17.4.2024
Kategorie: Společnost

Silný příběh Danuše Nerudové

Sdílejte článek:

PETR VLK

Už  nějaký  čas  suším cosi o  Danuši Nerudové, něco  co je  silným  příběhem a NENÍ obecně  známo.  Něco,  k  čemu  mne  přivedla  opravdu  až neuvěřitelná  souhra  náhod.

K  napsání a publikování  toho  textu  o  dalším silném příběhu naší  skoroprezidentky,  uchazečky  o post komisaře  Evropské  uHnie a  premierky, jejíž  handicapem podle  ní  je, že  je mladá a pohledná,  mne přivedla redakce  druhého  dnešního  příspěvku, napsaného  mistrem Leem K. , jehož  základním poselstvím  je  pravdivé  sdělení,  že  v  naší  současné kolektivně  západní realitě  není  důležitá pravda, argumenty expertní  názory  ani  hmatatelné  důkazy.  Jediné  co platí je , jak  sděluje  Leo K.  – silný  příběh. A  já  vám teď  jedem  takový  předložím.  Pracuje  v obráceném  gardu  –  reverzně. Tentokráte  nemáme  co do  činění  s  jejich  zveřejněním,  nýbrž  NEZVEŘEJNĚNÍM.  aby  nedošlo  k nežádoucímu  narušení svatozáře. V konkrétním   případě kolem hlavy Danuše  Nerudové.

Ale  dost  řečí, pojďme  k věci.

Jen neskutečná  souhra  náhod  mne  před  časem přivedla na  blog paní Moniky  Le  Fay.  Je  asi  55x menší  svým  impactem  než  Kosa. Prostě  bez  toho  řetězu  náhod  bych ho nikdy  nenavštívil. Paní Le  Fay  sama  sebe  charakterizuje  takto:

Monika Le Fay je matka několika dětí, dvě porodila a dvě si přivezla. Režisérka několika desítek filmů. Scénáristka a spisovatelka.

Tedy členka  současné  české kulturní  fronty,  se vším  všudy, co  to  dnes, zejména  v pražském politickém kontextu  obnáší.  Teď  musím dodat,  že  to skutečně  nemíním dehonestačně. Vyznávám  totiž  filosofii,  naprosto  cizí  všem  Fialům, Rakušanům,  Lipavských, Dvořákům, Pekarovým  Adamovým a  spoustě  dalších ,  že  každý  má právo  mít  své  vlastní  vidění světa  a  svůj  vlastní  názor. Ale  konstatuji,  že  paní Le Fay je na politické  škále  úplně někde jinde  než  já a  totéž  platí pro texty  na jejím webu. Proč  tohle  zdůrazňuji?  Protože je  to důležité.  To,  co jsem tam našel o  Danuši Nerudové  nevydal  žádný  Aeronet  nebo  Pravá prostor a podobná  media,  nýbrž  přišla  s  tím  před  rokem  a půl členka  těch  zásadně  vždycky  a jedině  správných.  Takže  nejde o  žádné rozvracečské  dezinfo!  Pamatujme  si to.  A  nyní  už  ten  silný  příběh Danuše  Nerudové, resp. článek  paní  Le  Fay s  názvem

Danuše Nerudová podváděla u testů a pak se chlubila vítězstvím. Dcera komunisty tvrdí, že její největší předností je čistá nekomunistická minulost.A koalice SPOLU jen mlčky přihlíží

Nemám žádné luze o politicích. Kdysi, když jsem chodila na FAMU, jsem si přivydělávala psaním komentářů do novin. Ve Sněmovně jsem byla pečená vařená, politika mě svým způsobem pohltila, ale po roce jsem zjistila, že je nejvyšší čas vrátit se, kam mě srdce táhne. Do světa příběhů, kde dobro bojuje se zlem, aby nakonec vyhrálo. Kde jsou padouši potrestaní a nikdo nepěstuje partičky a mravní relativismus. Čas od času mě ale bohužel tenhle svět intrik a podrazů znovu pohltí a stáhne pod hladinu. Když jsem tu před časem psala o tom, kdo stojí za prezidentskou kandidátkou Danuší Nerudovou a proč vlastně nevíme nic bližšího o její rodině, vzbudilo to mohutnou vlnu nevole. A to jen proto, že jsem pouze vnesla logický dotaz. Od té doby se situace trochu změnila, už i seriózní média píšou, nač jsem upozorňovala, a to je politický a byznysový propletenec kolem rodiny Nerudových:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/volby-prezidentske-pribeh-z-archivu-jak-manzel-nerudove-asistoval-u-babisova-nejvetsiho-obchodu-221156

