12.4.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Tak už se nám to vybarvuje

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilPředsedové ODS, TOP 09 a KDU ČSL včera slavnostně podepsali koaliční smlouvu. Oficiálně tak potvrdili dlouho inzerovanou jobovku, že půjdou do voleb SPOLU. Vzápětí, jako společný bojový prapor, vztyčili heslo „Dáme Česko dohromady”, pod kterým se chtějí o vaši přízeň ucházet.

Byla kolem toho řada vzletných slov. Třeba že „…je čas spojit rozdělenou zemi a ukončit éru populismu”. Nemá cenu v této souvislosti připomínat, kdo že to stojí za rozdělením společnosti. Kdo tady s hlasitým křikem celé roky kritizoval cokoli, co současná vláda zavedla. Kdo nebral ohled na krizi, pandemii, celosvětové tápání a protichůdná doporučení expertů, ale kdykoli vláda přitvrzovala opatření, žádal rozvolňování a zase naopak. Všichni snad ještě máme v živé paměti oslavy „konce pandemie” s demonstrativní žranicí Demoblokových elit na Karlově mostě, která podstatným způsobem přispěla k rozjezdu druhé vlny, u které tak exhibovala nezapomenutelná Mirka Němcová…

[ad#article_et21]

Spíše stojí za zamyšlení onen „populismus”. Populus je latinský lid. Populista je tedy z logiky věci člověk, který se opírá o lid. Který prosazuje to, co lidi chtějí. Co na tom má být špatného? Nic. Ale veřejné mínění současného Západu má za to, že lid je blbý. Že chce škodlivé nesmysly. A že je proto hoden potlesku pouze ten politik, co se nechá demokraticky zvolit, ale pak na voliče kašle a koná zásadně jen podle toho, co přijde shůry. Od hlav globálních, pomazaných, které přece lépe vědí, co je pro nás dobré. Kdo z politiků by se tomuto kánonu zpronevěřil a zachtělo se mu (nedej Alláh) plnit předvolební sliby, tak to je hnusný populista. Nahlédneme-li věc z tohoto úhlu pohledu, pak by nám asi více prospělo „éru populismu” dále rozvíjet a pěstovat, než ji ukončit, jak žádá SPOLU.

Dále jsme se dozvěděli, že koalice SPOLU je odhodlána vrátit „…do zahraniční politiky sílu hodnot, podporu demokracie a lidských práv”. Což se dá do běžné, hovorové řeči přeložit slovy – budeme dál pokračovat v sebevražedné politice sankcí proti těm státům, na které nám cizinec ukáže prstem. Ať na tom tratíme sebevíc. Jen ať si s takovými Rusy, Číňany a spol. Amerikáni a Němci obchodují sami. My ne. My budeme zásadoví.

A stejně zásadově přistoupila koalice SPOLU k udržení naší prozápadní orientace. Podle šéfa nejsilnějšího subjektu z nově ustaveného spolku, náčelníka ODS Petra Fialy, totiž “Ještě nikdy nebylo uvnitř našich hranic tolik ochotných pomocníků, kteří roky pracují na tom, aby se naše země stala znovu východní kolonií.” Za jednu z cest, kterou se východní kolonií stáváme, označil pan profesor energetiku. Už delší dobu (s ostatními tzv. demokratickými stranami) naléhá na vládu, že se tendru na dostavbu Dukovan nesmí účastnit firmy z Ruska a Číny.

Asi nás má za úplné blbce. Kteří netuší, že dosavadní čtyři Dukovanské bloky jsou postaveny podle Sovětské (tedy dejme tomu Ruské) dokumentace. Stejně, jako ty další v Temelíně. Že fungují na ruské palivo. Roky a bezproblémově. Tak, jako na (původem) ruské palivo jezdí páně profesorovo auto. Tak, jako ruský plyn vyhřívá jeho byt… Aniž by se ho zlý Rusák pokusil vydírat.

