30.7.2023
Kategorie: Společnost

Sebenaplňující proroctví

Sdílejte článek:

VIDLÁK

V říjnu má v Praze v Obecním domě vystoupit světoznámá ruská operní pěvkyně žijící v Rakousku Anna Netrebko. A hned se u nás našli agilní Pospíšilové z TOPky, kteří volají, aby byl její koncert zrušen, protože… Proč vlastně? Nikdy jsem neslyšel, že by Anna Netrebko podporovala válečné úsilí Ruské federace. Nikdy jsem neslyšel, že by na koncertech zpívala frontové válečné písně, popírala existenci ukrajinského národa, že by vyzývala Putina, aby více a rychleji dodával zbraně na frontu či kobercově bombardoval Kyjev. Jen vím, že sám gosudar se uznale vyjadřoval o pěveckých kvalitách této divy. Nejsem si vědom, že by Anna Netrebko dělala reklamu pro nábor do ruské armády nebo pro zvýšení válečné produkce…

Netrebko se vlastně dopustila jediného hříchu – je Ruska. Bezděky jsem si vzpomněl na repliku z filmu Osamělý jezdec, kde se šerifové ptají Johnyho Deepa, který tam hraje indiána Tonta, proč je v řetězech a čím se provinil. On jim na to odpovídá: „jsem Indián.“ Jo, když si vzpomenete, jak probíhala kolonizace divokého západu, tak přesně takhle… Mrtvej indián, dobrej indián.

Dominik Hašek podobně agilně volá po zákazu účasti ruským sportovcům. Nejlépe plošně a všem, protože jsou to prostě Rusáci a jeden každý mohou za politiku, kterou dělá jejich prezident. I když jde zároveň o prezidenta diktátora, který se (podle všech našich režimních intervjuků) chopil vlády nelegálně a proti vůli lidu.

Vítek Rakušan se včera tetelil blahem, že zakázali příjezd ruských tenistek…

Podle stejné úvahy se zaváděly sankce na Irák i Írán. Na jedné straně byly tamní režimy nedemokratické, autokratické, i přímo diktátorské, které se vyšvihly proti vůli národa, ale národ byl vinen… asi tím, že nešel holýma rukama proti tankům a vojákům. Proto bylo zapotřebí na něj uvalit sankce, aby si uvědomil, co to znamená milující Západ.

Jaromír Nohavica měl podle stejné rétoriky vrátit svoje vyznamenání, které dostal za propagaci ruské kultury a překlady ruských písničkářů. Nikdy neřekl ani slovo o tom, že Rusko vede spravedlivou válku a že se těší, až tady konečně zavládne ruské pojetí kázně a pořádku a on tu bude proletářem. Ale přesto to stačilo, aby se v očích lepšolidí stal rusákem, který může za to, jak henten diktátor v Moskvě přemýšlí o mezinárodním právu a ruské bezpečnosti.

Herní vývojář Dan Vávra se v posledním roce stal polnicí svobody projevu. Prostě mu vadí kriminalizace lidí, kteří něco řekli, nikdo neutrpěl ztrátu, nikdo není poškozený, ale přesto se i takové věci dostávají před soud. A už je také v očích pražské kavárny rusák, co dostává příkazy přímo z Kremlu. Co platné mu byly ty stovky statusů na fejsbůku, ve kterých psal o tom, jak posílal peníze na Ukrajinu a o ruském pojetí mezinárodního práva se vyjadřoval s opravdu velkým despektem.

A pak si přečtete, jak morální majáky politiky i médií roní krokodýlí slzy, že národ podléhá dezinformacím… Teď naposled Romové. Stačila chvilka, aby ti, kteří se třicet let zaklínali romskými právy, o nich začali zase mluvit jako o „cigánech.“ Ti stejní, kteří se dojímají nad tím, že sudetské Němce hodili do jednoho pytle a uplatnili na ně kolektivní vinu, úplně klidně uplatňují kolektivní vinu na Rusy. A ještě to vylepšili. Začali k jejich národu a jejich vině přiřazovat každého, kdo proti nim neprojevuje fanatickou nenávist.

Nevynechali ani postižené Rusy na paralympiádě. Nevynechali ani ruské kočky. Myslím ty čtyřnohé a chlupaté. Mezinárodní federace koček zakázala vystavování ruských mňoukalů. Jak říká Jindra Rajchl, tohle určitě už Putin nerozdejchá a hned se z Ukrajiny stáhne. Svého Micíka nedá.

Drtivá většina lidí u nás, si nepřeje, aby tady znovu vládlo ruské pojetí práva. Nechtějí podléhat slovům gubernátorů, které jmenuje Moskva. Nechtějí tady ruské základny. Ale také nechtějí Rusům kecat do toho, jak si doma žijí. Stejně jako pražská kavárna nekecá Saudům do jejich islámského wahábismu. Jen podotýkají, že konflikt není černobílý, nezačal loni v únoru, Ukrajina ho nejspíš prohraje a bude na tom každopádně hůř, než je teď. Zuřivý antirusismus na tom nic nezmění. A ejhle, už jsou také rusáci a nemají ve slušné české společnosti žádné místo. Vítek Rakušan s nimi prý nebude mít slitování.

Ani s Romanem Abramovičem neměli v Británii slitování. Ani s mnoha dalšími ruskými oligarchy. Začali jim zabavovat prachy, které vyvezli z Ruska, začali jim zabavovat domy, jachty… Proč? Protože jsou to přece rusáci.

