14.9.2023
Kategorie: Politika

Ve sjednocení je síla

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Blíží se další velká demonstrace na Václavském náměstí namířená proti chování nejlepší vlády vedené nejschopnějším premiérem Petrem Fialou. Jistě vnímáte jistou ironii, kterou se snažíme nastínit diletantství souboru ze Strakovky a zlehčit propad ekonomiky a životní úrovně za období, ve kterém se moci chopili ti největší diletanti v novodobé historii České republiky.

V Alternativě to bohužel také lehce vře. Systematická práce médií ruku v ruce s egem některých jejích představitelů udělaly své a rozhádanost mezi odpůrci liberálního vnímání světa je značná. Přitom zájem všech občanů nespokojených s vývojem společnosti, ekonomiky a politiky je společný. Ladislav Vrábel pořádající první velkou sešlost na Václavském náměstí před rokem stojí proti Jindřichovi Rajchlovi, který je podepsán pod další poslední podstatnou akcí. Na pódiích se vystřídalo plno řečníků majících podporu davu, někteří přešli od Vrábela k Rajchlovi, našli se i tací, kteří zůstali mimo tuto soutěž o nejpopulárnějšího vůdce zbytku občanů nevěřících kterékoliv straně zastoupené ve Sněmovně. Roztříštěnost Alternativy je tak zjevná. Máme tu totiž ještě Trikoloru ztrácející svůj lesk z počátku své činnosti a Volný blok vzniklý z odštěpení pár lidí z SPD. Každé z těchto uskupení má své příznivce, které spojuje především odpor k liberalismu, Green Dealu a americké rozpínavosti, eurohujerství a bruselské diktatuře.

Připravovaná demonstrace je pořádaná Rajchlem a jeho týmem. To není důležité. Nejsou li schopni se domluvit lídři jednotlivých partiček, měli bychom být zodpovědní my ostatní. Co tedy pojmout demonstraci trochu jinak. Pojďme ignorovat předvolební potenciál každého z těchto lidí a spíše se spojme my ostatní mající stejný zájem. Nesoustřeďme se na to, kdo stojí na pódiu, ale ukažme sílu davu stojícího pod ním vycházející z jednoty a společných cílů. Je třeba ukázat, že se nenecháme manipulovat médii, rozvrátit evropskými liberály a otrávit spory mezi lídry odporu. Ti, co nechtějí NATO, EU, Green Deal, Great Reset, mohou klidně stát pod stupínkem, na kterém bude řečnit kdokoliv z Rajchlem pozvaných hostů. Je úplně jedno, že se Rajchl zatím profiluje spíše jako reformátor stávajících mezinárodních institucí, protože kdyby se mu opravdu podařilo proniknout do nejvyšších sfér politiky, dostane se i on pod náš tlak a bude muset změnit svůj přístup. A bude tvárnější než stávající tvrdé jádro tvořící proukrajinskou, prounijní a proamerickou Pětikoalici.

Pojďme tedy i přes mnoho připomínek pomoct ke změnám. Bez milionového davu na Václaváku to nepůjde. Babiš sám nic nezmění, je už dávno součástí unijního soukolí. SPD vyhovuje pozice parlamentní strany, jejíž poslanci se mají vcelku dobře a stabilních 10% jim dává relativní klid. Okamura a pár dalších sice vrčí, ale je to taková zvláštní hra. Potřebujeme mít ve Sněmovně další a větší opozici, ze které vzejde příští vláda. A upřímně, stávající je jako vlčák s košíkem na tlamě. Ovšem ulice má velký potenciál, zvláště, když se s ní zachází tak, jak to děla Pětikoalice. Zvůle této vládnoucí skupiny je totiž natolik alarmující a riziko ekonomického propadu státu i jednotlivců a rodin tak hmatatelné, že už nelze zůstat reptající doma a tvrdit, že Rajchl je nevyhovující. Pokud se totiž dav pohne a začne působit nátlak na okolí, nemusí být jeho svolavatel vůbec tím, kdo ho povede i na konci. A to si uvědomuje jak Rajchl, tak to zjistil i Vrábel.

Zapomeňme tedy na antipatii k několika dalším hlásícím se momentálně k Rajchlovi či k němu samotnému, ignorujme poplakávání Vrábela. Chceme li změnu, projevme svůj názor tím, že naplníme Václavák a třeba i následnými akcemi prokážeme, že sebou nenecháme Fialou, Pekarovou Adamovou či Rakušanem manipulovat. Už teď víme, že ČT a další média budou o nás lhát. To mohou jen tehdy, nebudeme li na tom Václaváku a v Praze všichni. Dokud to lidé nepochopí, a platí to i pro voliče ANO či SPD, bude nás mít Fiala tam, kde potřebuje. A to přeci nechceme.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)