Kdyby si někdo s touto chobotnicí dal práci a namaloval by ji jako graf, mohl by vidět, že kontakty prezidentské kandidátky jsou opravdu zajímavé. Jelikož mě ale nezajímá investigativa tolik jako věci morálky, s úžasem jsem sledovala, jak Nerudová vytáhla předvolební prapor pod heslem Netáhnu si sebou zátěž minulosti. Trochu velkohubé prohlášení od někoho, komu bylo deset, a kdo vyrůstal v rodině komunisty, absolventa VUML, který při vstupu do strany uvedl, že i jeho otec byl komunista. Chce snad Nerudová tvrdit, že se v deseti stala disidentkou ve vlastní rodině? A jak jí můžu věřit, když byla pod vlivem svých rodičů natolik, že se rozhodla nestudovat vysněnou žurnalistiku jen proto, že se rodiče báli, že ji zastřelí, jak sama uvedla? Kdy přesně došlo k přerodu ustrašené dívky, na kterou mají její rodiče vliv až do dospělosti, v někoho, kdo má jasný názor na totalitní režim? Za rodiče nikdo nemůže – sama znám z disentu lidi, jejichž otcové a matky donášeli StB, nebo byli komunistickými funkcionáři – ale proč informace o jejich minulosti tají a nejedná transparentně, tak, jak by se to u uchazečky o takovou funkci dalo očekávat? Navíc ve chvíli, kdy se sama porovnává s ostatními kandidáty a vyvyšuje se nad nimi svou čistou a neposkvrněnou minulostí?

Její otec měl záznam u StB jako prověřovaná osoba. 4. 3. 1982 byl druhým oddělením třetího odboru Správy StB Brno registrován svazek v kategorii „PO“ pod reg. č. 33652, krycí název „Pes“, v problematice zahraničního obchodu. Svazek byl dne 3. 1. 1986 uložen do operativního archivu Krajské správy SNB Brno pod arch. č. T-224 BN.

To může znamenat cokoliv, možná že to neznamená nic, můžeme se jen dohadovat, svazek se totiž ztratil. Poznámka na spisu ale uvádí: zahraniční obchod. A to už samozřejmě zajímavé je. Lidé z tohoto ranku byli pod dohledem GRU a v té samé době, co Peslar, pro ně pracoval třeba také Babiš. Neochota sdělit jakékoliv bližší informace o své rodině – jak Nerudová, tak Neruda na přímý dotaz jejich známého v diskusi na mém Twitteru uváděli pouze obyčejný tchán a tchýně, nic za tím nehledejte; naopak nutí člověka zamyslet se nad tím, proč to vlastně tají? Co by bylo na tom říct: můj otec byl zapálený komunista, ale já mám jiný názor? K čemu pak máme hlavu státu, aby nám zatajovala odpovědi na nepříjemné otázky? Copak si myslí, že se to utají? Vždyť její otec žije ve vesnici na Moravě a sousedé znají jeho názory; několik z nich mi psalo, že podle nich zastává komunistickou ideologii dodnes. Zatloukat je nejen nemorální a nešikovné, ale také infantilní, protože lež nakonec vždy vyjde najevo. Místo toho se dozvídáme stěží uvěřitelné historky o tom, jak v deseti letech vítala společně s matkou sametovou revoluci a její manžel se štěstím válel ve sněhu. Pamětníci ale píšou, že zima toho roku byla mírná a sněhu moc nebylo.

Ani vzpomínky by se neměly zkreslovat. Když už nic, můžou z člověka udělat nedůvěryhodného vypravěče, nebo někoho, kdo chtěl být středem Vesmíru v době, kdy chodil na první stupeň základní školy.

Nerudová bohužel ukazuje, že utajování, předstírání a lži v kampani využije kdykoliv, kdy se jí to bude hodit. V testu prezidentských kandidátů podváděla, při čemž ji zachytila kamera. Jednu učitelku napadlo zvětšit si notýsek z novinové fotografie a z něj je patrné, že ho Nerudová použila jako tahák:

https://www.facebook.com/MiroslavaPaskova84

Nakonec se ještě pochlubila v médiích, že byla nejlepší a test vyhrála. Druhý za ní byl Petr Pavel, který získal o bod méně, zato bez podvádění, ale kdo by se tím zabýval.

Podobně jako když nyní vystupuje v kampani jako kandidátka s největším občanským mandátem, což neznamená nic jiného, než že zaplatila hodně lidí, kteří jí podpisy sehnali. Petr Pavel měl jen o něco málo méně, takže ani to vítězství nebylo tak oslňující, jak by se dalo nejspíš čekat.

Podobně přistupovala také k vysvětlení kauz na MENDELU, univerzity, která za dobu jejího působení přišla o akreditaci, na což ji opakovaně upozorňuje akademická obec a novináři. Podle svých slov byla hajný (pozoruhodné na ženu, která kampaň postavila kromě antikomunismu na svém ženství, že samu sebe neustále popisuje jako ekonom či hajný), který zabránil nejhoršímu. Tak to ale nebylo, psala jsem o tom mockrát a lze to dohledat v článcích na tomto webu.  Na absurdní vykrucování v souvislosti s podílem manžela v advokátní kanceláři, která mimo jiné bohatne na exekučním byznysu, zde psala před časem Klára Long Slámová.

