médiích.   Vlastně až jejich smrt dodala ten největší drajv.  

Být na té “správné straně”, začal bych se pomalu bát a s pány na led bych raději nechodil. Mináři, Rolle a ostatní… aby se brzy neukázalo, že mrtví prospějete v boji proti Zlu víc… 

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,63 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x