28.11.2023
Kategorie: Politika

Všichni to slyšeli

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Odborářská demonstrace na Malostranském náměstí… První a zároveň určitě poslední, na které jsem se objevil. Ještě jsem ani nedomluvil a twitter byl plný příspěvků, jak se jakási školská platforma od demonstrace distancuje, protože jsou ehm ehm demokrati a s nějakým antisystémovým proruským kolaborantem nemají nic společného. Aneb, když vás sice vláda bere na hůl, ale necháte Českou televizi určovat, kdo je hodný a kdo není. Že, Petro Mazancová?

Nejsme proti vládě… jen proti krokům, které dělá. Učitelská platforma je prosíravá. Samozřejmě nezazněl ani jeden faktický argument. Jen ty, ad hominem. Problém jsem já osobně. Nikdo vůbec neřešil, co jsem řekl nebo neřekl.

Sami demonstranti samozřejmě žádný problém neměli. Stačil jakýkoliv výkřik z publika o demisi a ihned skandovalo celé náměstí. Bez ohledu na to, co chtěl řečník zrovna říci. Z pódia zaznělo vícekrát, že odbory budou jednat, ale šlo spíš o představy předáků z ČMKOS a školských odborů, než představu diváků na náměstí. Nevím, jaké plány mají Středula s Dobšíkem, ale vím přesně, jaké představy měli lidé s vlajkami, píšťalkami a řehtačkami.

Demisi!

Z pódia o demisi promluvil vlastně jen Bohumír Dufek. Dokonce ani já jsem toto slovo tentokrát nepoužil. Ale jinak viselo ve vzduchu. Pořád. Stačil sebemenší impuls a bylo to. Žádná autorita ho nedokázala zastavit. Smířlivá slova byla v podstatě zbytečná, protože lid už od vlády nic pozitivního nečeká, v jednání nevěří a už vůbec nevěří, že by tato vláda byla schopná něco napravit.

Vidíte, co udělá jeden Vidlák na pódiu… velmi rychle se díky jeho přítomnosti ukáže, kdo kde doopravdy stojí. Kdo chápe situaci a kdo si hraje svojí vlastní hru. Kdo je skutečně odhodlaný protestovat a kdo se ještě rád vrátí pod vládní křidélka, aby o něm náhodou Jan Komso Moláček z deníku N (jako nenávist) nenapsal to samé, co o mě. Víte, čím déle se dívám na naší polickou scénu, tím víc mám dojem, že oni ani nejsou od nikoho zaplacení. Američanům je vlastně jedno, kdo tady vládne a co dělá. Podle mě jim ani nestojíme za nějakou tajnou operaci. Naši politici se prostě jen bojí, co o nich řeknou mééédia. Bojí se shittstormu. Až se bát přestanou, mohou se stát Ficem nebo Orbánem. Kdo připustí, aby jeho hru soudcovala média, ten buď bude hrát podle nich a nebo prohraje.

Takticky je ovšem celá situace naprosto jednoduchá. Vláda prostě tlaku odborů ustoupit nemůže, protože kdyby to udělala, ozvali by se další, kterým se v dnešním poklesu reálných mezd blbě žije. A odboráři také nemohou ustoupit, protože pokud v dnešním poklesu reálných mezd nedokáží nic vybojovat, ukážou tím, že jsou prostě zbyteční. A moje přítomnost na pódiu ukáže během několika dní vám všem na Alternativě, kdo je rovný chlap a náš a naopak kdo je přizdisráč, co se lekne novinářské žumpy. Nic víc, nic míň.

Pokud budou novináři určovat, kdo je správný a kdo je špatný, tak si můžete být jisti, že buď vyznáváte evropské hodnoty a nebo jste ti zlí. Za všech okolností. Kdo na toto novinářské pískání hry přistoupí, ten má hodně omezené hřiště.

Bohumír Dufek správně z pódia řekl, že tohle není konec, to je začátek. Správně pojmenoval ty nejhorší problémy, kterým čelíme. A myslím, že dobře ví, jak velká bitva ho čeká. Roman Ďurčo je od Ostravy, ten se zřejmě taky jen tak něčeho nelekne.

Jestli je někdo na pochybnostech, co doopravdy chtějí ti, co zaplnili Malostranské náměstí, tak si pusťte záznam a zaposlouchejte se.

Už to není jen o Alternativě. Už to není jen o dezolátech. Už je to i o zaměstnancích a vlastně i zaměstnavatelích. Ti si teď budou muset projít tím stejným, čím jsme si prošli my. Protože když nemáš argument, vraž tam prostě Rusáka a dezinformace). Museli jsme se protříbit, museli jsme se naučit žít s nálepkami… to samé se teď budou učit odbory… Dehonestace je nejjednodušší způsob, jak jim to zkusit rozbít. Ale myslím, že alespoň někteří jsou na to připraveni.

Ale úplně všichni na pódiu slyšeli, co chtějí ti, kteří si je zvolili za předáky. Nikdo se nemůže vymlouvat, že to nevěděl. Stejně tak všichni vědí, že vláda prostě nemá kam ustoupit. Ještě mohou v tichosti otevřít kohoutky pro ruský plyn. Ještě mohou chvíli předstírat zájem o národ. Ještě chvíli si mohou hrát s čísly. Ale kde nic není, ani čert nebere. Pokolikáté je to s ODSkou pořád stejné? Modroptácký premiér znamená krizi a předčasné volby… Všichni na náměstí to vědí. V příštích týdnech se ukáže, kdo si s tím nejlépe poradí.

Mimochodem… vůbec mě nepřekvapuje, že Česká televize utnula projev pana Dufka a můj… A samozřejmě mě vůbec nepřekvapuje, že novináři vůbec neřeší, že se lidem zhoršuje situace. Místo toho řeší, kdo je proruský. Nemáme právo protestovat. Jen držet hubu a krok. Středula si pozval dezinformátory… Vyšší střední třída se jednou chová revolučně vůči lidem pod sebou. Třídní boj naopak. Inu, tak si ještě chvíli hrajte. Po této demonstraci se zase víc ukáže vaše licoměrnost.

A schválně, jestli po tomhle haló půjde v archivu na Primě nebo České televize najít můj projev…

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
67 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)