Co jiného rusákům zbývá? Nedá se nic dělat, zbývá jim, stát se znovu Rusy. A Putinovi stačí, aby jim k tomu nabídl jen o fous lepší existenci, než jim nabízí Západ. Což ve světle zákazů koncertů a ruských tenistek není nijak těžké. Nemusí je vítat s otevřenou náručí, nemusí jim dávat nová privilegia, nemusí se jim klanět. Oni přijdou sami a rádi, protože jim nic jiného nezbývá. Západ je vyhnal…

Představte si, že by to takhle Američani dělali před rokem 89. Kdyby nám zpoza železné opony zakazovali účast na olympiádách a při našem vycestování do Západního Německa nás nepouštěli do obchodů. Kdybychom po získání devizového příslibu skončili na německém pohraničním domečku a tamní policajt by nás nevpustil do země, protože jsme Češi a nedostatečně jsme se vymezili proti Husákovi a Jakešovi. Kdyby Havlovi řekli, aby pěkně seděl doma, protože je přece čecháček kterému vládne diktátor Biľak… a na nějaké slyšení v kongresu tudíž může zapomenout, protože není dostatečně zuřivě antiruský a bojí se o Olgu a další přátele. Tetelíte se očekáváním, že se Rusko rozpadne, ale kde máte ty Havly, které tam pak dosadíte k moci? Kde máte Rusy, kteří jsou na vaší straně?

Takhle to přece bylo, ne? Kdo z východu utekl, tomu se dostalo přijetí takřka bez předsudků. V nebi byla větší radost nad jedním napraveným hříšníkem než nad deseti spravedlivými. Lidé měli důvod utíkat. Obzvlášť ti, kdo byli schopní. Měli čas, aby se jim to rozleželo v hlavě, měli spoustu příkladů, kdy útěk měl smysl. Nedostalo se jim odsudků, ale nové existence.

Ale najednou je to obráceně. Nebo si jako po zrušených koncertech Anna Netrebko řekne, že je lepší žít na Západě a nenávidět Putina? Řekne si Nohavica po všech těch klaccích pod nohama, že chce žít v zemi, kde jsou takové věci stále běžnější? Řeknou si ruští sportovci, že je důvod emigrovat a posílit protistranu? Budou ruské tenistky nadšeně podporovat západní dodávání zbraní na Ukrajinu a dšít síru na Putina? Řekne si Dan Vávra, že rád věnuje všechny své schopnosti ve prospěch této liberální demokracie?

Ano, rusáků u nás přibývá. Protože je Západ velmi efektivně vyrábí. Stejně efektivně, jako Západ nesnášejí v Afghanistánu, Iráku, Íránu, střední a jižní Americe. Dokonce i ten Babiš, který NIKDY, ALE OPRAVDU NIKDY neřekl jedinou pozitivní věc o Rusku, je označen za rusáka. Brání se tomu i za cenu poškozování svých vlastních preferencí, ale není mu to nic platné.

Milí libtardi… Když dlouhodobě a za přispění milionů peněz vyrábíte z každého rusáky, tak se prosím jednou nedivte, že se vám to podaří. Když z každého s odlišným názorem děláte kolaboranta, aby se vám to jednoho dne nevyplnilo. Jestliže vidíte rusáka za každým rohem a hledáte sebemenší známku nedostatečného antiruského fanatismu, tak je prostě najdete. Jestliže proti nim uplatníte nátlak, tak je zaženete do jednoho houfu a oni tam zjistí, že být rusák fakt neznamená chtít ruskou knutu nad našimi hřbety. Zjistí, že všichni ti rusáci chtějí jen normálně žít. Zjistí, že vlastně není tak špatné, být rusákem. Nikdo tu nevyrobil tolik zájemců o ruské reálie, jako Vítek Rakušan, Jiří Pospíšil, Dominik Hašek a Jana Černochová.

Jestliže budete blokovat bankovní účty jako Nigelu Farageovi, budete soudit učitelky jako paní Bednářovou, budete blokovat alternativní weby, jako jste to zkusili loni a každého, kdo není s vámi, označíte za nepřítele, tak si toho nepřítele prostě vyrobíte. Zároveň si ho i proti sobě vycvičíte, zatvrdíte a ujistíte o tom, že henten Západ už není co býval a nestojí za to, se pro něj nasadit… naopak, až padne, tak ho nebude škoda. Je to sebenaplňující proroctví… čím víc názorů označíte za proruské, tím víc jich bude. Čím víc se je budete potírat, tím víc budou mít důvodů vás nenávidět.

Kdo není s vámi, je proti vám… takhle jste si to postavili. Nedivte se, že my si to postavíme obráceně. Kdo není proti nám, je s námi. Takhle to totiž Západ dělal, když byl ještě Západem. Anna Netrebko nebyla proti nám. Jen nebyla také proti Rusku. Mohla být s námi. Ale nebude. Neumožníte jí to. Neumožníte jí, aby zjistila, že henty evropské hodnoty jsou lepší než ruské hodnoty.

Dopracovali jste se do stavu, kdy všude kolem sebe vidíte samou zradu. Takhle vypadají poslední dny každého režimu.

 

Souhlasíte se zákazem učinkování ruských sportovců či umělců v ČR?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,50 out of 5)
Loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)