19.4.2024
Kategorie: Kultura a tipy

Revoluce live dealer her: Co nového přinesl rok 2024 do online kasin?

Sdílejte článek:

Do světa online hazardu začátkem roku 2024 přišly změny. Jaké úpravy zákonů byly schváleny a co to znamená pro vaše hraní?

Revoluce live dealer her: Co nového přinesl rok 2024 do online kasin?

Na začátku roku 2024 vzešly v platnost nové úpravy zákona o hazardních hrách. Ten obecně upravuje práva a povinnosti provozovatelů land-based i online kasin, stejně jako jejich uživatelé. Přestože se novinky týkají pouze dílčích faktorů a netýkají se například licencování, na hráče budou mít velký dopad. V tomto článku se na změnu detailně podíváme a popíšeme, co přesně pro vás znamenají.

Změny se budou týkat všech online kas v České republice, nicméně těch licencovaných v zahraničí nových podmínek nepodléhají. Pokud hledáte kvalitní online kasinu, na odkazu playsafecz.com najdete řadu recenzí od odborníků v oboru. Můžete si přečíst o bonusech a hrách dostupných v nejoblíbenějších hazardních stránkách nejen v Česku. Zároveň se dozvíte podrobnosti o zabezpečení ao tom, jaké zákonné podmínky se k nim vztahují.

Přehled změn v online kasinech 2024

Jako první vám představíme přehled všech změn, které byly v roce 2024 přijaty. Některé mají poměrně malý dopad, jiné zase výrazně ovlivní. Na ty nejvýznamnější se poté podíváme detailně a popíšeme jejich dopady na českého hráče.

  • Změna metodiky pro popisování herních plánů
  • Změna maximální sázky v herních automatech na 500 Kč
  • Zrušení dočasných herních kont
  • Přidání tzv. panické tlačítko. Jedná se o tlačítko, které okamžitě zablokuje hraní
  • Snížení minimální částky za zdanění výher
  • Povolení live dealer her
  • Zákaz turnajů, kde soutěží hráči mezi sebou

Nejvýznamnější legislativní úpravy

Nyní se podrobněji zaměřujeme na klíčové změny, které byly přijaty v roce 2024 v oblasti online hazardních her. Tyto úpravy mají zásadní dopad na prostředí online kasin a způsob, jakým hráči interagují se hrami. Je potřeba zmínit, že se změny mohou týkat také množství vyhraných peněz, zejména pokud úspěšně sázíte kurzy nebo loterie. Pojďme dopady zhodnotit komplexně.

Živé dealerské hry

Zdaleka největší změnou je povolení provozu tzv. živý dealer ji. Doposud fungovaly pouze živé hry, které fungovaly jako multiplayer verze oblíbených kasinových her. Například Multi Blackjack nebo Multi Roulette, v případě Sazky a Tipsportu také Plátýnko. Jenže tyto hry byly poměrně netransparentní, protože hráči nemohli pozorovat, co se děje na pozadí. Z toho důvodu byly také zrušeny.

Jejich náhradou jsou právě živé dealerské hry, které fungují na jiném principu. Namísto softwarového zpracování se jedná o skutečné stoly, u kterých vystupují živí krupiéři. V podstatě se tedy jedná o živého člověka, který se nachází v opravdovém kasinu a je zaznamenáván kamerou. Záznam se pak okamžitě přenáší na vaši obrazovku, kde můžete reagovat, uzavírat sázky nebo žádat o další karty.

Navíc je, že se budete cítit jako v opravdovém kasinu. S krupiéry můžete komunikovat přes chat a oni budou okamžitě reagovat. Navíc je i samotné prostředí opravdového kasina (nebo filmového studia) mnohem věrohodnější. Zdaleka největší přínos je ale jednoznačně skutečností, že se přesouváme od pseudonáhody generovaného počítače ke skutečné náhodě ruletového stolu.

Multitabbing

Tento bod se týká předchozích změn. V live dealer hrách nebude možné hrát na více stolech najednou. Z jednoho účtu lze mít otevřený pouze jeden záznam a otevřít jedinou pozici, aby došlo k omezení zneužití. Zároveň je nutné si po každých 120 odehraných minutách na 15 minut odpočinout, stejně jako je tomu u výherních automatů.

Díky lobbingu některých skupin to ale neplatí na všechny hry. Protože kasina pořádají různé dobročinné akce nebo maratony v Česku na dobročinné účely, podařilo se jim vyjednat výjimku na pokerové stoly. I nadále je tedy možné hrát na více pokerových stolech a mít uzavřených více sázek z jednoho účtu. Nicméně to doporučujeme, protože je lepší se nejlépe na jednu hru pořádně a promýšlet všechny strategie detailně, zvláště pak v pokeru, kde styl hry může ovlivnit.

Snížení částky za zdanění výher

Další velkou změnou je snížení minimálních příjmů pro povinnost zdanění. Doposud jste veškeré výhry pod 1 000 000 Kč nemuseli nijak danit. Nad tuto začátek již výhry podléhaly 15% zdanění, tedy sazbě daně z příjmu. Tato částka se týkala výher v loteriích a kumulovaných výhrách v kurzových sázkách, nicméně technické hry (výherní automaty) do této kategorie nepadají.

Nově se minimální částka sníží na 50 000 Kč, tedy bude uložena výhra nad ni již 15 %. Výhry v loterii jsou automaticky spuštěny jejím poskytovatelem před odesláním na váš účet, nicméně výdělky z kurzových sázek musíte sledovat sami a následně je zapsat na daňové přiznání.

Dají se stále získat bonusy?

V oblasti bonusů obecně k žádné změně nedošlo. Stále můžete získat odměny za registraci, a to v podobě bezplatných kreditů, sázek zdarma a dalších. Samozřejmě najdete také free spiny zdarma bez vkladu na portálu PlaySafe, kde najdete kompletní podmínky nejlepších nabídek. Free spiny jsou zdaleka nejoblíbenějším typem bonusu, protože vyzkoušet nové hry a zároveň vyhrát peníze pro dobrý začátek Jedny se bonusy přeci jen ale dočkaly.

Zákaz turnajů

Významnou změnou je, že turnaje mezi hráči jsou nově klasifikovány jako rizikové bonusy. Turnaji jsou na mysli hry, které mají za účel hráče přimět k tomu, aby prosázeli co nejvíce peněz. Soutěže typu prosázej co nejvíc nebo vyhraj nejvyšší částku a získej odměny jsou nově zakázány. Tato úprava vzešla v platnost na konci března 2024, takže v době psaní tohoto článku již podobný turnaj neprobíhají. Na druhou stranu ale mohou vzniknout jiné soutěže, které nejsou podmíněny pouze prosázenými penězi.

Shrnutí: Na co si dát v roce 2024 pozor

Rok 2024 do hazardního světa přinesl velké i malé změny. Nejmarkantnější úprava zákona a hazardních hrách je povolení ji se živými krupiéry. Jejich největší výhodou je, že působí mnohem realističtěji než softwarové hry, a navíc v nich působí skutečná náhoda. Další důležitou změnou je snížení limitu pro zdanění výher v loteriích a kurzových sázkách na 50 000 Kč.

Obecně lze říct, že novinky v hazardním zákoně přinesly jak dobré, tak špatné. Je ovšem potřeba mít na paměti, že zákony jsou v tomto ohledu přijímány pro ochranu hráčů, například panic button nebo zákaz turnajů. To stejné platí třeba pro registraci přes Bank ID či jiné metody ověření , které proces ulehčují. Protože už víte, jaké podmínky jsou nově vyžadovány, při příští návštěvě online kasina vás nezaskočí.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)