To, že politika přitahuje jedince nevyzrálé, jedince, kteří nerozlišují mezi dobrým a špatným nebo mezi tím, co se má a nemá dělat, a přitom využijí jakoukoliv podpásovou metodu, či špinavost ve svůj prospěch, je známá věc. Člověk by ale přece jen čekal od představitelů koalice SPOLU jakousi elementární odpovědnost za výběr a doporučení prezidentského kandidáta. Shodou okolností jsem v poslední době měla možnost mluvit se dvěma vysokými ústavními činiteli a vyšlo mi z toho, že prezidentskou volbu podcenili a jen čekají, jak to dopadne.

Možná si říkají, že horší to být nemůže. Ale to je jen poněkud zkreslená optika. Naprosto souhlasím s komentátorem Bohumilem Pečinkou, který v mém posledním podcastu říkal, že Nerudová by pouze kopírovala koridor, který nastavil Zeman.

Osobně si nepřeju žádný poloprezidentský systém, ani hlavu státu populistu, či despotu, který bude pokaždé říkat jen to, co ho v momentálním rozpoložení napadne. Potřebujeme někoho konzistentního a přímého. Kdo se nebojí odpovídat na nepříjemné otázky a kdo je sám umí pokládat. Kdo nepodvádí a nelže proto, aby z toho měl vlastní prospěch. Asi to není málo, ale jinak z toho bahna nevybředneme a spadneme do něj až po krk. Jestliže v tom voliči tápou, demokratičtí politici by neměli.

Věnováno Miroslavu Kalouskovi a Karlu Tlustému

*****

Uznejte,  že  v případě  Danuše  Nerudové, pokud  jsou  zjištění  paní  Moniky  LeFay  pravdivá  jde o silný příběh!  Zatraceně  silný.  Ano  nikdo nemůže  za  své rodiče,  ale platí,  že  každý  je  formován  rodinným prostředím!  A  její  otec  byl  estébáky  registrován jako Pes. Stejně  jako  Babiš  jako Bureš.  je li pro mne ANOšéf  fízl, pak jím musí  být  i Pes. Neměním  své  názory.  Jestliže  platí  premisy, na nichž  byl vystavěn.  Nepochybuji,  že  kdyby  Tomio Okamura  pocházel  ze  stejného rodinného prostředí , byl  vláčen  kvůli tomu  nejméně  dvakrát  denně. Před  volbami  nejméně  desetkrát. Nemám  Ani  Babiše  ani Okamuru  rád a  nejsem jejich  fanda. A  totéž  platí, ze stejných důvodů  o Danuši  Nerudové.  Ne  kvůli  jejímu  otci, ale Kosa  měří, jak známo  všem stejně – těm  protivným  jako  těm druhým. Ale proto,  že   je  dokonale  splachovací!

Viz  zdokumentování  jejího podvádění  při takové  blbině  jako byl  jakýsi  test před  prezidentskými  volbami!!!  Životní  zkušenost  a  především  povolání  posledních  dvou dekád  mého  aktivního profesního  života  mne  naučilo  vyznávat  železné pravidlo,  že  kdo podvádí  jednou  , podvádí  vždycky. Zejména  když mu  to stojí  za  to to zkusit  v  tak  směšné  věci  jako byl ten testík…

A  všimli  jste  si, komu  že  tenhle  konkrétní  blog  paní Le Fay  věnovala? Ano  -Miroslavu Kalouskovi!!!  Tohle  opravdu  není  žádný  Sputnik, takže  to je  skoro jistě  pravda!  Silný  příběh, který  byl před  veřejností utajen!

Pan Leo  má pravdu  – záleží  vždycky  jen  na  silném příběhu,  na  ničem jiném.. A platí to nejen pozitivně  – vyrobit  jej,  nýbrž   reverzně  – utajit  jej!  Danuše  Nerudová  je  lídrem eurokandidátky   dozimetrického  spolku  jménem STAN!

Eurovolby  jsou už  vlastně  za  rohem a  věřte,  že  jestli v  téhle  zemi něco  změnit,  pak  k nim musíte  za každou cenu  jít a  volit! Opakuji  – za  každou  cenu.  Nejen  že  je nanejvýš  žádoucí, aby  se, pokud možno  žádná  Danuše  Nerudová  do  nejnebezpečnějšího  uHnijního  orgánu  nedostala, nýbrž  především proto, aby  se tam dostalo co nejvíce  těch,  co  bruselským  zeleným  fanatikům a  válečným  štváčům  poněkud  přistřihnou  křídla!!

Je naprosto k ničemu  rozčileně  bušit  do klábosnic  nebo  někde s  Rajchlem  demonstrovat  po náměstích.  Naopak  životně  nutné,  ba  otázkou přežití  je  změnit  mocenské poměry  v  Evropském parlamentu.  Tak, aby  šílené  fanatiky  nahradili  lidé  s  fungujícím  rozumem. Dříve  než  bude pozdě!  České  volby  do krajů a  senátu proti  tomu jsou  zcela  nedůležitá hra  pro malé  děti. V  červnu  si rozhodneme  u  volebních  uren o  naší  budoucnosti,  budoucnosti  našich  dětí a  vnuků!!!  Už  teď a  od teď  vás  vyzývám a  budu  vyzývat – pojďte  určitě  volit  do Evropského parlamentu!

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)