22.1.2021
Kategorie: Společnost

Válka proti teroru se vrací

Sdílejte článek:

RON PAUL

Čistky na sociálních sítích z minulého týdne – které započaly trvalým zablokováním presidenta Trumpa na Twitteru a na jiných sítích – nás šokovaly a zchladily, zvláště nás, kteří si cení svobodného vyjadřování a svobodné výměny idejí. Podaná obhajoba umlčení širokého záběru veřejného názoru nedává žádný smysl a proces byl čímkoliv jiným než transparentním. Nikde ve „vinných“ dvou twítech presidenta Trumpa, pro příklad, nebyla vyjádřena přímo či nepřímo podpora násilí. Byl to klasický případ prvně odsoudit a rozsudek až pak.

ron-paul.jpgMnoho Američanů vidělo tento útok na účty na sociálních mediích jakožto útok liberálů a Demokratů na konzervativce a Republikány, ale v tom se mýlí. Zužování dostupného názoru na virtuálním veřejném prostoru není žádnou konspirací proti konzervativcům. Jak progresivista jako Glenn Grennwald tvrdí, je to širší útok na jakýkoliv názor, který se otáčí od směru akceptovaných parametrů elity hlavního proudu, která je utvořena jak z Demokratů tak Republikánů.

Ano, je to částečně pokus vymazat Trumpovo hnutí ze stránek historie, ale je to také pokus umlčet jakoukoliv kritiku vynořujícího se politického konsenzu o nadcházející Bidenově éře, která přichází z progresivních nebo antiválečných kruhů. Potom všem, pohled na Bidenovi přicházejících „experty“ ukazuje, že to budou ti samí zkrachovalí neokonzervativní intervencionisté, kteří nám podávali týdenní přehledy zabitých, nekončící útoky dronů a puče v zámoří a i vládu Spojených států zabíjející Americké občany v cizině. Progresivci, kteří si stěžují na tuto „zpět do budoucnosti“ hledící zahraniční politiku jsou si také jisti, že jejich  hlas bude umlčen.

Ti, co pokračují v argumentaci o tom, že společnosti provozující sociální sítě jsou čistě soukromým podnikáním jednajícím nezávisle na vládě USA ignorují realitu. Společné korporativistické sloučení „soukromých“ amerických společností provozujících sociální sítě s cíli americké vládní zahraniční politiky má dlouhou historii a je hluboce namočené v hyperintervencionismu Obamovsko-Bidenovské éry. Společnosti „Big Tech“ se před dlouhou dobou spolčily s Obamovsko-Bidenovsko-Clintonovským ministerstvem zahraničí, aby propůjčily své nástroje americkým „měkkým mocenským“ cílům v zámoří. Jedno zda to byly pokračující pokusy o změnu režimu v Iráku, puč z roku 2009 v Hondurasu, katastrofální Spojenými státy vedený puč na Ukrajině, „Arabské jaro,“ destrukce Sýrie a Libye a mnoho dalších, velké americké technologické firmy vesele spolupracovaly s ministerstvem zahraničí a americkou zpravodajskou službou tak, aby poskytly nástroje posilující ty, u kterých USA chtělo, aby získali moc a umlčovaly ty, kteří byli v nemilosti. Ve zkratce, vládní elity Spojených států v zámoří po léta spolupracovaly se společnostmi „Big tech“ stran toho, kdo má právo hovořit, a kdo musí být umlčen. Co se změnilo nyní, je to, že nasazení „měkké moci“ ve službách tvrdé moci Washingtonu se vrátilo domů do svého pelechu.

Tak, co by se mělo udělat? I alternativní sociální sítě, které jsou pro svobodu slova, jsou pod útokem Big Tech/vládního Leviatana. Nejsou zde žádná jednoduchá řešení. Ale musíme si vzpomenout na disidenty v éře sovětské tyranie. Ti neměli žádný internet. Neměli žádné sociální sítě. Neměli žádnou schopnost komunikace s tisíci a miliony stejně smýšlejících milovníků svobody. No, použili neuvěřitelnou kreativitu v tváří tvář neuvěřitelné nepřízni osudu, aby pokračovali v šíření svých idejí. Protože žádná armáda  – ani Big tech spojený s Big vládou – nemůže zastavit ideje, jejichž čas přichází. A svoboda je tou idejí. Musíme jíti dopředu s kreativitou a odvahou!

  • bawerk.eu
Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 4,53 out of 5)
Loading...