25.2.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Šli byste dnes bojovat za svou vlast?

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Při dotazech, zda by lidé ze zemí Evropy bránili svojí vlast, jen necelá třetina odpověděla, že ano. A zatímco kritici řeknou, že 70 procent jsou zbabělci, tak nikdo, nikdo si nepoloží otázku, proč tomu tak je.


Příčinou je desítky let trvající indoktrinace (na západě, u nás kratší dobu, ale už to nese výsledky, že být hrdým na národ, na svůj původ je něco špatného. Nacionalistického, což je rasistické. Proč by měl Němec bojovat za svojí zem, když je mu vtloukáno do hlavy, že být hrdým Němcem je znakem nacismu? A naopak by se měl stydět za to, že je Němcem? Proč by tenhle člověk měl bojovat za Německo, které mu upírá právo být Němcem?

Podobně je na tom Francie, kde se Francouzi začínají cítit jako cizinci ve vlastní zemi. Nedávno uvedená reklama ve francouzské televizi jak se bránit zločinu, tomu dala za pravdu. Zločinec byl Francouz a rodina co se bojí o svůj život, strávila, dle kůže, většinu života opalováním na pláži v Somálsku.

Průměrný Ital otevře módní katalog a většina modelů jsou černoši a černošky. Ve Španělsku žena otevře katalog na plavky a jsou tam vychvalované burkiny.

Kdokoliv na světě může zadat do google vyhledávače zadat slova na šťastný partnerský vztah a objeví se mu fotky černého muže a bílé ženy. Britové natačí dokumenty, kde nejen Kleopatra je černá, ale černí jsou i velitelé římských vojsk, kamarádi Robina Hooda, francouzští mušketýři a křížové výpravy jsou líčené tak, že Evropani byli zvěř, která vtrhla do mírumilovného Jeruzaléma a tam si jen tak vraždili z radosti.

Osobně nevím, proč bojovat za svojí zem, když i Trikolora, vyvěšená česká vlajka je prezentována jako znak lidí co jsou proti Ukrajině a pro Rusko. Proč bojovat za zem, kde hájení národních zájmů, je pokládáno za fašismus? Kde jsou uráženi podnikatelé, když protestují proti politice vlády, jako nesystémové síly a lidé co hájí ruské zájmy. Jestliže tohle vládě a politikům vadí, jaké zájmy zastupuje vláda a politici? Proč bojovat za zemi, kde se i z Karla IV, dělá antisemita a postava fuj fuj?

Vystudoval jsem teologii, církevní dějiny. Ne, nejsou to dvířka do světa, kde je člověk specialista na teologii či historii, ale jsou to dvířka, kde člověk dostane základ logiky a kritického myšlení, základ odlišit informace na základě logického vzorce daného Aristotelem, který se tak dostal až k prvotnímu hybateli.

Protože celé studium je stavěné na logice. Příčinách a následcích. Vždy něco předchází tomu, co pak následuje. Problém je, a myslím, že o tom zpíval i Karel Kryl, když důsledek je příčinou.

Dnešní Evropa, myslím politici a neziskové organizace, se snaží, aby Evropa byla zbavena své historie, mimo té “špatné” a je vyzdvihována islámská kultura a bájný věk islámu, tisíc let zpět, kdy prý islámská kultura převyšovala tu evropskou. Což sice není pravda, ale tak dlouho se to cpalo do lidí, že dnes už to je pravda. Ale nikoho z těch apologetů těchto nesmyslů nenapadne, že i ten vychvalovaný arabský astroláb ( vynalezený Řeky) přinesli muslimové v době, kdy v

Evropě se začínal používat kompas. Ale byl to přínos! A takhle to je se vším.

Hrdost na vlastní zem a kulturu je špatná, hrdost k vlastnímu národu je špatná. Udržovat tradice je špatné. Takže za co bojovat, když stačí osvětlení

Eiffelovky a sevření se? A kdo řekne něco jiného tak je nacionalista? Možná i nacista?

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (44 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
44 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)