A propos, západní orientace. Podíváme-li se pozorně na věci, které se k nám za posledních dvacet let ze Západu tlačí, uvidíme hlavně politickou korektnost, gender, multikulti, klimašílenství s Grétou, LGBT, nadpráva menšin, předpodělanost před islámem, nemluvě o sexual harrasmentu, Mee too, protibělošském rasismu BLM… Zkrátka věci, které by se daly shrnout pod heslo „programový úprk od zdravého rozumu”. V přízemnější, ekonomické rovině jsme pak ze Západu radostně přijali a  importovali likvidaci našeho průmyslu a zemědělství, dvojí kvalitu potravin, ekonomickou kolonizaci a další, všeobecně známé chuťovky. Asi nebudu sám, kdo říká, stačilo. Děkuji, další nášup Západu už fakt nechci.

Ovšem tím zdaleka nejdůležitějším, na celém slavnostním aktu SPOLU, bylo programové vyjádření koalice, s kým je ochotna spolupracovat po volbách a s kým ne. Předseda KDU, Marian Jurečka to tam řekl zcela jasně a nedvojsmyslně. Koalice podle něj „nebude uvažovat o spolupráci s komunisty, SPD a hnutím ANO.” Jeho slova později potvrdil Petr Fiala, když v rozhovoru pro Novinky konstatoval, že nesdílí obavy z budoucí spolupráce SPOLU s Piráty.  A aby bylo ještě jasněji, tak v rozhovoru pro iRozhlas prohlásili zástupci SPOLU znovu, že nepřipustí, aby pokračovala vláda opřená o podporu komunistů nebo SPD.

Takže co nám vychází? Koalice SPOLU odmítá jít s ANO, odmítá podpořit jakoukoli budoucí vládu opřenou o hlasy komunistů a SPD. Čímž zřejmě myslí i tichou podporu… Jedinou variantou, která tak přichází v úvahu, je spojení STANu, Pirátů a SPOLU. Všechny další varianty už pánové a dámy, co SPOLU mluví, vyloučili.

Teď je otázka, co tomu řeknou skalní ODSáci. Až si uvědomí, že volbou „své” strany  pomohou k ustavení vlády s premiérem Bartošem. S tím pánem, který svého času pózoval u transparentu „uprchlíci vítejte”, zabalen do vlajky Antify. A navíc, že v té potenciální vládě pokrokářů, budou mít jen trapnou úlohu stafáže a fíkového listu.

Počítejme spolu: Piráti – totální pokrokáři, natěšení, až nám tu zavedou všechno to krásné a progresivní, co obohatilo Západ. Až k nežití. STANaři – absolutní prospěcháři, kteří zahájili svou činnost vykradením solidní značky „starostové”. Oportunisté, kteří radostně odmávnou cokoli, jen když to Brusel nařídí a zaplatí. TOPáci – podobně progresivní partaj, jako Piráti. Jen těch křesílek bude méně. Ale ono stačí i nějaké to školství, nebo kultura. Gender, kvóty a multikulturalismus budou tlačit o to snaživěji. KDU – jejíž vedení vězí v Berlínské zadnici ještě hlouběji, než Piráti v té Bruselské. Což nás při postupné změně sousedního státu v zelený chalífát může vyjít setsakra draho… Tedy 4 partaje, kterým jde výhradně o pochvalu zahraničního páníčka a pak jedna ODS. Strana, které kdysi záleželo na domácích lidech a tuzemských podnikatelích. Jakou má asi šanci to ukočírovat? I kdyby to fakt myslela dobře. Myslíte, že by zvládla zabránit alespoň těm největším šílenostem? V přesilovce 4:1?

[ad#ad_inarticle21]

Svého času (v roce 2006) se tehdejší předseda Lidovců Kalousek dohodl s ČSSD na koalici, opřené o hlasy komunistů. Vzbudil tím takovou vlnu nevole ve straně, že se musel pakovat. Nejdříve z křesla předsedy a později i ze strany. Pobouření členské základny bylo natolik silné a upřímné, že to neustál ani ostřílený politický šíbr jeho formátu. Bude proto nanejvýš zajímavé sledovat, jak se v následujících dnech projeví členská základna ODS.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...